Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Życiowe lekcje od osób, które nauczyły się ich w bolesny sposób

55 673  
222   45  
Podobno najlepiej uczymy się na błędach. Czasami wystarczy jednak posłuchać innych, by zaoszczędzić sobie trochę bólu. Za każdą z poniższych rad stoi jakaś smutna historia...

#1.

Małżeństwo i dzieci nie naprawiają problemów. Potęgują tylko to, co było wcześniej. Jeśli coś jest już nie tak, dzieci i ślub tylko pogorszą sprawę.

#2.

Jeśli jakaś firma oferuje, że zapłaci za twoją relokację, niech to zrobi na piśmie.

#3.

Nie oszczędzaj na mechaniku. Zapłacisz dwa razy więcej.

#4.

Nigdy nie kupuj samochodu od znajomych. Kupuj od kogoś, kogo bez oporów pozwiesz.

#5.

Byłem niepełnoletni, szedłem ulicą trzymając w ręku piwo. Kosztowało mnie to 500 dolarów, 10 godzin prac społecznych i wiele godzin w ratuszu, których już nie odzyskam.

#6.

Nieotwieranie kopert z rachunkami nie sprawi, że zobowiązania znikną. Będzie jeszcze gorzej, gdy zacznie dzwonić komornik.

#7.

Nie dawaj prowadzić nowego auta synowi, który dopiero co zrobił prawo jazdy. Otrze samochód z 30 kilometrami przebiegu o ścianę, powodując szkody warte 3 tysiące dolarów.

...Minęły już 3 lata, a tata jeszcze mi nie wybaczył.

#8.

Nie ignoruj swoich przeczuć. Jeśli wydaje ci się, że coś jest zbyt dobre, by było prawdziwe, twój mózg próbuje ci coś przekazać.

#9.

Jeśli masz do zrobienia coś, co możesz zacząć już teraz, lepiej do tego siadaj. Nie czekaj do ostatniej chwili, bo może być już za późno i przegapisz jakąś szansę.

#10.

Nie kupuj tanich, kiepskich urządzeń do domu. Żałowałem tego za każdym razem.

#11.

Nigdy, pod żadnym pozorem nie pozwól komukolwiek wpisać się jako właściciel czegoś, za co zapłaciłeś. Możesz kupić samochód lub mieszkanie i pozwolić komuś z niego korzystać, ale musi być na ciebie. Najgłupsza i najbardziej kosztowna pomyłka mojego życia. Nie podpisuj się też pod kredytami, których nie masz zamiaru spłacać.

#12.

Mój brat nigdy nie zmieniał oleju... Silnik zajął mu się ogniem.

#13.

Nie podróżuj do odosobnionego ośrodka z kimś, kogo zbyt dobrze nie znasz. Tygodnia życia i tysiąca dolarów już nie odzyskam.

#14.

Wsiadłem po pijaku za kierownicę. Przez rok nie mogłem pracować, musiałem zapłacić w ch*j pieniędzy, a po 2,5 roku moje stawki za ubezpieczenie nadal są astronomiczne.

#15.

Nie musisz płacić za wszystko, kiedy zaczynasz się z kimś spotykać.

#16.

Nie pomagaj ludziom, którzy nie chcą pomocy. Skończysz goszcząc kogoś, kto nie rozumie dlaczego musi pracować i czuje się uprawniony do części twojej wypłaty.
7

Oglądany: 55673x | Komentarzy: 45 | Okejek: 222 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało