Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak sztuczna inteligencja radzi sobie z rekonstrukcją niepełnych obrazów

166 121  
170   57  
Specjaliści z Nvidii opracowali nową metodę rekonstrukcji uszkodzonych zdjęć za pomocą sztucznej inteligencji i wygląda to całkiem obiecująco.

Zespół, któremu przewodzi Guilin Liu opracował imponującą metodę rekonstrukcji zdjęć, którą nazwał Content-Aware Fill. Użytkownicy Photoshopa na pewno kojarzą podobne narzędzie w postaci automatycznego wypełniania, które analizując pobliskie piksele stara się wypełnić brakujący obraz. Technologia Nvidii podchodzi do tematu od innej strony - sztuczna inteligencja ma za zadanie rozpoznać, co przedstawia zdjęcie i uzupełnić obraz na podstawie kontekstowych decyzji. Przykładowo jeśli uzna, że obraz przedstawia ludzką twarz, dorysuje brakujące szczegóły - np. oczy.

Oczywiście do ideału temu daleko, w dodatku nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle twórcy pozwolą nam przetestować to narzędzie, ale patrząc na poniższe obrazki i porównując oryginały z rekonstrukcjami (tworzonymi na podstawie tych wybrakowanych zdjęć oznaczonych jako "Mask") trzeba przyznać, że są na właściwej drodze.

#1.#2.#3.#4.#5.#6.#7.#8.#9.#10.#11.#12.#13.#14.#15.#16.Film

17

Oglądany: 166121x | Komentarzy: 57 | Okejek: 170 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.07

26.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało