Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Męski know-how: 12 kolejnych nietypowych zastosowań WD-40

81 974  
254   46  
Wiadomo, że wszystko, co się nie rusza, a ruszać się powinno, należy popsikać WD-40. Skrzypiące rzeczy też już nie skrzypią, jak się je popsika WD-40. Ten najbardziej cudowny z męskich wynalazków ma także wiele innych nietypowych zastosowań. Jakich?

#1. Pozwala usunąć napisy wykonane markeremNo, może nie ze wszystkich powierzchni, ale ze szkła, glazury, plastików, a nawet z blatu stołu bazgroły wykonane markerem poddają się wobec mocy WD-40!

#2. Pozwala oddzielić klocki LegoPewnie nie raz męczyłeś się, by rozdzielić złożone klocki Lego. Pewnie niejeden paznokieć poległ podczas prób rozdzielenia tych świetnie ze sobą złączonych sukinsynów. Jeżeli nie masz specjalnego narzędzia, które jest pomocne w oddzielaniu od siebie klocków Lego, popsikaj delikatnie miejsce połączenia WD-40. Klocki będzie można łatwo rozdzielić. Tylko nie przesadź z ilością, bo wtedy wszystko robi się bardzo śliskie i rozdzielenie klocków pozostaje w sferze marzeń.

#3. Usuwa bazgroły z kredki i ślady z modeliny ze ścian i ubrańŚciany muszą być pomalowane plamoodporną farbą. A jeżeli idzie o ubrania, to nie ma jakichś większych przeciwwskazań. Ponoć WD-40 działa tak samo dobrze na wszystkich typach ubrań.

#4. Usuwa plamy z kawyTen cudowny środek usunie plamy z kawy na kubkach, stołach, ladach i płytkach podłogowych. Tylko pamiętaj o dokładnym wytarciu podłóg po odplamianiu. WD-40 jest śliski i łatwo sobie wybić zęby na podłodze, na którą napsikaliśmy ten preparat.

#5. Odstrasza wiewiórkiA przynajmniej skutecznie je zniechęca do prób podbierania pożywienia przeznaczonego dla ptaków. Dyrektor generalny WD-40 Co. Garry Ridge powiedział, że to jego ulubione zastosowanie preparatu po tym, jak obejrzał poniższy film i kobieta potwierdziła, że słupek jest codziennie psikany WD-40.

#6. Utrzymuje w czystości ostrza kosiarkiPo zakończeniu koszenia wystarczy popsikać ostrza kosiarki WD-40. Z racji tego, że wypiera on wodę, to także mamy bonus w postaci niezardzewiałych noży.

#7. Ułatwia otworzenie zamarzniętych skrzynek pocztowych, skobli, kłódek itp...Gdy nie masz odmrażacza pod ręką, doskonale w tej roli sprawdzi się WD-40!

#8. Sprawia, że śnieg nie przywieraJeśli masz plastikową łopatę do odśnieżania, po prostu popsikaj ją WD-40. Śnieg nie będzie do niej przywierał. Proste i genialne.

#9. Usuwa ptasie odchody z karoseriiIdziesz do samochodu i widzisz kolejną zaschniętą ptasią kupę na lakierze. Zamiast męczyć się z jej usunięciem czy jechać na myjnię, by się jej pozbyć, użyj magicznej niebieskiej buteleczki. Popsikaj kupę i odejdzie praktycznie sama!

#10. Nie dopuszcza do zamarzania zamków czy spryskiwaczyPrzed zimą popsikaj tym preparatem zamki czy dysze spryskiwaczy (o ile nie masz ogrzewanych). Jak nie masz centralnego zamka z pilota, dbaj o zamki psikając je WD-40, a zawsze nawet w najgorsze mrozy bez problemów dostaniesz się do samochodu.

#11. Usuwa skorupiakiWD-40 jest stosowany do usuwania skorupiaków z łodzi. Ponoć radzi sobie z tym zadaniem rewelacyjnie.

#12. Usuwa rysy z lakieru


Tak naprawdę to je maskuje, na tyle, by pomysłowy Janusz handlu mógł sprzedać samochód igiełkę, perfekt stan, bez rys na lakierze.

Zobacz też: 15 nietypowych zastosowań WD-40

Źródła: 1, 2, 3, 4
9

Oglądany: 81974x | Komentarzy: 46 | Okejek: 254 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało