Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 naprawdę potwornickich ciekawostek XXVI - węgorz jako dildo w popularnej lekturze

91 322  
233   52  
Jak można umrzeć w wyniku skoku ze spadochronem po 4 miesiącach od skoku?

#1. Froteryzm

Froteryzm - kojarzący się z froterką - to parafilia seksualna, w której do podniecenia dochodzi w trakcie ocierania się o obce osoby w miejscach publicznych.
Froterystów najczęściej można spotkać w środkach masowego transportu i w windach. Co ciekawe, przez wyjątkową aktywność froterystów w Japonii wprowadzono oddzielne wagony dla kobiet, ponieważ 70% z nich pada ofiarą ocieraczy. Jeszcze ciekawsze jest to, że fanatycy ocierania często polują na swoje ofiary na parkingach rowerowych. Ktoś schyla się do blokady rowerowej i wtedy cyk... smyrnięcie tyłeczka z przytulaskiem.

#2. G.F. Darwin

W 2014 roku na plantacji bananów w Kostaryce doszło do strzelaniny podczas włamania. Ochroniarz otworzył ogień do dwóch intruzów. Włamywacze odpowiedzieli tym samym. Po trwającej kilka minut wymianie ognia zginęła jedna osoba. Był to trzeci z włamywaczy, który nie zdążył dobiec na miejsce włamu, w pośpiechu spadł z dachu i zginął raniony wybuchem własnego samopału.

Bynajmniej nie chodziło o kradzież bananów z plantacji bananów. Włamywacze próbowali dostać się do kawiarni, w której spodziewali się podjąć nieco gotówki i być może innej cennej waluty, z rodzaju kawy, czy śmietanki UHT.

#3. Eugene Shoemaker

Amerykański astronom i geolog Eugene Shoemaker to jedyny człowiek, którego prochy spoczywają na księżycu. W 1998 roku wyniosła je tam sonda Lunar Prospector.

Nikt wcześniej ani później nie został pochowany na Księżycu, jednak w przestrzeni kosmicznej znajdują się prochy setek osób.

#4. Za wszystkim stał...

W 1819 roku w Gnieźnie w domu Icka Ephraima mieszkającego przy ulicy Żydowskiej w dzielnicy żydowskiej doszło do pożaru. Ze względu na suszę i wiatr w ciągu kilku godzin płomienie rozprzestrzeniły się na większą część miasta. Spłonęło 245 budynków, a odbudowa miasta zajęła kolejne 5 lat.

Po tym wydarzeniu uruchomiono komitet, którego zadaniem było odbudowanie miasta i ogarnięcie sytuacji kryzysowej. Wszystko działało bardzo sprawnie. Pogorzelcy zostali przyjęci przez osoby, których domy nie spłonęły. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na odbudowę miasta i wydano specjalne "Wezwanie do dobroczynności", które miało zachęcić do przekazywania dobrowolnych datków na odbudowę. Mieszkańcy Gniezna bardzo chętnie brali udział w zbiórce i nawet mniej zamożne osoby przekazały część swoich oszczędności.

#5. Ouya

Ouya to konsola do gier oparta na Androidzie, której twórcy sfinansowali jej wydanie dzięki zbiórce na Kickstarterze. Pomysł okazał się tak przyjazny i pożądany, że zebrał blisko 8,5 mln $ - czyli dziewięciokrotnie więcej niż zakładano. Mimo wszystko Ouya okazała się taką klapą, że całą akcję uznano za oszustwo na wielką skalę. Właściciele konsoli odsprzedali ją firmie Razer.

8,5 mln dolków to nie cała kasa, jaką przyjęli właściciele pomysłu. W 2015 roku grupa Alibaba dofinansowała Ouya kwotą $10 mln. Mimo wszystko niedługo później Ouya poległa, a klienci do dziś mogą czuć się oszukani.

#6. Głupia śmierć - Nick Piantanida

W 1966 roku spadochroniarz Nick Piantanida zmarł przez dekompresję swojej maski po próbie bicia rekordu w wysokości skoku. Zgon nastąpił 4 miesiące po tym wydarzeniu. Do wypadku doszło na wysokości około 17 km.

Rozszczelnienie maski spowodowało dekompresję, która doprowadziła do nieodwracalnych uszkodzeń mózgu skoczka. Gondolę Strato Jump III, w której podejmowana była próba, można obejrzeć w muzeum w Virgini.

#7. Nerwica niedzielna

Istnieje coś takiego jak nerwica niedzielna. To zaburzenia psychiczne, które występują tylko w weekendy.

Cała sprawa rozbija się o grafik. Osoby dotknięte nerwicą niedzielną doskonale funkcjonują w ciągu całego tygodnia pracy, kiedy to mają ustalone grafiki i nie mają czasu "na pierdoły". Dopiero kiedy nadchodzą dni wolne, to nerwica się ujawnia. Wolny i niezorganizowany czas prowadzi do rozstroju psychicznego, poczucia bezsensu, bezużyteczności, może też prowadzić to stanów lękowych. Uważa się, że nerwica niedzielna to tylko objaw problemów psychicznych, które w trakcie tygodnia pracy są po prostu "odkładane" na później w umysłach chorych.

#8. Węgorz, być może elektryczny

Günter Grass w Blaszanym bębenku opisuje skutki użycia węgorza jako akcesorium seksualnego.

Pomnik autora tego przepięknego dzieła możemy podziwiać przy placu Wybickiego na gdańskim Wrzeszczu.

#9. Taijin kyofusho

Taijin kyofusho to japoński rodzaj fobii społecznej, czyli lęku przed związkami z innymi ludźmi lub przed znalezieniem się w sytuacjach towarzyskich

Osoba dotknięta Taijin kyofusho boi się, że będzie źle odbierana przez innych ludzi, bo jest niezdarna, źle pachnie, czy zrobi coś głupiego. Ten rodzaj fobii leczy się farmakologicznie.

#10. Filmowa katastrofa

Film Disaster Movie (Totalny kataklizm) z założenia miał być parodią filmów katastroficznych, ale sam w sobie był tak zły, że okrzyknięto go katastrofą totalną w kinematografii. Zebrał też jedne z najgorszych recenzji wśród filmów na świecie.

Na portalu RottenTomatoes uzyskał ocenę jakości 1%.

Oglądany: 91322x | Komentarzy: 52 | Okejek: 233 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.02

19.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało