Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Błędy w filmach historycznych, których nie zauważyli nawet wnikliwi widzowie

83 164  
309   85  
Filmy zawierają więcej błędów, niż nam się wydaje. Trzeba mieć naprawdę spostrzegawcze oko, by wyłapać niektóre z nich. Oto błędy w popularnych filmach historycznych, które wszyscy oglądaliśmy. Przekonasz się, że rzeczywistość często jest w nich naginana.

#1. Titanic (1997)

Jezioro Wisotta, o którym Jack opowiada Rose, gdy ta odgraża się, że wskoczy do wody, to sztuczny akwen, który napełniono wodą dopiero w roku 1918, czyli 6 lat po zatonięciu Titanica. Tymczasem Jack snuł opowieści o tym, jak łowił w nim ryby.#2. Zielona mila (1999)

Akcja filmu toczy się w Luizjanie. Jest rok 1935, a wszystkie egzekucje odbywają się z użyciem krzesła elektrycznego. Tymczasem w tym amerykańskim stanie krzesła elektryczne wprowadzono do użytku w roku 1941.#3. Gra tajemnic (2014)

Film opowiada o angielskim matematyku Alanie Turingu, który pracował w pocie czoła, by odkodować szyfr Enigmy. W rzeczywistości pomagał mu inny matematyk, Gordon Welchman, o którym nawet nie wspomniano w filmie.#4. Ostatni samuraj (2003)

Akcja rozgrywa się w roku 1876. W filmie powiewa flaga Stanów Zjednoczonych z 43 gwiazdkami, które tak naprawdę pojawiły się dopiero w roku 1891, gdy do USA przyłączyły się Południowa i Północna Dakota, Montana, Waszyngton i Idaho.#5. Apollo 13 (1995)

Film opowiada prawdziwą historię misji statku kosmicznego Apollo 13. Jednym z bohaterów jest astronauta Thomas Kenneth Mattingly grany przez Gary'ego Sinise'a. Bierze on udział w misji ratunkowej Apollo 13. Tymczasem prawdziwy Ken Mattingly nie brał udziału w takiej misji.#6. Braveheart. Waleczne serce (1995)

W czasach Williama Wallace'a nie noszono w Szkocji popularnych dziś spódniczek. Z pewnością też nie malowano sobie twarzy niebieską farbą.#7. Troja (2004)

W filmie aż roi się od błędów. W jednej ze scen Parys i Helena mają nad głową parasolkę z metalowymi szprychami. Nie brakuje też zgrzytów między ekranizacją a mitologią grecką. W filmie monety kładzione są zmarłym na oczy. Tymczasem w mitologii wspominano jedynie o wkładaniu im oboli (drobnych monet, w starożytnej Grecji równych 1/16 drachmy) do ust.#8. Piraci z Karaibów (2003-2017)

Akcja filmu toczy się w pierwszej połowie XVIII wieku. Widzimy w nim jabłka Granny Smith, które po raz pierwszy wyhodowano w Australii w roku 1868. Pojawiają się też banany, które nie były szeroko dostępne przed rokiem 1836.#9. Snajper (2014)

Film rozpoczyna się sceną, w której bohater grany przez Bradleya Coopera obserwuje kobietę posyłającą swojego syna na śmierć. Matka wręcza dziecku granat i Kyle-snajper zastanawia się, czy wykonać śmiertelny strzał. Tymczasem Chris Kyle w swojej książce nie wspomina o żadnym dziecku. Jest tam jedynie informacja o kobiecie, która trzymała w dłoni niewielki granat.#10. Gladiator (2000)

W jednej ze scen do rydwanu przyczepiona jest butla z gazem...#11. Lincoln (2012)

W filmie Abraham Lincoln zagłosował przeciwko 13. poprawce do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która miała znieść niewolnictwo. W rzeczywistości zarówno on, jak i wszyscy obecni, zagłosowali na "tak".#12. Maria Antonina (2005)

Raczej mało prawdopodobne, by w tamtych czasach monarchowie nosili sneakersy...


Oglądany: 83164x | Komentarzy: 85 | Okejek: 309 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.09

22.09

21.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało