Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Te zdjęcia są dowodem na to, że Japonia jest krajem z innego świata

171 672  
791   82  
Japonia to kraj umiejętnie łączący przeszłość i tradycję z nowoczesnością i technologią. Ich odmienna kultura i styl życia sprawiają, że czasem zastanawiamy się, czy Japonia nie leży czasem w innej galaktyce.

#1. Strajk kierowców korzystny dla pasażerów

Nie tak dawno kierowcy z Okayamy postanowili zastrajkować. W każdym innym państwie taki strajk byłby powodem paraliżu komunikacyjnego. Ale nie w Japonii. Gdy kierowcy strajkują, nadal jeżdżą zgodnie z rozkładem, ale nie pobierają pieniędzy od pasażerów. Chcą utrudnić życie swoim pracodawcom (strata finansowa), a nie niewinnym ludziom.

#2. Strażnik przy zepsutych schodachGdy w centrum handlowym w Sapporo zepsuły się schody ruchome, postawiono przy nich strażnika, który przepraszał kupujących za niedogodności i informował, kiedy schody zostaną naprawione.

#3. Kolejka do metraAby jak najsprawniej dostać się do wagoników, Japończycy od razu grzecznie ustawiają się w kolejkach do wejścia. W ten sposób unikają niepotrzebnego tłoku i zamieszania.

#4. Kotatsu w kinieDawniej w każdym japońskim domu kotatsu było paleniskiem służącym do przygotowywania potraw i ogrzewania. Dziś jest to elektryczne urządzenie grzewcze umieszczone pod stolikiem tsukue. Takie przytulne miejsce można coraz częściej znaleźć w kinach.

#5. Dwie cenyNa wszystkich produktach w sklepach widnieją dwie ceny - z podatkiem i bez niego. Nie musimy przeliczać (jak w USA) ile naprawdę zapłacimy przy kasie.

#6. Oczekiwania i rzeczywistośćTu nie musimy się martwić, że dostaniemy na pół zdechłego hamburgera. Potrawy wyglądają dokładnie tak samo jak na zdjęciach w menu.

#7. Parasolki jednorazowego użytkuParasolki w Japonii są tanie i nikt się nie przejmuje, gdy się złamią. A dzieje się to często, ponieważ wieją tam bardzo silne wiatry. Na stacjach metra znajdziesz specjalne pojemniki na połamane parasolki.

#8. Samoparkujące kapcieNissan stworzył kapcie, które same znajdą swoje miejsce. Wyposażone w silniczek, sensory i dwa kółka paputki zawsze znajdziesz w ustalonym miejscu.

#9. Próbki jedzenia w restauracjachPrzechodząc obok restauracji, zobaczysz wystawione próbki tego, co znajduje się w menu. Niestety, nie są one prawdziwe, ale wyglądają tak realistycznie, że ślinka leci do ust. Oczywiście jedzenie podane do stołu będzie wyglądało dokładnie tak samo.

#10. Sakura z klocków LegoSakura to jedna z odmian drzewa wiśni. Ostatnio Legoland w Japonii ustanowił nowy rekord - zbudowali kwitnące drzewko z 800 000 maleńkich klocków.
3

Oglądany: 171672x | Komentarzy: 82 | Okejek: 791 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.07

03.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało