Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 rzeczy, które w przyszłości staną się zupełnie nieprzydatne

74 591  
166   211  
Pamiętacie dyskietki, kasety VHS i wiszące na ścianie przedpokoju telefony? W zależności od tego, ile macie lat, pewnie coś tam się wam kojarzy. Nawet jeśli pamiętacie je doskonale, to na pewno za nimi nie tęsknicie, ponieważ zostały zastąpione przez lepsze wynalazki. Co jeszcze niedługo stanie się niepotrzebne?

#1. Znikną transakcje gotówkowe

Już dziś widać to najlepiej w krajach skandynawskich. Praktycznie za wszystko płacimy kartą płatniczą lub przelewem. W niektórych sklepach w Danii czy Szwecji najzwyczajniej nie dasz rady zapłacić gotówką. Gotówka powoli znika na całym świecie. 54% Europejczyków przyznaje, że woli płacić kartą, a w USA ten procent jest niewiele niższy. Nie oznacza to, że karty będą nam towarzyszyć przez wiele, wiele lat. Ludzie powoli przekonują się do płatności za pomocą aplikacji na smartfona.

#2. Przy okazji znikną świnki skarbonkiSkoro nie będzie monet i banknotów, dzieciaki (oraz wielu dorosłych) pożegna się ze swoimi skarbonkami. Trochę szkoda dzieci. Pamiętacie, jak fajnie było walnąć świnkę młotkiem, policzyć kasę i wydać wszystko na głupoty?

#3. Twarde dyskiDawno, dawno temu wszystkie informacje przechowywaliśmy na dyskietkach. Dyskietki całkiem zniknęły i nikt za nimi nie płacze. Jeśli tylko dyski SSD dorównają dyskom twardym ceną i pojemnością, to szybko wykoszą konkurencję. Rynek producentów dysków twardych skurczył się w ciągu kilku dekad z 200 do 3 (słownie trzech).

#4. Kluczyki do samochoduKluczyki to kolejna rzecz, która zostanie zastąpiona przez aplikację telefoniczną. I dobrze, bo kto z nas nie biegał jak szalony po domu, szukając kluczyków. Telefon mimo wszystko trudniej zgubić. Oczywiście istnieją apki, dzięki którym zamkniesz i otworzysz swój samochód, ale Volvo pracuje już nad apką, która pozwoli ci również uruchomić silnik.

#5. Niepotrzebna pamięć USBMożna już w sumie wyrzucić pendrive. Te maleńkie ustrojstwa pozwoliły nam i naszym kręgosłupom odetchnąć od dźwigania ciężkich dokumentów. Teraz wszystko co nam potrzebne do pracy (dokumenty) i rozrywki (filmy, muzyka) trzymamy w chmurze. W dodatku mamy do zgromadzonych tam zasobów dostęp w każdym miejscu na świecie i z dowolnego urządzenia.

#6. Dokumenty i formularzeNajbardziej czekam na ten dzień, w którym nie będę musiała wypełniać podań, formularzy, załączników i kserować tego całego szajsu, bo musi być koniecznie w trzech egzemplarzach. Dzięki Google Docs już teraz możliwe jest wypełnianie, wysyłanie i nawet podpisywanie odpowiednich papierków - kontraktów, umów itd.

#7. Identyfikacja biometryczna zamiast hasłaZa kilka lat będziesz mógł legalnie zapomnieć wszystkie swoje loginy i hasła. Dzięki identyfikacji biometrycznej szybciej i bezpieczniej zalogujesz się na swoje konta. Ludzie nadal zapisują hasła na karteczce albo, żeby ułatwić życie włamującym się na konta złodupcom, mają na pulpicie folder z loginami i hasłami. Identyfikacja biometryczna na pewno poprawi bezpieczeństwo.

#8. Ponoć znikną komputery stacjonarneWielkie, ciężkie, marnujące mnóstwo miejsca i gromadzące kurz desktopy miały już zniknąć kilka lat temu. Laptopy i tablety są lżejsze, poręczniejsze i można je zabrać ze sobą. Ludzie pracujący przy komputerach uważają, że desktopy na pewno nie zostaną wyparte przez laptopy, ale z liczbami niestety nie ma się co kłócić. W ubiegłym roku sprzedano niecałe 98 milionów komputerów stacjonarnych i prawie 162 miliony laptopów.

#9. Stacje benzynoweAle że niby jak? Bo za 20 lat wszyscy będziemy jeździć samochodami elektrycznymi? Nie. Ale nie będziemy musieli jeździć na stację, stacja przyjedzie do nas. W San Francisco i okolicach działa mobilna stacja benzynowa. Oczywiście jak z większością rzeczy dzisiaj, najpierw ściągasz na telefon apkę, a potem wykonujesz jeszcze dwa proste kroki - oznaczasz swoją lokalizację, zostawiasz otwarty wlew w samochodzie, idziesz spokojnie do pracy, a resztą zajmie się firma dostarczająca paliwo. Oczywiście, cysterna nie przyjedzie wszędzie. Na razie usługa dostępna jest na dużych parkingach przy szkołach czy biurowcach, gdzie za jednym razem będą mogli obsłużyć więcej klientów.

#10. Papierowe słowniki i encyklopedieJadąc za granicę, nie taszczysz w walizce słownika czy popularnych kiedyś „rozmówek”. Po prostu wklepujesz potrzebne ci słowo czy wyrażenie w telefon i od razu możesz porozumieć się z miejscowymi. Encyklopedie również szybko znikają, ponieważ wszystkie zawarte w nich informacje dostępne są online - szybciej i wygodniej niż szukanie ich w wielkich i ciężkich tomiszczach.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Oglądany: 74591x | Komentarzy: 211 | Okejek: 166 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało