Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych newsów tygodnia – „nieprzyzwoity” strój arabskiej prezenterki

118 056  
362   127  
Arabia Saudyjska przeżywa trudny okres. Najpierw na ulice kraju wyjechały kobiety, które mogły w końcu zrobić prawo jazdy, a teraz to. Strach spokojnie patrzeć tam przez okno.

#1. Jedna z prezenterek arabskiej telewizji została oskarżona o epatowanie nagością


Shireen al-Rifaie ze stacji Al Aan TV wywołała w Arabii Saudyjskiej falę oburzenia swoim „nieprzyzwoitym” strojem. Rifaie przygotowała reportaż na temat zniesienia zakazu prowadzenia aut przez kobiety i wystąpiła w nim z luźną chustą na głowie oraz odsłoniętymi spodniami i bluzką. Strój reporterki oburzył wielu mieszkańców Arabii Saudyjskiej do tego stopnia, że w tamtejszych mediach społecznościowych popularny stał się hasztag #nagakobietaprowadziautowrijadzie. Arabski odpowiednik rady radiofonii i telewizji wszczął wobec reporterki, która zdążyła już wyjechać z kraju, postępowanie wyjaśniające. Oto szokująco-niesmaczny strój, o który poszło:


#2. Para lesbijek oskarżyła jubilera o dyskryminację, bo ten nie miał obrączek z napisem „Jej i Jej”


Rebecca Miscallef i Astria Battisa chciały kupić zestaw obrączek z białego złota w cenie 1399 funtów w jednej z placówek jubilerów H. Samuel. Tam powiedziano im, że obrączki nie mają fabrycznie wygrawerowanego napisu „Jej i Jej”, a zamiast tego standardowe „Jej i Jego”, i że wygrawerowanie żądanego napisu znacznie podwyższyłoby cenę obrączek. Miscallef napisała do przedstawicieli sklepu, że ten miał ośmieszyć obie kobiety i cały ruch LGBT swoją polityką i że nie traktuje swoich klientów równo oraz że narusza Akt Równości z 2010 roku.

#3. Jakuza popadła w taką biedę, że kradnie arbuzy, żeby przeżyć


Japońskie media donoszą, że słynna japońska mafia, jakuza, znajduje się w coraz gorszym stanie. Oprócz najniższej od lat liczby członków wchodzących w skład organizacji również bieda ma się dawać jakuzie we znaki. Doszło do tego, że mafia złamała jedną ze swoich podstawowych zasad i wchodzi we współpracę ze zwykłymi gangami. Ale w ten sposób mogą radzić sobie tylko członkowie jakuzy z większych miast. Na wsi jest dużo gorzej. Jeden z członków mafii mówi, że z biedy musi kraść arbuzy i później handlować nimi nielegalnie.

#4. Ofiarą domorosłego malarza padło kolejne dzieło sztuki


Po słynnym „Odnowieniu Jezusa” z Ecce Homo tym razem w ręce specjalistów od renowacji wpadł święty Jerzy. Wizerunek świętego, który uwieczniono na kawałku drewna i umieszczono w jednym z kościołów w hiszpańskiej miejscowości Estella, doczekał się liftingu po 500 latach i został dostosowany do dzisiejszych czasów. Burmistrz Estelli twierdzi, że parafia zleciła renowację dzieła sztuki bez wiedzy lokalnych władz, a w dodatku powierzyła cenny kawałek drewna jednemu z lokalnych nauczycieli rzemiosła artystycznego. Władze miasta będą teraz sprawdzać czy efekty prac da się odwrócić. Zupełnie nie rozumiemy dlaczego.

#5. Hinduski sąd wydał zakaz używania głośników głośniejszych niż odgłos oddychania


Sąd najwyższy w Uttarakhandzie wydał rozporządzenie, zgodnie z którym zabronione będzie emitowanie przez głośniki i inne urządzenia dźwięków głośniejszych niż 5 decybeli. To mniej niż poziom głośności oddychającego człowieka lub upadającej szpilki. Wyrok sądu dotyczy wszystkich, w tym różnych organizacji religijnych. Zgodnie z nowym prawem żadna świątynia czy meczet nie będą mogły nadawać głośnych komunikatów bez pisemnej zgody władz nawet w dzień.

#6. Nauczyciel próbował hipnotyzować uczennice, żeby zmusić je do nazywania swoim władcą


39-letni James Mentzer ze szkoły podstawowej East Hanover Elementary School w okręgu miejskim East Hanover w New Jersey miał sprowadzać kilkoro swoich uczennic w wieku od 8 do 11 lat do pustych sal lekcyjnych, gdzie zmuszał je do bawienia się pacynkami, próbował hipnotyzować i kazał nazywać siebie władcą. Mężczyzna tłumaczył innym nauczycielom, że prowadzi z dziewczynkami specjalny projekt i dlatego korzysta z pustych sal, ale że inni nauczyciele o tym wiedzą. Gdy tylko pierwsze sygnały o podejrzanym zachowaniu mężczyzny zaczęły docierać do władz szkoły, mężczyzna został zawieszony bezterminowo i oczekuje na wyniki śledztwa.

#7. W sieci zawrzało po publikacji plakatu reklamowego jednej z uczelni


Australijski University of Adelaide naraził się na krytykę internautów po opublikowaniu plakatu promującego uczelnię. Na plakacie znajduje się mężczyzna i 5 kobiet. Według internautów to typowa scenka mansplainingowa, ponieważ mężczyzna wygląda jakby tłumaczył kobietom jakąś kwestię i jednocześnie uważał, że kobietom trudno będzie ją pojąć. Według komentatorów mężczyzna na plakacie przyjmuje protekcjonalną pozę. Naśmiewają się oni również z uczelni twierdząc, że ta oferuje „magistra z mansplainingu”. Uczelnia odpiera zarzuty i tłumaczy, że to nie ona dostarczyła zdjęcie na plakat, a zrobiła to agencja obsługująca uczelnię.

#8. Kibice nie dali spać Ronaldo


Irańscy kibice postanowili pomóc swojej reprezentacji w piłce nożnej przed ważnym meczem z Portugalią na mistrzostwach świata. Duża grupa Irańczyków zebrała się pod hotelem, w którym spali piłkarze reprezentacji Portugalii, i zaczęła hałasować, by przeszkodzić piłkarzom w odpoczynku. Przez kilka godzin irańscy kibice krzyczeli tak bardzo, że Cristiano Ronaldo nie mógł spać i w końcu do nich wyszedł, żeby poprosić o spokój. Ostatecznie Ronaldo bramki przeciwko Iranowi nie strzelił, ale jego drużyna wyeliminowała przeciwnika z dalszej gry na mistrzostwach. Mimo to Portugalia też znalazła się za burtą turnieju po przegranej z Urugwajem w 1/8 finału.

#9. Przeprowadzono skuteczną akcję reanimacyjną na żabie, która została połknięta i zwymiotowana przez węża


Łowca węży Jamie Chapel z Australii został wezwany do pomocy w usunięciu węża z jednego z australijskich domów. Na miejscu mężczyzna zauważył, że wąż wygląda jakby niedawno jadł. Gad wkrótce to potwierdził wymiotując żabę drzewną. Chapel już miał się żaby pozbyć, gdy ta nagle ruszyła nogą. Niewiele myśląc, mężczyzna zaczął delikatnie uciskać klatkę piersiową zwierzęcia. Po minucie jego wysiłki przyniosły niespodziewany efekt - żaba ożyła. Mężczyzna zabrał ją do domu, opatrzył rany, dobrze odżywiał i w końcu wypuścił na wolność. „W ten sposób pomagasz naturze przetrwać” – uzasadniał swoje postępowanie Chapel.

#10. Panna młoda przerwała ceremonię zaślubin po tym, jak jej przyszły mąż zaczął się dziwnie zachowywać po uderzeniu pioruna


Kobieta ze wsi Chitrsenpur w hinduskim stanie Bihar stwierdziła, że nie można kontynuować ceremonii zaślubin, gdy jej mąż wystraszył się uderzenia pioruna nieopodal miejsca, w którym odbywała się ceremonia, i zaczął się dziwnie zachowywać. Sprawy przybrały jeszcze dziwniejszy obrót, gdy rodziny panny młodej i pana młodego pobiły się ze sobą, ponieważ jedni nie chcieli, by ceremonia została przerwana, a drudzy bronili decyzji panny młodej. Policja aresztowała 3 osoby z rodziny panny młodej.

#11. Zlinczowano członka grupy mającej uświadamiać innych, że linczowanie jest złe


Do zdarzenia doszło w hinduskim stanie Tripura. 33-letni Sukanta Chakrabarty został zabity przez rozwścieczony tłum, który podejrzewał mężczyznę o porywanie dzieci. Chakrabarty wchodził w skład powołanego przez jedną z lokalnych agencji zespołu ds. przestrzegania przed rozpowszechnianiem plotek. W tym samym czasie zlinczowano dwie inne osoby w dwóch innych stanach, więc władze nakazały lokalnym operatorom komórkowym wyłączenie możliwości wysyłania esemesów przez 48 godzin w obawie przed plotkami i kolejnymi linczami.

#12. Polska fundacja otrzymała rachunek telefoniczny na 10 tysięcy złotych przez zaginionego bociana


Organizacja przyrodnicza Grupa EkoLogiczna zamontowała w 2017 roku bocianowi nadajnik, by śledzić trasę przelotu ptaka. Na podstawie odczytów z urządzenia ustalono, że bocian pokonał trasę 6 tysięcy kilometrów i dotarł do wschodniego Sudanu, nad brzeg Nilu Błękitnego. Tam ślad po bocianie zaginął. Zwierzę przypomniało jednak o sobie, gdy fundacja otrzymała rachunek telefoniczny na 10 tysięcy złotych. Okazało się, że ktoś w Sudanie musiał wejść w posiadanie nadajnika, wyciągnął z niego kartę SIM i włożył ją do swojego telefonu. Fundacja zamierza złożyć reklamację u operatora.

#13. Mężczyzna z 24 żonami i 149 dziećmi został skazany na areszt domowy


Sąd w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska skazał Winstona Blackmore’a na karę sześciu miesięcy aresztu domowego za uprawianie poligamii. Będąc żonatym, mężczyzna brał ślub 24 razy w latach 1990–2014, co zgodnie z prawem jest w Kanadzie zabronione. Niektóre z żon Blackmore’a w chwili ślubu miały 15 lat. To pierwszy od ponad 100 lat przypadek wyroku skazującego w sprawie o poligamię w Kanadzie. Sąd nie wspomniał, czy w trakcie wykonywania wyroku mężczyźnie będą musiały towarzyszyć wszystkie żony i dzieci.

#14. Mężczyzna wiszący na masce jadącego szybko samochodu dzwonił na policję


Sceny jak z filmu akcji rozegrały się na jednej z autostrad na Florydzie. Na masce jadącego z dużą prędkością samochodu znajdował się mężczyzna, który prowadził rozmowę telefoniczną. Nagranie z jadącego obok auta ukazało się w Internecie. W Internecie policja opublikowała też nagranie rozmowy mężczyzny znajdującego się na masce z dyspozytorem. Mężczyzna mówił, że jego żona znajduje się w niebezpieczeństwie i w międzyczasie rozmawiał z kobietą, która prowadziła pojazd. Kierującą okazała się 24-letnia Patresha Isidore, która została zatrzymana przez policję za stworzenie zagrożenia w ruchu.

#15. Ośmiornica, która dobrze wytypowała wyniki meczów Japonii, została zjedzona


To, że Japończycy podchodzą z dużą surowością do niepowodzeń w pracy, jest powszechnie znane. Nie wiedzieliśmy natomiast, że kara może spotkać kogoś za perfekcyjne wykonywanie swoich obowiązków. Ośmiornica imieniem Rabiot, która prawidłowo wytypowała rezultaty meczów Japonii na mistrzostwach świata w fazie grupowej, została wypatroszona i wysłana na targ rybny, choć trafnie przewidziała końcowe rezultaty meczów Japonii w meczach z Kolumbią, Senegalem i Polską. Japończycy zdają się rozumieć, że taka jest naturalna kolej rzeczy i życzą Rabiotowi, by na końcu swojej ostatniej drogi smakował swojemu nabywcy.

W poprzednim odcinku "Mężczyzna wyrzeźbił sobie stołek zębami..."

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
11

Oglądany: 118056x | Komentarzy: 127 | Okejek: 362 osób