Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ciekawe statystyki ze świata randkowania przez internet

72 741  
141   39  
Dla leniuszków, którym nie chce się wychodzić z domu, by kogoś poderwać, serwisy randkowe są zbawieniem. XXI wiek to czas dobierania się w pracy podczas leżenia na kanapie lub siedzenia na desce klozetowej... Warto więc przyjrzeć się temu zjawisku.


#1.

49 milionów osób próbowało randkowania przez sieć co najmniej raz. Według Pew Research Center, 59% społeczeństwa uważa internet za "świetne miejsce do poznawania nowych ludzi".

23% jest jednak zdania, że korzystanie ze stron randkowych to akt desperacji. Co za nietakt!


#2.

Match.com to najpopularniejsza strona randkowa na świecie z 23,5 mln użytkowników. Mają też najwyższy współczynnik powodzenia w porównaniu do innych serwisów z tej kategorii.


#3.

Mimo swojej reputacji aplikacji do szukania przygód na jedną noc, 60% kobiet z Tindera twierdzi, że szuka tam poważnego związku. Być może powinny skorzystać z innej usługi?


#4.

Ponad połowa użytkowników kłamie w swoich profilach. Mężczyźni najczęściej kłamią o swojej pracy, a kobiety używają zdjęć, na których są młodsze/chudsze. "To zdjęcie ma tylko dwa lata, przecież wyglądam tak samo!"


#5.

Choć w kwestii rozłożenia użytkowników pod względem płci serwisy różnią się od siebie, większość stron przyciąga więcej mężczyzn. Średnia to 52,4% mężczyzn i 47,6% kobiet. I tak nieźle.


#6.

1 na 10 profili to fejki, a wiele z osób siedzących po drugiej stronie potrafi świetnie podszywać się pod piękne, chętne blondynki. Rozczarowanie to najmniejszy wymiar kary za naiwność.


#7.

Lwią część społeczności serwisów randkowych stanowią osoby między 18 a 24 rokiem życia. 22% to osoby między 25 a 34, a 13% jest w wieku 45-54 lat. 55-64 to grupa o jeden procent mniejsza, a osoby powyżej 65 roku życia to jedynie 3% zarejestrowanych użytkowników.


#8.

Firma Statistic Brain przeprowadziła badanie, z którego wynika, że 64% twierdzi, że wspólne zainteresowania są najważniejsze podczas szukania partnera przez internet. Co ciekawe, wygląd jest dopiero na drugim miejscu. Ma to jednak sens - nieważne, jak świetnie ktoś wygląda, trudno umawiać się z kimś, kto w weekendy wstaje z samego rana, by pobiegać czy iść na siłownię, zamiast pospać do południa jak człowiek...


#9.

33% kobiet przyznaje, że na pierwszej randce, na którą umawiają się online, uprawiają seks. Zastanawiamy się jednak, czy badanie obejmowało Tindera? Byliśmy przekonani, że liczba ta powinna grubo przekroczyć 50%. Czyżby ludzie stawali się coraz bardziej przyzwoici?


#10.

17% par, które wzięły ślub w ciągu ostatniego roku, poznało się za pośrednictwem serwisu randkowego. Nietrudno w to uwierzyć, ponieważ 20% związków zaczyna się teraz przez sieć.


#11.

Randkowanie online to prężnie rozwijająca się branża, a roczne przychody szacuje się na 1,8 miliarda dolarów. Dobrze wiedzieć, że wszystkie te firmy trzepią taką kasę na ludzkiej samotności...


Oglądany: 72741x | Komentarzy: 39 | Okejek: 141 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało