Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zniszczona willa mafii w okolicach Grudziądza pokazuje, jak żyli gangsterzy lat 90.

93 956  
101   27  
Kolumny, wieżyczka, wielki mur okalający posesję - już na pierwszy rzut oka widać, że ktoś włożył pokaźną kasę w to miejsce.


Lata 90. to nowa rzeczywistość dla wszystkich w Polsce, również dla tych, którym nie po drodze było życie w zgodzie z prawem. Oni bogacili się szybko i często jeszcze szybciej te majątki tracili, co i tak nie było najgorszą opcją, biorąc pod uwagę fakt, ilu z nich zginęło w gangsterskich porachunkach. Ponurą pamiątką po tamtych czasach są dziś takie miejsca jak willa przy drodze krajowej nr 91, niedaleko Grudziądza.Choć patrząc na kapliczki wewnątrz posiadłości trudno w to uwierzyć, w tym miejscu działała niegdyś blacharnia i lakiernia. Na forach internetowych można znaleźć informację, że miała tu miejsce jakaś strzelanina. Budynek zamknięto na początku nowego wieku i choć wystawiono go na sprzedaż za kilka milionów złotych, chętnych jakoś nie było. Za to do pracy z werwą ruszyli szabrownicy, którzy ukradli bramę, zdewastowali luksusowe wyposażenie głównego budynku i w poszukiwaniu miedzi z ogrzewania podłogowego skuli podłogę. Jak widać na zdjęciach oberwało się też świętym figurkom.Obecnie miejsce to przedstawia dość ponury widok, aczkolwiek ma w sobie jakiś urok i nadawałoby się na plener filmowy jakiejś nowej opowieści w stylu takich dzieł jak "Psy" czy "Chłopaki nie płaczą".

Poniżej dwuczęściowa relacja z odwiedzin tego miejsca z kanału pana Krystiana Matusiaka na YouTube:Oglądany: 93956x | Komentarzy: 27 | Okejek: 101 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało