Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Potwornickie ciekawostki - psychodeliki z wątroby żyrafy i wstydliwy Stalin

51 800  
212   32  
Żyrafy na haju, lęki, katastrofy i śmierć, a do tego niechlubne Darwiny.

#1. Zanim powiesz "tak"

Gamofobia to lęk przed zawarciem małżeństwa.

Cierpią na nią częściej osoby, które mają ogólne problemy z podejmowaniem decyzji, a współtowarzyszy jej poczucie, że związek będzie oznaczał ograniczenie osobistej wolności. Gamofobia bywa też przyczyną ucieczki sprzed ołtarza. Nie należy mylić jej z kompleksem Piotrusia Pana, który polega na ucieczce przed dorosłością.

#2. Ospa Prawdziwa

Ślady po przejściu ospy prawdziwej znaleziono nawet na egipskich mumiach, a sama choroba dzięki rozwojowi medycyny została eradykowana w 1980 roku. Oznacza to, że została całkowicie zwalczona na świecie, a w organizmach zwierzęcych, ludzkich i innych elementach środowiska nie występują już patogeny, które ją wywołują. Jej śmiertelność sięgała nawet 95%.

Śmiertelność choroby w zależności od jej postaci wynosi od 30 do 95% u osób nieszczepionych oraz około 3% u osób szczepionych. Czarna ospa, bo tak ją wcześniej nazywano, prowadziła do bardzo silnych zmian skórnych, które zostawiały po sobie szpetne blizny. Przeszli ją między innymi George Washington, Abraham Lincoln, a także Józek Stalin, który był do tego stopnia zawstydzony bliznami po ospie, że wprowadził cenzurę swoich zdjęć i nakazywał retuszowanie ich przed wypuszczeniem ich w świat.

#3. Polacy dostali Darwiny

W 2014 r. w miejscowości Karczówka w trakcie czyszczenia szamba starszy mężczyzna wszedł do środka, by sprawdzić co dzieje się z pompą. Ze względu na duże stężenie siarkowodoru po chwili stracił przytomność. Na ratunek skoczył kolejny mężczyzna, który również stracił przytomność, później następny... w efekcie 7 mężczyzn zginęło. Kobietę, która wskoczyła na samym końcu, udało się uratować.

Po wydobyciu ośmiu osób straż pożarna wypompowała całe szambo w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Na szczęście nikogo więcej nie znaleziono. Ten przypadek został nominowany do nagrody Darwina.

#4. Jeśli to zobaczysz, to uciekaj

Jeśli rekin zaczyna się garbić, opuszcza płetwy i płynie zygzakiem, to znaczy, że ma zamiar zaatakować ofiarę.

Jeśli już zobaczycie tego śmiesznego złamanego pieska, to oficjalnie zaleca się też 7 dalszych kroków, które należy poczynić:

1) Zachowaj spokój i nie chlap wodą
2) Wyjdź z wody (no ale jeśli akurat nie masz suchego lądu pod ręką, to...
3) Schowaj się za czymś, opierając się o to plecami
4) Agresywnie odpowiadaj na ataki
5) Uderzaj rekina w oczy
6) Przestań krwawić (świetna rada swoją drogą)
7) Znajdź lekarza (oni chyba mają jakieś przeszkolenie do walki z rekinami).

#5. Historia dziwnego click-baita

Często przytaczanym symbolem feministycznej walki o wyzwolenie kobiet jest protest z 1968 r. w którego trakcie kobiety paliły swoje staniki, aby podkreślić swoją wolność. Dla jednych jest to symbol walki z opresją, dla innych przykład, który jest śmiechu wart, bo jak tu manifestować prawa kobiet ściągając staniki i pokazując cycki. Choć te wydarzenia znalazły w późniejszych latach wiele naśladowczyń, to tak naprawdę w 1968 r. nie doszło do wielkiego palenia staników, a feministki na tym proteście nie miały w zamyśle przedstawiania biustonoszy jako narzędzia opresji kobiet.

W 1968 r. trwała gala Miss America 1969. Przed budynkiem odbyła się kontrgala, której symbolem było wybranie na Miss America owcy. Miało to pokazać, że kobiety i ich seksualność traktowane są jak zwierzęta, jak towar. I chodziło nie o to, by walczyć z tymi podłymi mężczyznami, tylko bardziej o to, by przemówić kobietom do rozsądku, wyśmiewając pewne zachowania. Na kontrmanifestacji wystawiono wielką kukłę kobiety ubranej w bikini w kolorach amerykańskiej flagi, a spikerka przez megafon robiła sobie żarty, mówiąc w imieniu kukły rzeczy z rodzaju "uuu, patrzcie, co w życiu osiągnęłam, pokazałam się w bieliźnie". W trakcie protestu do koszy na śmieci wrzucono wiele przedmiotów, takich jak typowo kobiece przybory, których mężczyźni po prostu nie używają (w tym i staniki), a także rzeczy, które kojarzyły się z seksualizowaniem kobiet, jak czasopisma typu Playboy. Organizatorki chciały podpalić te kosze, ale nie dostały na to zgody. Pomimo tego kilka kubłów rzeczywiście spłonęło, jednak nie doszło do sytuacji, w której kobiety w rozentuzjazmowanym tłumie ściągałyby staniki i rzucały je na płonący stos, uważając je za symbol opresji. W koszach była cała masa rzeczy, a biustonosze były po prostu bardzo łakomym kąskiem dla prasy. Tak więc wydarzenia do dziś powtarzane jako fakt, były po prostu "click-baitem" z lat 60., którego nikomu nie chciało się weryfikować.

#6. He, he, beniz

Iguany, Warany z Komodo i większość torbaczy to posiadacze podwójnego (rozwidlonego) penisa.

Na co komu podwójny zaganiacz? Jeśli chodzi o torbacze, to w większości mają tak, ponieważ ich partnerki mają podwójne waginy. Zwierzęta, które posiadają podwójne penisy, używają ich tylko do kopulacji, a układ moczowy i jego wyjściowa cewka są od nich niezależne.

#7. Faza z żyrafą

Mieszkańcy Sudanu przyrządzają napój Umm Nyolokh składający się ze szpiku kostnego i wątroby żyrafy. Ze względu na żyrafią dietę bogatą w liście akacji napój ten zawiera dimetylotryptaminę (DMT) - psychoaktywną substancję, wywołującą halucynacje. Podczas narkotycznej

Żyrafy są oczywiście pod ochroną, lecz mimo to wyginęły już w 7 afrykańskich państwach. Zupełnie niezwiązaną z tym faktem ciekawostką jest też to, że mięso żyrafy uważane jest za koszerne.

#8. Katastrofa pod Pomereczem

9 września 1924 r. pod Pomereczem (dziś Litwa) doszło do katastrofy kolejowej pociągów pancernych. Składy wracały z terenów dzisiejszej Litwy po akcji oczyszczania okolic ze zbrojnych band. W wagonach znajdowała się między innymi amunicja. Pociągi pancerne

A tory... tory też były złe.
Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
6

Oglądany: 51800x | Komentarzy: 32 | Okejek: 212 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.04

05.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało