Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zastanów się dobrze, zanim zgodzisz się na "masaż Czerwonego Smoka"

131 360  
258   25  
Małżeństwo Candise i Matthew Raison z Australii spędzali urlop na Bali. Podczas sześciodniowego wypoczynku niejednokrotnie korzystali z zabiegów oferowanych przez lokalnych masażystów. Wszystko było miło, relaksująco i przyjemnie, dopóki Matthew nie zgodził się na masaż Czerwonego Smoka...


Jednego dnia zdecydowali się na masaż "go jek" - usługę, którą terapeuta może wykonać u gościa hotelowego w pokoju. Para była zmęczona i nie chciało im się wychodzić ze swojego apartamentu. Kiedy przyszła kolej Matthew, masażysta zapytał mężczyzny, czy ten chce "uwolnić się od czerwonego smoka". Terapeuta zaoferował się wykonać tajemniczy rytuał, a pani Raison szybko odpowiedziała:

Nie wiem, co to znaczy, ale mój mąż zgadza się spróbować!

#2.

Kliknij i zobacz więcej!

Kobieta relacjonowała, że masażysta nasmarował Matthew plecy olejkiem, a następnie wyjął jakiś przyrząd przypominający monetę i zaczął nią nacierać i drapać ciało męża. Następnie poinformował go, że od jutra stanie się "Czerwonym Smokiem".

Ten rodzaj techniki to masaż gua-sha (gua w języku chińskim znaczy skrobać, a sha - czerwoną wysypkę). Gua-sha ma na celu rozbicie energii zwanej chi, która według praktyków może być odpowiedzialna za stan zapalny w organizmie, czyli jedną z przyczyn przewlekłego bólu. Uważa się, że odpowiednie pocieranie powierzchni skóry pozwala rozbić energię chi, co zmniejsza stan zapalny i przyspiesza gojenie.

#3.

Kliknij i zobacz więcej!

Następnego dnia pan Raison obudził się z ogromnymi czerwonymi śladami na plecach, które rozciągały się od szyi aż do kości ogonowej. Bólu nie było, więc ani on, ani jego żona w ogóle nie byli zaniepokojeni tym, co się stało. Wręcz przeciwnie, gdy terapeuta potwierdził, że po około dwóch tygodniach ślady znikną, wydało im się to zabawne.

#4.

Kliknij i zobacz więcej!

Należy dodać, że przed podróżą na Bali Matthew Raison skarżył się na problemy z plecami, które minęły po tym, jak doświadczył tego niekonwencjonalnego masażu.

Powiedział, że podczas masażu czuł jakby dziwne swędzenie... Od tego czasu w ogóle nie skarżył się na ból pleców. Już po 5 dniach skóra prawie wróciła do normy. Jeżeli jeszcze kiedykolwiek pojedziemy na Bali, mąż z pewnością ponowne podda się tej kuracji.

#5.

Kliknij i zobacz więcej!

Oglądany: 131360x | Komentarzy: 25 | Okejek: 258 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało