Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

"Tatuś" i jego "Brzoskwinka" - historia milionera i jego żony-małolaty

46 229  
98   8  
Obecnie minimalny wiek wstępowania w związki małżeńskie określany jest przez większość krajów na podobnym poziomie i wynosi on 18 lat. Jednak jeszcze 100 lat temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Właśnie wtedy doszło do skandalicznego małżeństwa, które wywołało spore oburzenie: amerykański milioner poślubił dziewczynę prawie czterokrotnie młodszą.

Kliknij i zobacz więcej!

Zasady dotyczące minimalnego wieku dla małżeństwa są regulowane osobno w każdym kraju. Na przykład w Chinach mężczyźni mogą się żenić nie wcześniej niż w wieku 22 lat, a dziewczęta wychodzić za mąż od 20 lat; w Szkocji minimalny wiek to 16 lat, a Arabia Saudyjska w ogóle prawnie nie reguluje wieku małżonków. Podobnie jest w niektórych stanach USA, w 27 z nich "ten moment" nie jest regulowany prawnie. Jedynie dwa stany zabraniają jakichkolwiek form tzw. "małżeństw z dziećmi".

W 1926 roku nie było żadnych regulacji w tym zakresie. Edward Browning był bogatym człowiekiem, zajmował się nieruchomościami, a jego stan majątkowy sprawiał, że przyciągał on uwagę dziennikarzy. Po raz pierwszy stał się obiektem skandalu, gdy po rozwodzie z żoną ogłosił chęć adoptowania 14-letniej dziewczynki. Sam tłumaczył swoją decyzję chęcią znalezienia dziewczyny dla swojego adoptowanego syna, który pozostał przy nim po rozwodzie.

Kliknij i zobacz więcej!

Jednak wkrótce Edward ogłosił, że poślubił 15-letnią Frances Belle Heenan. Opinia publiczna dosłownie kipiała z oburzenia. Kilka organizacji zajmujących się obroną praw dzieci (głównie próbujące wówczas chronić dzieci przed ciężką pracą) próbowało postawić Edwarda przed sądem. Bezskutecznie - Browning posiadał oświadczenie rodziców dziewczyny, że nie sprzeciwiają się małżeństwu ich córki.

Z biegiem czasu charakter artykułów na ich temat zmienił się, a dziennikarze zaczęli mówić, że może to nie dziewczyna jest tu ofiarą, ale sam milioner: Frances, która od czasu małżeństwa mówiła o sobie "Brzoskwinka", pokazywała się publicznie w bardzo drogich ubraniach, w bajecznie drogiej biżuterii, a jej mąż był gotowy wydać całą swoją fortunę na jej kaprysy i pragnienia. Wyglądało na to, że Edward będzie żył z "Brzoskwinką" do końca życia i psuł ją, nie odmawiając niczego: ponad 200 bukiecików kwiatów, 50 pudełek czekoladek, 60 nowych drogich sukienek, 179 futrzanych płaszczy - to wszystko Edward kupił żonie podczas ich wspólnego życia.

Kliknij i zobacz więcej!

Edward (który w tamtym czasie nazywany był przez prasę "Tatusiem") nawet nie próbował kryć się przed paparazzi i stale przyciągał uwagę dziennikarzy, często bywając z żoną w najdroższych restauracjach, do których przybywali niebieskim rolls-royce'em. Brzoskwinka za każdym razem pojawiała się w nowych strojach i na wszelkie sposoby starała się pokazać swą miłość do męża.

Małżeństwo to trwało zaledwie kilka miesięcy. Edward i Frances pobrali się w maju 1926 roku, a w październiku dziewczyna zabrała swoje rzeczy i przeniosła się do hotelu. Złożyła pozew o rozwód, oskarżając męża o przemoc i niewłaściwe zachowanie (dziewczyna wspomniała nawet, że Edward trzymał żywą gęś w sypialni). Brzoskwinka opowiadała również o ataku na nią przed ślubem, kiedy napastnik prysnął jej w twarz kwasem (na niektórych jej zdjęciach widać plaster na brodzie). Twierdziła, że atak został zorganizowany przez samego Edwarda. W odpowiedzi Edward złożył pozew wzajemny, oskarżając Frances o porzucenie go bez powodu. Browning nie wyrażał zgody na rozwód, nalegając na separację. To jego interesy zostały ostatecznie zaspokojone i Brzoskwinka nie otrzymała oczekiwanych alimentów.

Kliknij i zobacz więcej!

Trudno powiedzieć, jak bardzo Frances zmartwiła się, że nie otrzymała od męża żadnej rekompensaty. Faktycznie pozostawała w związku małżeńskim z Edwardem jeszcze przez 8 lat, aż ten zmarł w wieku 59 lat. Potem kobieta jeszcze trzy razy wychodziła za mąż, zrobiła karierę jako aktorka wodewilu i zmarła w wieku 46 lat, pośliznąwszy się nieszczęśliwie we własnej łazience.

To małżeństwo, mimo swojej niejednoznaczności, stało się punktem zwrotnym w dyskusji o minimalnym wieku do zawarcia małżeństwa. Małżeństwa celebrytów z nieletnimi dziewczynami, które miały miejsce po tej historii, spotykały się z bardzo ostrą krytyką społeczną.

Oglądany: 46229x | Komentarzy: 8 | Okejek: 98 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

13.12

12.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało