Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najczęstsze błędy popełnianie przez turystów jadących do Wielkiej Brytanii

101 107  
432   128  
Naprawdę warto się wybrać do Wielkiej Brytanii. Jest mnóstwo interesujących rzeczy do zwiedzenia, wbrew obiegowym opiniom można tam dobrze zjeść no i oczywiście trzeba koniecznie wejść do kilku pubów. A czego nie robić?

#1. Nie spodziewaj się, że one działają

Czerwone budki telefoniczne służą już tylko właściwie jako tło do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Brytyjczycy, podobnie jaki ludzie na całym świecie są tak samo przyklejeni do swoich smartfonów, że w 2017 roku Brtish Telecom zapowiedział usunięcie połowy słynnych czerwonych budek z ulic.

#2. Wielka Brytania to nie tylko Londyn



Większość turystów ogranicza swoją wizytę tylko do pobytu w Londynie. Oczywiście, jest tam co zwiedzić (historycznie i nowocześnie) i na pewno nie będziesz się nudzić. Ale warto ruszyć się poza stolicę i zobaczyć na własne oczy, że Anglia to nie tylko tętniąca życiem metropolia ale również sielska wieś i klimatyczne, małe miasteczka.

#3. Brytyjczycy nie mówią tak pięknie jak królowa



Chyba tylko królowa Elżbieta i jej rodzina mówią tak pięknym, zrozumiałym angielskim. Zwykli Brytyjczycy, których spotkasz na ulicy zazwyczaj posługują się slangiem i mówią z ciężkim akcentem. Nie załamuj się, że nie znasz angielskiego gdy nie zrozumiesz co do ciebie mówi rodowity Brytyjczyk. Nawet Amerykanie mają z tym problem.

#4. Nie dostaniesz codziennie „Full English Breakfast”



Pełna wersja angielskiego śniadania to sadzone jajko, smażona kiełbaska, bekon, fasolka, pomidory i tosty. Brytyjczycy jedzą na śniadania to samo co ludzie w innych częściach świata - płatki z mlekiem, omlety czy kanapki. W hotelach zawsze możesz sobie zamówić typowe angielskie śniadanie. Po nim na pewno będziesz miał dużo sił do zwiedzania.

#5. Anglia poza Londynem nie wygląda tylko tak



Jest wiele malowniczych zakątków w Anglii, mnóstwo ślicznych, starych miasteczek których zdjęcia na pewno ozdobią twojego Instagrama. Część terenów to zaniedbane, podupadające miasta z których już dawno uciekli młodzi. Natkniesz się również na slumsy i biedę jak zresztą w każdym kraju na świecie.

#6. Tam naprawdę cały czas leje



Będąc w Anglii miej zawsze ze sobą parasol. Wychodząc z hotelu przy pięknej, słonecznej pogodzie, spodziewaj się deszczu za kilka godzin. Lub minut. Pogoda jest bardzo kapryśna i zmienia się kilka razy dziennie. W letnich miesiącach można trafić nawet na całe tygodnie bez deszczu ale to już trzeba być wyjątkowym szczęściarzem.

#7. Co to jest Walia?



Zjednoczone Królestwo to nie tylko Anglia. O ile turyści często wyruszają do Szkocji czy Irlandii Północnej, mało kto pamięta, że Walia też jest jego częścią. Walia jest idealnym miejscem dla osób poszukujących spokoju, ciszy i przepięknych widoków. Wędrując jednym z wielu szlaków trekkingowych na pewno częściej spotkasz owce niż ludzi. Walia ma 3 miliony mieszkańców i 9 milionów owiec.

#8. Przepłacanie za rybę i frytki



Być w Anglii i nie zjeść ryby z frytkami to tak jak być w Watykanie i nie zobaczyć papieża. Nie daj się nabrać sprzedawcom, którzy przy głównych atrakcjach turystycznych oferują porcję fish’n’chips za 10 funtów. Przejdź kilka uliczek i tam na pewno znajdziesz to samo (a może i nawet smaczniejsze) za pięć i mniej funtów.

#9. Nie rób zakupów na Oxford Street



Na Oxford Street znajdziesz wszystko. Markowe sklepy przyciągają ponad 200 milionów turystów rocznie. Londyńczycy twierdzą, że ceny na tym deptaku handlowym są kosmiczne zawyżone. Jeśli chcesz poczuć urok prawdziwych londyńskich zakupów, udaj się na jeden z ulicznych marketów takich jak Camden, Brick Lane czy Borough.

#10. Nie wejdziesz tak po prostu do pałacu Buckingham



Pałac Buckingham jest dostępny dla turystów w sierpniu i wrześniu. Wtedy królowa przebywa w jednej ze swoich wiejskich rezydencji. W zależności od tego, jaki bilet wykupisz, możesz zobaczyć komnaty królewskie, Ogrody Królowej i Galerię. Niestety, nie zobaczysz części pałacu zamieszkiwanej przez rodzinę królewską.
17

Oglądany: 101107x | Komentarzy: 128 | Okejek: 432 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało