Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Luki fabularne i pomyłki, które rzucają nowe światło na popularne filmy

150 433  
391   117  
Zwróciłeś na nie uwagę?

#1. Armageddon (1998)Ben Affleck zasugerował Michaelowi Bayowi, że łatwiej nauczyć astronautów jak drążyć tunele, niż nauczyć osoby drążące tunele, jak być astronautami. Reżyser kazał mu się zamknąć.

#2. Toy Story (1995)Skoro Buzz nie uważa się za zabawkę i wierzy, że jest prawdziwym kosmicznym wojownikiem, to dlaczego nieruchomieje w obecności ludzi jak pozostałe zabawki?

#3. Kac Vegas (2009)Każdy centymetr kwadratowy powierzchni (z wyjątkiem toalet, pokoi gościnnych i szatni pracowniczych) w kasynie Nevada jest rejestrowany przez kamery. To niemożliwe, by Doug przebywał uwięziony na dachu przez dwa dni i przez ten czas nikt go nie wypatrzył.

#4. Ant-Man (2015)Główny bohater nie zmienia swojej masy podczas kurczenia, a to oznacza, że raczej mało prawdopodobne, by mogły go udźwignąć mrówki czy inne owady.

#5. Kopciuszek (2015)Wróżka mówi Kopciuszkowi, że po północy wszystkie jej czary tracą moc. Rzeczywiście, gdy główna bohaterka opuszcza bal, wszystkie przedmioty wracają do swoich poprzednich kształtów. Wszystkie poza pantofelkiem, który z jakiegoś powodu dalej jest szklany i zaczarowany.

#6. Harry Potter i Insygnia Śmierci - Część 2 (2011)We wspomnieniach Snape'a widzimy, że młoda Lily Evans ma brązowe oczy. Tymczasem wiadomo, że Lily miała niebieskie oczy - przecież na każdym kroku wszyscy powtarzali niebieskookiemu Harry'emu, że ma oczy po matce.

#7. Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia (2013)Statystycznie to niemożliwe, by każdy dystrykt miał żyjących zwycięzców do reprezentowania ich w 75. głodowych igrzyskach.

Przypomnijmy, że w igrzyskach bierze udział jeden mężczyzna i jedna kobieta z każdego z 12 Dystryktów. W 75. igrzyskach brali udział tylko zwycięzcy sprzed lat.

W pierwszym filmie Haymitch wspomina, że zawodowcy (czyli trybuci, którzy od najmłodszych lat przygotowywani są do udziału w igrzyskach) z Dystryktów 1 i 2 wygrali większość igrzysk. Nawet gdyby zawodowcy wygrali nieco ponad połowę igrzysk, to po odjęciu od tej liczby innych znanych zwycięzców zostałoby 30 zwycięzców z przeszłości (mężczyzn i kobiet) do rozdzielenia na 12 Dystryktów. Jest to praktycznie niemożliwe, nie wspominając już o tym, że wszyscy zwycięzcy musieliby dożyć sędziwego wieku.

#8. Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)Pociąg do Hogwartu składa się z czterech wagonów. W jednej ze scen Ron mówi, że wszystkie inne wagony są przepełnione. Dlaczego zatem Harry siedział sam w przedziale, który mógłby zmieścić 6 osób?

#9. Więzień labiryntu (2014)W jednej ze scen bohaterowie dochodzą do wniosku, że nie mogą uciec z labiryntu wspinając się po bluszczu, ponieważ bluszcz nie dosięga szczytu. Tymczasem na niektórych ujęciach wyraźnie widać, że bluszcz wije się aż na samą górę.

#10. Eurotrip (2004)Skoro Mieke jedynie zablokowała e-mail Scotta, cała jego podróż do Europy była bez sensu. Scott mógł przecież napisać do Mieke z innego adresu i wszystko wyjaśnić.

#11. Pojutrze (2004)W końcowych scenach, gdy helikoptery ratują ocalałych mieszkańców Nowego Jorku, ludzie gromadzą się na dachach wieżowców. Jak udało im się wejść tak wysoko, skoro dachy przykryte są kilkoma metrami śniegu i lodu?

#12. Wonder Woman (2017)Gdy Diana opuszcza galę i mknie na koniu do swojej wioski, niebieska sukienka spada z niej i odsłania kostium Wonder Woman. Gdyby jednak Diana faktycznie miała kostium pod sukienką w trakcie przyjęcia, powinien on być widoczny ze względu na to, że sięga wyżej od sukienki.

#13. Wolverine (2013)Szpony Wolverine'a są zdolne do łatwego przecinania wszelkiego rodzaju metali; nawet grubych drzwi pancernych i betonu. Cienki miecz nawet by ich nie spowolnił.

#14. Księga dżungli (2016)Z nieznanych przyczyn małpy, myszołowy, pszczoły i małe stworzenia podobne do lisów są jedynymi zwierzętami, które w ogóle nie mówią.

#15. Królewna Śnieżka i Łowca (2012)Łowca budzi Śnieżkę pocałunkiem prawdziwej miłości. Tymczasem w filmie między nimi w ogóle nie iskrzyło, nie wspominając już o tym, że w sequelu dowiadujemy się, iż prawdziwą miłością Łowcy była jego żona.
30

Oglądany: 150433x | Komentarzy: 117 | Okejek: 391 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało