Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Te psy hodowane były do wielkich celów... a wyszło jak zwykle

39 237  
175   13  
Przez lata hodowano je do poważnych zajęć, jak wypasanie bydła, ochrona przed wilkami czy płoszenie zwierzyny. Dziś ich potomkowie, choć mają jakieś tam predyspozycje, wolą całymi dniami wylegiwać się w łóżku.

Na Twitterze jednego z angielskich muzeów pojawiło się takie pytanie:
Ciekawi nas, czy macie jakiegoś psa pracującego, hodowanego w konkretnym celu, który jednak nic praktycznego na co dzień nie robi.

Zdjęcia mile widziane.

Wkrótce posypały się odpowiedzi.

#1.Oto Winston. Był tresowany na psa przewodnika, ale nie podołał przez lenistwo lub, według oficjalnej wersji, z powodu "niskiej motywacji". Teraz 95% swojego czasu spędza na spaniu.

#2.To jest Murdoch. Legendarny "Cú Faoil" tudzież wilczarz irlandzki. Hodowany do polowania na wilki lub łosie oraz do ściągania dorosłych mężczyzn z ich koni podczas bitew. Obecnie jest to profesjonalna przytulanka i złodziej schabowych, którego zaskakują jego własne bąki.

#3.Piper należy do berneńskich psów pasterskich. Są hodowane do chronienia i wypasania stad bydła. Jest to również pies zaprzęgowy, może ponoć ciągnąć ciężar 10 razy większy od własnego, czyli... 500 kg?! Uwielbia spać co najmniej 19 godzin na dzień. Okazjonalnie przenosi się z łóżka na kanapę.

#4.Emmett to foxhound angielski, ale jest kochasiem, a nie żadnym łowcą.

#5.Oto Tilly - golden retriever. Szybko nauczyła się, że jeśli wystarczająco długo poczeka, sami sobie będziemy aportować, ona nic nie musi robić. Resztę życia spędziła na tym, żeby wyglądać wspaniale!

#6.To jest Maizy, krzyżówka bordera terriera hodowana do terroryzowania małych ssaków i niezbyt aktywnych właścicieli, która na starość specjalizuje się w polowaniu na wygodne miejsca do drzemki.

#7.To jest Jed - border collie. Aporter patyków, niszczyciel piłek tenisowych. Hodowany do zaganiania owiec, wspaniały w zaganianiu rowerzystów...

#8.Oto Edmund, angielski pointer, hodowany do gonienia zwierząt. Jest rozpieszczonym, nieposłusznym leniuchem, który lubi nam spieprzać gdzie go nogi poniosą i ma brzydki nawyk ścigania wszystkiego co ma pióra lub futro. Bezużyteczny łajdak, którego bardzo kochamy.

#9.To jest Kodi, przybłęda, mam niemal pewność, że to po części ridgeback (hodowany do polowania na lwy), a po części obsesyjny łapacz piłek żyjący w strachu przed wodą. Zawsze dba o to, abyś nie obudził się z drzemki sam. Dobry piesek.

#10.Archie, cocker spaniel. Hodowany do płoszenia zwierząt na komendę. Szczeka na zegar.

#11.Charlie - hodowany do wypasania owiec. Znacznie lepiej czuje się jako mądrala.

#12.William jest jamnikiem, psem hodowanym do wypłaszania borsuków i zająców. Nawet nie potrafi kopać w ziemi.

#13.Woody, mój 15-letni czekoladowy labrador. Każdego dnia ciężko pracuje nad tym, aby wybawić cię od wszelkiego jedzenia, które próbujesz zjeść.

#14.Oto Newton. Jest pudlem, które dawniej hodowano do polowań na kaczki w wodzie. Co prawda panicznie boi się wody, ale za to będzie godzinami grzać ci stopy pod biurkiem. Na co dzień dobrze radzi sobie z listonoszem.

#15.To jest Buddy - hodowany do polowania na lisy. Woli pić cosmopolitana i zajadać się barowymi przekąskami.

#16.A to jest Bailey, suczka owczarka niemieckiego, której jedynym celem w życiu jest zdzieranie z ciebie kołdry, kiedy wciśniesz na zegarku przycisk drzemki zbyt wiele razy.

Oglądany: 39237x | Komentarzy: 13 | Okejek: 175 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało