Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Mądre życiowe spostrzeżenia, które warto sobie powiesić nad łóżkiem

77 060  
279   52  
Oto zbiór krótkich wypowiedzi, które są tak trafne i mocne, że trudno przejść obok nich obojętnie.

#1.

Nie zachowuj się jak drań w stosunku do swojego psa. On stanowi tylko kilka lat twojego życia, ale ty jesteś całym jego życiem.

#2.

Moja mama umierała. Przyjaciel powiedział mi: "Masz całe życie, by szaleć z tego powodu. Nie rób tego na jej oczach".

#3.

W wieku 38 lat rozważałem pójście na dwuletnie studia z elektroradiologii. Byłem bliski rezygnacji. Powtarzałem, że jestem za stary, by nawet zaczynać i odbiorę dyplom w wieku 40 lat. Wtedy bliska osoba powiedziała mi: "Jeśli tego nie zrobisz, i tak będziesz miał 40 lat, ale nie będziesz miał dyplomu". Dziś mam prawie 60 lat i wiem, że popełniłbym błąd, gdybym wtedy się wycofał.

#4.Poznałem kiedyś mężczyznę na wózku. Spytałem go, jakie to uczucie, być ograniczanym przez wózek. Powiedział: "Wózek mnie nie ogranicza. On mnie uwalnia. Bez niego leżałbym w łóżku i nie wychodził z pokoju".

#5.

Przed laty powiedziałem pewnej dziewczynie, że nie wiem, co przyniesie przyszłość, ponieważ wciąż poszukuję tej właściwej osoby. Usłyszałem od niej: "Każdy szuka właściwej osoby, ale nikt nie stara się być właściwą osobą".

#6.

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj...

#7.

Dziadek powiedział mi: "Wszyscy ludzie, którymi się otaczasz, wiedzą coś, czego ty nie wiesz". Dzięki niemu zrozumiałem, że od każdego mogę się czegoś nauczyć.

#8.

Pomyśl o chwili, w której czułeś się zawstydzony. A teraz pomyśl o chwili, gdy ktoś inny był zawstydzony. Jest trudniej, prawda? Nie ma sensu się wstydzić, skoro i tak nikt poza tobą nie będzie o tym pamiętał.

#9.

Ludzie nie będą pamiętali słów, które wypowiedziałeś. Będą pamiętali to, jak się przez nie czuli.

#10.Kiedy człowiek osiąga dorosłość? Kiedy wie, że ma rację, ale daje sobie spokój z udowadnianiem na siłę ludziom, że są w błędzie.

#11.

Mój 89-letni dziadek na rok przed śmiercią powiedział: "I tak wszyscy umrzemy. Rób to, co cię uszczęśliwia. Nie przejmuj się tym, że jakimś dupkom może się to nie podobać. Są zwyczajnie zazdrośni".

#12.

Gdy przez przypadek uderzyłam tyłem samochodu w zaparkowane auto, zaczęłam w panice przepraszać kierowcę. Starszy pan położył mi dłoń na ramieniu i powiedział: "Spokojnie, to tylko auto. Najważniejsze, że nikomu z nas nic się nie stało".

#13.

Na jednym z koncertów stałam obok pary 70-kilkulatków, którzy skakali wyżej niż inni, i głośniej krzyczeli. Powiedziałam im, że to wspaniałe, iż w takim wieku wciąż tak dobrze się bawią. Starsza pani powiedziała: "Kochanie, baw się tak długo, aż nie będziesz już miała siły tego robić".

#14.

W każdej pracy znajdzie się coś, czego będziesz nienawidzić. Grunt to znalezienie sobie takiego zajęcia, w którym dobre rzeczy biorą górę nad tymi gównianymi.

#15.Edukacja jest droga, ale brak edukacji jest jeszcze droższy.

#16.

Coś jest zawstydzające tylko wtedy, jeśli zawstydza Ciebie.

#17.

Gdy powiedziałem koledze, że jestem zmęczony po długim dniu i nie chce mi się wyjść z domu, odpowiedział: "Wszyscy jesteśmy zmęczeni i najchętniej siedzielibyśmy cały dzień przed telewizorem i nic nie robili. Ale to nie jest życie, stary".

#18.

Nigdy nie wytykaj sobie błędów przy innych ludziach. Niech sami się trochę potrudzą, by je w tobie znaleźć.

#19.

Depresja ukazuje się pod postacią racjonalnego myślenia.

#20.Wolałbyś się obudzić za 20 lat i zastanawiać, czy coś cię ominęło, czy wiedzieć dokładnie, co cię ominęło?

#21.

Twoja praca nigdy cię nie pokocha. Dlatego nie warto angażować się w nią emocjonalnie na sto procent.

#22.

Ty sam jesteś osobą, z którą spędzisz w życiu najwięcej czasu. Postaraj się, byś był jak najbardziej interesujący.

#23.

Miałem zły dzień w pracy i spytałem na głos: "Dlaczego ja?". Mój kolega odpowiedział: "A dlaczego nie ty?". To dało mi do myślenia...

#24.

Gdyby coś było proste, wszyscy ludzie by to robili.

#25.Wielkość człowieka poznaje się po rzeczach, które są w stanie wyprowadzić go z równowagi.

Oglądany: 77060x | Komentarzy: 52 | Okejek: 279 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.07

16.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało