Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

19 niewyjaśnionych zdarzeń z orbity Ziemi i głębokiego kosmosu

51 034  
270   39  

#1. Pukanie na chińskiej stacji


Tajkonauta Yang Liwei był pierwszym Chińczykiem w kosmosie lecącym na pokładzie chińskiego pojazdu Shenzhou 5. Po powrocie opowiedział, że podczas trwającego 21 godzin lotu usłyszał dziwne pukanie, jakby ktoś na zewnątrz pukał w kadłub pojazdu. Próbował zorientować się co jest źródłem dźwięków, ale nie udało mu się nic odnaleźć. Do dziś nie ma pewnego wyjaśnienia, choć pojawiły się domysły, że mogło to być rozciąganie i kurczenie pojazdu spowodowane zmianami temperatury.

#2. Kosmiczne węgorze


Astronauta NASA Story Musgrave podczas swojego lotu na orbicie widział w przestrzeni rury przypominające węgorze, wyposażone we własny napęd. Twierdzi, że obserwował je dwukrotnie. Większość komentatorów oceniła, że były to jakieś kosmiczne śmieci, ale Musgrave twardo obstaje przy swoim.

#3. Światła na Księżycu


Wielu astronautów, poczynając od misji Apollo 11 i przez kolejne lądowania, meldowało o obserwacjach dziwnych błysków światła. Pojawiały się światła białe, żółte i niebieskie. Błyski były widoczne nawet przy zamkniętych oczach, stąd przypuszczenie, że były one efektem trafienia w astronautę jakichś promieni kosmicznych.

#4. Światła na ISS


Gdy astronautka ESA Samantha Cristoforetti po raz pierwszy poleciała na międzynarodową stację orbitalną, kiedy prom zbliżał się do ISS zaobserwowała na kadłubie błyski światła, które opisała jako pomarańczowo-czerwony i zdecydowanie "obce".

#5. Zielona kula w kosmosie


Astronauta Gordon Cooper okrążał Ziemię w kapsule Merkury. Poinformował, że podczas przelotu do jego pojazdu zbliżyła się zielona kula, a następnie odleciała w przestrzeń kosmiczną. Zbliżenie się obiektu do Merkurego zarejestrowała również stacja śledząca Muchea w Australii.

#6. Zabójcze mutacje bakterii


Od początku lotów w kosmos ludzkość wykonuje tam eksperymenty. Jednym z nich było zabranie tam bakterii salmonelli, które zabrał ze sobą na misję astronauta Cheryl Nickerson. Po powrocie na Ziemię jak najszybciej dostarczono je do laboratorium i zarażono nimi myszy. Zwykle salmonella zabijała je w czasie siedmiu dni. Orbitalna salmonella poradziła sobie z gryzoniami o dwa dni szybciej.

#7. Muzyka na orbicie Księżyca


Załoga Apollo 10 będąc po "ciemnej stronie Księżyca", bez żadnego kontaktu radiowego z Ziemią, usłyszała (jak sami powiedzieli) "muzykę z kosmosu". Początkowo nic nikomu o tym nie powiedzieli, ale lata po misji podczas przesłuchiwania nagrań odkryto na taśmach dziwne gwizdy o niskiej częstotliwości.

#8. Tajna wiadomość od Armstronga


Ten przypadek można bardziej traktować jako plotkę, ale podobno Armstrong podczas misji Apollo 11 wysłał tajną wiadomość do NASA, która brzmiała "Są na drugiej stronie Księżyca i nas obserwują!". Armstrong ani NASA nigdy oficjalnie nie potwierdzili istnienia takiego komunikatu.

#9. Tajemnicze sygnały z kosmosu


W 2007 naukowcy odkryli dziwne sygnały radiowe, które ochrzcili "Fast radio burst" (pol. szybki błysk radiowy). FRB trwają po kilka milisekund i pochodzą z głębi naszej galaktyki lub nawet spoza niej. Nadal nie udało się wyjaśnić ich pochodzenia, wśród hipotez przewijają się gwiazdy neutronowe, zapadające się czarne dziury oraz oczywiście obce cywilizacje.

#10. Katastrofa z początków Wszechświata


W 2014 zaobserwowano nagły strumień promieniowania rentgenowskiego pochodzący z miejsca oddalonego od nas o 10,7 mld lat świetlnych. Najprawdopodobniej jego źródłem była jakaś kosmiczna katastrofa apokaliptycznych rozmiarów. Energia, która została wyemitowana podczas tego zdarzenia była tysiąc razy większa od całkowitej energii wszystkich gwiazd w Drodze Mlecznej.

#11. Kosmiczny palec


Rosyjski kosmonauta Władimir Kowalonok podróżujący na pokładzie Saluta VI meldował o obiekcie wielkości palca, który leciał w pobliżu jego pojazdu. W czasie obserwacji obiekt rozpadł się na pół, a następnie obie części zniknęły po wejściu w cień Ziemi.

#12. UFO, które trafiło w prom kosmiczny


Podczas misji STS-115 wykonanej przez prom kosmiczny Atlantis małe UFO trafiło w kadłub. NASA uznało, że to był kosmiczny śmieć lub kawałek lodu, ale nie brakuje hipotez mówiących, że agencja tuszuje coś znacznie ciekawszego.

#13. Promienie światła znikąd


Astronauta NASA Leroy Chiao podczas lotu na orbicie zameldował o 5 promieniach światła pojawiających się spoza Słońca. Mówił, że zrobiły na nim ogromne wrażenie i nie potrafił wytłumaczyć ich pochodzenia. Twierdził, że szybko przeleciały w jego pobliżu i były ustawione w formacji.

#14. Kosmiczny zapas wody


Ok. 12 mld lat świetlnych od nas znajduje się kwazar, wokół którego powstała chmura wody mieszcząca 140 bilionów razy więcej wody niż wszystkie ziemskie oceany. Woda we wszechświecie nie jest czymś niespotykanym, ale takie ilości to coś niezwykłego.

#15. UFO na tweecie z kosmosu


Astronauta Scott Kelly często tweetował z międzynarodowej stacji kosmicznej, wrzucając m.in. zdjęcia Ziemi. Na jednym z nich czujni internauci wypatrzyli dwa punkty światła (w prawym górnym rogu zdjęcia) nieznanego pochodzenia, znajdujące się jakby na orbicie Ziemi.

#16. Millenium Falcon na orbicie


W internecie można oglądać na żywo transmisję z ISS. Oglądając taki przekaz Jadon Beeson zauważył zbliżający się do Ziemi obiekt, który skojarzył mu się z Sokołem Millenium z "Gwiezdnych wojen". Internauta zrobił zrzuty ekranu i wysłał je do NASA z prośbą o identyfikację obiektu, ale nie doczekał się odpowiedzi.

#17. Dziewiąta planeta


Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że nasz Układ Słoneczny miał lub nawet ma dziewiątą planetę. Miałaby ona być wielkości Neptuna i okrążać Słońce po eliptycznej wydłużonej orbicie. Jeden obieg planety ma trwać ok. 15 000 lat. Jej obecność tłumaczyłaby pewne "nieprawidłowości" w orbitach innych planet, ale nadal nie udało się jej zaobserwować bezpośrednio.

#18. Nagła przerwa w transmisji z ISS


15 stycznia 2015 roku transmisja na żywo z ISS została nagle przerwana, gdy w kadrze pojawił się dziwny obiekt lecący nad Ziemią. NASA nigdy nie wyjaśniła co to był za obiekt i dlaczego przerwano transmisję.

#19. Bakterie w kosmosie


Wydawałoby się, że przetrwanie w przestrzeni kosmicznej jest niemal niemożliwe (poza słynnymi niesporczakami), ale niedawno astronauci odkryli żywe bakterie na zewnętrznej powierzchni ISS. Bakterii nie było tam podczas startu z Ziemi i już pojawiły się głosy o pierwszych dowodach na życie pozaziemskie, choć bardziej prawdopodobne są hipotezy mówiące o silnych prądach wstępujących w ziemskiej atmosferze, które są w stanie wypchnąć w przestrzeń ziemskie bakterie.

Oglądany: 51034x | Komentarzy: 39 | Okejek: 270 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało