Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Prawdziwe skarby znalezione na placach budowy

43 890  
211   19  
Jeśli kiedykolwiek zdarzy wam się kupić lub odziedziczyć starą posiadłość, zajrzyjcie w każdy zakamarek. Nigdy nie wiadomo, co można znaleźć za ścianą, pod podłogą lub w ogródku.

#1. Złote monety z XIX wiekuPewna para wyprowadzała swojego psa na swoim terenie w Północnej Kalifornii. Gdy przechodzili po części, którą od jakiegoś czasu przekopywali, ich uwagę przykuł jakiś lśniący przedmiot. Postanowili pokopać głębiej i znaleźli metalowe pojemniki zawierające ponad 1400 złotych monet. Po oględzinach okazało się, że znalezisko pochodzi z XIX wieku, a jego wartość to 10 milionów dolarów.

#2. Pół miliona w walizcePo zakupie swojego pierwszego domu, pewna para z Arizony postanowiła zrobić remont. Gdy robotnicy zburzyli jedną ze ścian, znaleźli starą walizkę wypełnioną gotówką. W środku było pół miliona dolarów.

Niestety, młodzi ludzie byli przy okazji bardzo uczciwi, więc zgłosili znalezisko. Prawo zdecydowało, że pieniądze należą do spadkobierców poprzednich właścicieli nieruchomości. Próbowali się jeszcze odwołać, ale zasada "znalezione nie kradzione" nie przeszła w sądzie.

#3. Piękne ściany... za ścianamiPewna para z Palermo postanowiła zburzyć jedną ze ścian, aby powiększyć pokój. Trafili na niespodziankę - oryginalne ściany pokryte były złotymi i srebrnymi ornamentami.

Po szczegółowych oględzinach okazało się, że w XVIII wieku pokoje te należały do kupca z północnej części Afryki.

#4. Zakopany wrakW 2016 roku ekipy budowlane kopały dziurę w ziemi pod fundamenty nowego biurowca. Odkryli 15-metrowy drewniany statek z XIX wieku. Według archeologów statek musiał osiąść na mieliźnie lub rozbił się przez sztorm.

Zakłada się, że załoga musiała zabrać z wraku co najcenniejsze, a następnie podpalić go i zostawić, by zatonął w mule na kolejne 200 lat.

#5. Opuszczony apartament w ParyżuW 2010 roku po śmierci 91-letniej kobiety wykonawca jej testamentu znalazł papiery świadczące o tym, że nieboszczka posiada apartament w Paryżu. Pod wskazanym adresem znaleziono opuszczony od 70 lat pokój. Okazało się, że kobieta wyjechała stamtąd przed rozpoczęciem II wojny światowej i nigdy nie wróciła.

W środku były niezliczone skarby, a wśród nich obraz wart 3,4 miliona dolarów.

#6. Bezcenne diamentyPewien facet kupił stary sklep jubilerski we Fresno (Kalifornia). Po sześciu latach postanowił zrobić remont. Za jedną z półek znaleziono kilka woreczków z diamentami. Kiedy o sprawie poinformowała lokalna prasa, po klejnoty zgłosiła się córka poprzedniego właściciela w asyście prawnika.

#7. Ruiny angielskiej posiadłościW 2013 roku robotnicy rozkopując teren pod osiedle mieszkalne natknęli się na fundamenty XII-wiecznej posiadłości. Archeolodzy znaleźli wiele artefaktów, wraz z łupkami dachowymi i dekorowanymi kafelkami, co pozwalało wysnuć wnioski, że była to wielka posiadłość lub miejsce religijne.

Choć znalezisko nie ma wielkiej wartości pieniężnej, jest cenne z punktu widzenia historii.

#8. Zmumifikowane ciało kobiety sprzed 700 latW 2011 roku budujący drogę robotnicy natknęli się na mumię z dynastii Ming. Nosiła bardzo drogą biżuterię, a zarówno jej ciało, jak i tkaniny, które miała na sobie trzymały się naprawdę świetnie, biorąc pod uwagę, jak długo tam leżała.

#9. Zaginiony list do Świętego MikołajaW 1943 roku pewien chłopiec o imieniu David napisał list do Mikołaja. Prosił o "klapki i pudełko kredy". List był ukryty w kominku i pozostał tam przez 60 lat, aż do rozbiórki domu.

Budowlańcy namierzyli Davida i zwrócili mu list. Tym razem wartość znaleziska była wyłącznie sentymentalna.

#10. Gotówka, obligacje i znaczkiKolejny przypadek, w którym znalazcy nie zatrzymali znaleziska. Para natknęła się na skrytkę zawierającą pieniądze, obligacje skarbowe i stare znaczki warte co najmniej 45 tysięcy dolarów.

Zrobili co należy - skontaktowali się z poprzednimi właścicielami domu i wszystko im zwrócili.

#11. Dwa rzadkie komiksy z SupermanemDavid Gonzales robił remont starego domu z 1938 roku. Odkrył, że poprzedni właściciel użył komiksów jako izolacji. Znalazł pierwsze wydanie Supermana i sprzedał je za 175 000 dolarów. Później natknął się na numer czwarty i sprzedał go za 5 tysięcy dolarów.

Ciekawe, czy numery drugi i trzeci wciąż gdzieś tam są...

#12. Kieł mamutaBudowlańcy z Seattle odkopali 2,5-metrowy kieł mamuta włochatego. Skamielina miała 60 tysięcy lat. Można ją obejrzeć w miejscowym muzeum.
1

Oglądany: 43890x | Komentarzy: 19 | Okejek: 211 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.01

19.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało