Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Perełki z lat 80., których dziś już nie spotkamy

123 937  
500   116  
Chyba żadna dekada XX wieku nie wywołuje tak silnych reakcji jak lata 80. Zgodnie z opinią ludzi, którzy te czasy przeżyli, wówczas to powstawała najlepsza muzyka, najdoskonalsze filmy, a przaśna moda tamtego okresu co i rusz wraca na ulice, niczym chroniczna czkawka.

Mimo że bardziej skłaniamy się ku temu, że kult lat 80. to raczej efekt nostalgicznych tęsknot, to jedno trzeba przyznać – pewnych rzeczy z tamtej dekady dziś już nie spotkamy.

Kazirodczo-pedofilski film stał się wielkim hitem kina romantycznego

Na długo zanim miliony niewiast zaczęły moczyć stringi na seansach „Titanica”, wielkim i równie romantycznym przebojem była produkcja pt. „Błękitna laguna” - opowieść o dwójce małoletnich rozbitków gżących się w chaszczach tropikalnej wyspy. Produkcja odniosła olbrzymi sukces mimo pewnych delikatnych kontrowersji. Nie wiadomo, czy dziś przeszedłby fakt, że praktycznie rozebrana do rosołu Brooke Shields w momencie realizacji filmu miała zaledwie 14 lat, a zgodnie z fabułą – miłosne uniesienia nieletnia bohaterka przeżywała w ramionach swojego bliskiego… kuzyna. Zejdźmy na ziemię – z takich związków rodzą się dzieci z ogonami.Mogłeś palić w samolotach

Dziś z powodu Janusza, który ukradkiem usiłował zapalić fajeczkę w kiblu Boeinga może opóźnić się lot, a na niecierpliwego palacza na lotnisku czeka spotkanie z wąsatymi stróżami prawa. Tymczasem w latach 80., mimo że bilety kosztowały znacznie więcej niż obecnie, palenie na pokładzie nie było niczym niezwykłym. Większość siedzeń zaopatrzonych było w popielniczki i nikt specjalnie nie przejmował się dymem unoszącym się również w części dla niepalących.
Dopiero w latach 90. w większość przewoźników zabroniła raczenia się wyrobami tytoniowymi.Mocarstwa bojkotowały igrzyska olimpijskie

Nawet u schyłku tzw. „zimnej wojny” Amerykanie i Rosjanie wykorzystywali każdą okazję do wyrażania swojej wzajemnej pogardy. Kiedy w 1980 roku oczy świata zwróciły się w kierunku Moskwy, gdzie miejsce miały letnie igrzyska olimpijskie, władze USA, na czele z prezydentem Carterem, naburmuszyły się i zaczęły nawoływać do bojkotu tego wydarzenia. Powód? Sowiecka agresja na Afganistan! Łącznie 66 państw wycofało się z tej imprezy.W odpowiedzi na tę akcję cztery lata później, podczas igrzysk w Los Angeles, focha strzelili krewni i znajomi Związku Radzieckiego (oraz parę państw afrykańskich). Z wizyty w USA zrezygnowało wówczas 18 krajów.

Gwiazdy rocka wyglądały jak natapirowane ciotki

Założysz legginsy, umalujesz mordkę, ułożysz sobie na głowie zgrabnego tapira, a wszyscy będą wytykać cię palcami i wyzywać od zdemoralizowanych sodomitów… A w latach 80. byłbyś bożyszczem napalonych lasek, królem metalu i archetypowym posiadaczem sękatej maczugi!
Z jakiegoś powodu taki imidż był nie tylko dobrze widziany na rockowej scenie, ale i wręcz pożądany. Mogłeś śpiewać o dzikich imprezach, ciężkich motocyklach i piekielnym ogniu, byleby twoje tłuste dupsko wepchnięte było w fikuśne geterki.
Dopiero na początku lat 90. z odsieczą przyszli nieco niedomyci reprezentanci grunge’u i w ciągu kilku lat moda na tapirowanych facetów minęła. Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie.Filmowcy nie musieli liczyć się z poprawnością polityczną

Kino lat 80. ma swoich fanów, ale jest też i grupa, która uważa, że zachwyty nad ówczesnymi filmami są mocno przesadzone. Oglądając tamte produkcje nie da się jednak ukryć faktu, że ich twórcy mogli sobie pozwolić na znacznie więcej niż ci współcześni. Dotarliśmy do momentu, gdy psy wiesza się na całkiem przecież grzecznych „Przyjaciołach”, więc nawet nie ma co marzyć o tym, że dziś przeszłyby takie filmy jak np. „Czy leci z nami pilot?”. Tam z szybkością karabinu maszynowego widz częstowany był rasistowskimi i szowinistycznymi żartami, a nawet obrazoburczymi pojazdami po religii czy aluzjami dot. seksualnego wykorzystywania nieletnich.


A „Zemsta nerdów”? W tej (swoja drogą - głupiutkiej niczym warstwa liryczna piosenek Bayer Full) komedyjce kobiety sprowadzone są do roli maszynek ciupciająco-ssących, a seksistowskie gagi doprowadziłyby dziś niejedną feministkę do zawału. A żarty z gejów przewijające się w „Akademiach policyjnych”? Dziś nas bawią chyba bardziej niż kiedyś. Może to dlatego, że trochę stęskniliśmy się za nieograniczonym żadnymi „zasadami”, przyciężkim i absolutnie niepoprawnym humorem?

Nie potrzeba było dużego wysiłku, aby zwabić dzieci do ciemnego, obskurnego baraku

Dziś to nie byłoby wcale takie proste. A wtedy? Wtedy potrzebowałeś tylko jakiegoś zapyziałego pomieszczenia (piwnica, stary wagon, wóz na kółkach, zbita z dykty kanciapa) i trochę hajsu na sprowadzane z zachodu automaty z grami. Dzieciaki łykały to dziadostwo niczym wataha małych ćpunków i za rodzicielski hajs całymi godzinami epileptycznie tłukły w guziczki, usiłując przejść „Cadillaki i dinozaury”.


Gwiazdy pokazywały cycki na wizji i nikt nie robił z tego skandalu


Obsesja na punkcie cenzurowania cycuszków doprowadziła do tego, że niektórzy mają wielki ból okrężnicy na widok babki karmiącej piersią swoje dziecko. Tymczasem te trzy dekady wstecz niewinny cycuś, który mniejszym lub większym przypadkiem dostał się na wizję, jakoś nikogo specjalnie nie gorszył.

A skoro już mówimy o niesfornych biustach, to oczywiście głupio by było nie wspomnieć o Sabrinie Salerno - włoskiej bogini, co to zasłynęła jako autorka piosenki, w której zaprasza mężczyzn na (khem, khem) „good time”.


Ciul zresztą z samym kawałkiem, który ssie po całości (a mimo to celnie trafia w nostalgiczną strunę). Prawdziwe cuda działy się w teledysku, gdzie obdarzona potężnym dojem, odziana w przyciasne bikini piosenkarka robiła wszystko, aby uwolnić swój biust z niewoli. Uważne oko każdego małolata wychwyciło ten kluczowy moment klipu… Zresztą pani Sabrina często miała „szczęście” do uciekających cycków. Zarówno podczas publicznych występów, jak i we włoskich świerszczykach.
13

Oglądany: 123937x | Komentarzy: 116 | Okejek: 500 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało