Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Skandal z nauczycielką w Omsku, która reklamowała stroje kąpielowe, odbił się w Rosji szerokim echem

43 365  
230   11  
Wiktoria Popowa z rosyjskiego miasta Omsk pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej. Po lekcjach dorabiała także jako modelka. Podczas jednej z sesji fotograficznych przyszło jej reklamować również stroje kąpielowe. Gdy zdjęcia ukazały się w lokalnej prasie, pani Wiktoria... straciła pracę.

#1.

Kliknij i zobacz więcej!
Wszystkiemu winni, jak zwykle w takich sytuacjach, przewrażliwieni rodzice. Wymusili wręcz na dyrekcji szkoły wyrzucenie z pracy "nieodpowiednio ubranej nauczycielki", ponieważ powaga instytucji, jaką jest szkoła, nie powinna być szargana nieprzyzwoitymi zdjęciami nauczycieli, które można oglądać w mediach społecznościowych. Władze szkoły ugięły się i Wiktoria Popowa straciła posadę.

#2.

Kliknij i zobacz więcej!

#3.

Kliknij i zobacz więcej!

W wywiadzie, który udzieliła w telewizji, Wiktoria przyznała, że nie do końca rozumie powody, dla których straciła pracę. Sama tych zdjęć nie opublikowała na żadnym swoim profilu, a tym bardziej nie były to zdjęcia do magazynu dla dorosłych, ale do magazynu modowego.
Wiktoria nie była jedyną osobą, które odczuła, że pozbawienie jej pracy było po prostu niesprawiedliwe. Tysiące nauczycieli i nauczycielek zaczęło publikować swoje zdjęcia z plaży w strojach kąpielowych.

#4.

Kliknij i zobacz więcej!

#5.

Kliknij i zobacz więcej!

#6.

Kliknij i zobacz więcej!

#7.

Kliknij i zobacz więcej!

#8.

Kliknij i zobacz więcej!

Na Instagramie powstało coś w rodzaju "flash mobu" pod tagiem #TeachersAreHumansToo (nauczyciele to też ludzie), którego celem było wspieranie Wiktorii Popowej i uświadomienie całemu społeczeństwu, że bycie nauczycielem nie powinno oznaczać zakazu publikowania swoich zdjęć z plaży pod groźbą utracenia pracy.

#9.

Kliknij i zobacz więcej!

Dla dobra sprawy, niektóre nauczycielki nie zawahały się rozebrać nawet i zimą...
Panowie również chętnie przyłączyli się do akcji.

#10.

Kliknij i zobacz więcej!

#11.

Kliknij i zobacz więcej!

Niektóre nauczycielki publikowały pod tym samym hashtagiem swoje zdjęcia w kostiumach kąpielowych na plaży, ale tak, by nikogo nie urazić i jednocześnie sprostać wymaganiom pruderyjnej części rodziców.

#12.

Kliknij i zobacz więcej!

Protest nie umknął uwadze dyrekcji szkoły w Omsku oraz Ministerstwu Edukacji. Po ponownym przeanalizowaniu sytuacji poproszono panią Popową o powrót do pracy, na co nauczycielka historii z chęcią przystała. To świetny przykład, ile potrafi zdziałać wspólne działanie, ogólnonarodowe poparcie oraz... potęga internetu.
1

Oglądany: 43365x | Komentarzy: 11 | Okejek: 230 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało