Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Google Trends — źródło niekończących się inspiracji dla blogerów

3 005  
2  
Praca nad blogiem nie jest wcale takim łatwym zajęciem. Zwłaszcza, gdy zależy nam na tym, by publikowane przez nas treści zdobywały popularność i generowały ruch. By nie działać w ciemno, warto korzystać z dostępnych narzędzi, które są w stanie dostarczyć nam informacji na temat tego, co interesuje internautów. Jednym z nich jest darmowa platforma Google Trends.

Google Trends — co to takiego?
Google Trends to narzędzie stworzone przez lidera pośród internetowych bytów. Oznacza to, że dzięki niemu możemy — zupełnie za darmo — uzyskać dane na temat zachowań niemal wszystkich użytkowników sieci. Serwis udostępnia informacje na temat fraz wpisywanych do wyszukiwarki Google, sekcji z wiadomościami, sekcji z grafiką, Zakupów Google oraz wyszukiwarki w YouTube. Dane prezentowane są na wykresach dla rożnych ujęć czasowych oraz regionów. Dzięki Google Trends możliwe jest wyłonienie ilości i źródeł pochodzenia zapytań internautów. To sprawia, że narzędzie jest doskonałym źródłem informacji, jeśli chodzi o SEO. A ponieważ wiele blogów bazuje właśnie na pozycjonowaniu się w internecie, Google Trends to również świetny punkt wyjścia do poszukiwania popularnych tematów, które warto poruszać, by osiągnąć spory ruch na stronie.

5 pomysłów na wykorzystanie Google Trends w blogowaniu

Google Trends może być wykorzystywane przez blogerów na wiele sposobów i przynosić wiele korzyści. Przedstawiamy 5 gotowych do wykorzystania pomysłów, od których warto rozpocząć swoją przygodę z tym narzędziem.
  • Research fraz kluczowych — by jeszcze lepiej zrozumieć, czego szukają nasi odbiorcy, warto wykorzystać sekcję najpopularniejszych i zyskujących popularność słów kluczowych. Wystarczy wpisać lub wybrać w narzędziu interesujący nas temat, by otrzymać przynajmniej kilkadziesiąt wyników. Oprócz tego, że można potraktować je, jako bazę do tworzenia przyszłych wpisów na bloga, warto również porównać je z keywordsami, jakimi posługujemy się w płatnej promocji, np. Google AdWords. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej alokować środki pieniężne.
  • Kontrola fraz pozycjonujących — płatna promocja to nie jedyne źródło pozyskania ruchu na blogu. O wiele bardziej pożądany jest darmowy ruch organiczny. Dzięki Google Trends możemy weryfikować frazy, na które pozycjonowany i optymalizowany jest nasz blog. Dzięki temu możemy w efektywny sposób zmienić strategię działania i pozytywnie wpłynąć na mnożenie się ilości odbiorców, pozyskanych organicznie.
  • Tworzenie kalendarza treści — dzięki Google Trends jesteśmy w stanie wytypować bazowe tematy, na które powinniśmy pisać przez cały rok. Poświęcając kilka godzin pracy, jesteśmy w stanie przygotować sobie contentowy kalendarz, który pozwoli nam tworzyć bazowe, uniwersalne treści, opierające się chociażby o święta i innego rodzaju okoliczności oraz trendy w wyszukiwaniach.
  • Pomysły na treści wideo — popularność contentu wideo wzrasta z roku na rok. Dzięki możliwości sprawdzenia trendów w wyszukiwarce YouTube, możemy dowiedzieć się, jakie treści powinniśmy tworzyć, by wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie swoich odbiorców oraz powiększyć ich ilość.
  • Monitoring marki i konkurencji — Google Trends to również bardzo proste narzędzie do monitoringu. Oprócz tego, że możemy porównać wyszukiwania brandowe dla swojej i konkurencyjnej marki, jesteśmy też w stanie sprawdzić chociażby zainteresowanie asortymentem, jaki za pomocą bloga promujemy. Dzięki możliwości pozyskiwania danych dla długich okresów i różnych regionów, możemy wyłonić trend, czy zaobserwować sezonowość i jeszcze lepiej dopasowywać treści do potrzeb odbiorców.
To oczywiście nie wszystkie możliwości, jakie daje nam Google Trends. Więcej informacji na temat potencjału tego darmowego narzędzia, możesz zaczerpnąć na internetum.com.

Oglądany: 3005x | Komentarzy: 0 | Okejek: 2 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.12

13.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało