Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Niespodziewani mieszkańcy pod ścianą pewnego domu

53 953  
365   25  
Pszczelarz prowadzący profil The Bartlett Bee Whisperer został wezwany na pomoc do usunięcia pszczelej rodziny, która osiedliła się... w ścianie domu mieszkalnego. Było to na tyle nietypowe zadanie, że pszczelarz dokładnie je udokumentował i opisał.


Od czasu do czasu dostaję wezwania, od których przechodzą mi ciarki. Czasami pszczoły są bardzo wysoko, a czasami chodzi o ścianę. Preferuję mało inwazyjne metody, kiedy usuwam pszczoły z domów. Nie lubię rozbierania ścian. Czy zaprawa łatwo da się wydłubać, czy cegły się pokruszą? Czy po usunięciu plastry miodu będą się do czegoś nadawały? Co prawda obawiałem się usuwania cegieł, ale ostatecznie widok ula był NIESAMOWITY! Właściciel domu był więcej niż zadowolony z tego, że udało nam się usunąć i przemieścić pszczoły.

Pszczoły wchodziły w ścianę przez szparę między cegłami (ciemny obszar pośrodku) oraz przez szparę w rogu okna.

Duża czerwona plama to kłąb, cienka czerwona kreska z boku to wejście.Najpierw odymiłem wejścia, następnie nawierciłem mały otwór i prysnąłem do środka Honey Bandit, to zapobiegło ucieczce pszczół w górę, kiedy zabrałem się za młot.Więcej dymu i wiercimy.Pierwsza cegła wyjęta w całości, widać plaster miodu.Dwa rzędy cegieł......i pięć rzędów.To miałem na myśli pisząc NIESAMOWITE. Plaster w ogóle nie był przymocowany do cegieł i jest to jeden z największych plastrów miodu, jakie kiedykolwiek widziałem. Poza siedmioma małymi plastrami u góry, reszta to dwa ogromne płaskie plastry.U spodu przedniego plastra było pięć z trzynastu królowych w ulu.Usuwanie płata plastra zawierającego 7 komórek królowych. Po lewej stronie gniazda znalazłem dużą ilość martwych pszczół. Pewnie w tym miejscu koleś od środków owadobójczych próbował zabić kolonię. Wosk zapobiegł rozprzestrzenieniu się trucizny.

Pośrodku plastry łączyły się w splątaną całość.Mozolny proces usuwania plastrów środkowej sekcji, gdzie wszystkie były złączone i połączone tunelami.

Oczyszczanie.Kiedy oczyszczałem ścianę przygotowując się do odjazdu, na dole umieściłem pudełko na zbłąkane sztuki powracające do nieistniejącego gniazda.Gotowe!
Źródło: The Bartlett Bee Whisperer.

Oglądany: 53953x | Komentarzy: 25 | Okejek: 365 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.02

20.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało