Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forest Ray Colson - Człowiek z Marsa, który z bronią napadał na supermarkety

28 231  
108   20  
Jednym z najbardziej niezwykłych przestępców historii hrabstwa Los Angeles był "Człowiek z Marsa". Taki przydomek nadali mu dziennikarze z powodu dziwnych ubrań, które nosił podczas napadów na supermarkety w miejscowości San Gabriel. Tym bandytą, jak później się okazało, był 27-letni Forest Ray Colson.

Kliknij i zobacz więcej!
Colson wyruszając na rozbój zakładał skórzany kask futbolowy, okulary ochronne, maskę przeciwgazową, kaptur i obcisłe czarne ubrania. Wszystko przypominało nieco mundur policjanta motocyklisty. Ubrania przyozdabiały czaszki.

Kliknij i zobacz więcej!

"Człowiek z Marsa" zrealizował pięć udanych napadów na supermarkety w ciągu sześciu miesięcy, kradnąc w sumie ponad 55 000 dolarów (ale nikogo nie zabijając). Jego szczęście zakończyło się w czwartek wieczorem, 12 października 1951 roku. Uzbrojony w broń kaliber 12 i parę rewolwerów kalibru 38 na biodrach, Colson wszedł do sklepu Boy's Market na 120 East Valley Blvd. i zmusił kasjera do wydania mu pieniędzy na łączną kwotę 13 675 dolarów. Ale zanim zdążył uciec z łupem, do sklepu przyjechali oficerowie Harry Stone i jego partner E. F. Nelson. Podczas wezwania z komunikatem o napadzie, policjanci znajdowali się przecznicę od Boy's Market.

Kliknij i zobacz więcej!

Stone, wchodząc do sklepu, zauważył bandytę ubranego w "marsjański" strój, gdy ten wychodził z pomieszczenia biura sklepu. Stanęli naprzeciwko siebie, a chwilę później Colsona opuściła odwaga i uczynił desperacką próbę ucieczki z powrotem do biura (nie przyszło mu do głowy, by strzelić do policjanta). Oficer Stone zareagował bez wahania. Wystrzelił jeden raz, trafiając Colsona w głowę. Bandyta upadł na podłogę, wciąż ściskając pistolet w jednej ręce i worek pieniędzy w drugiej.

Kliknij i zobacz więcej!

Forest Ray Colson, "Człowiek z Marsa", umarł dwie godziny później na oddziale szpitala więziennego w Los Angeles.

Kliknij i zobacz więcej!

Oryginalny strój, który nosił "Człowiek z Marsa" w momencie jego schwytania, znajduje się w stałej ekspozycji muzeum departamentu policji w San Gabriel.

Oglądany: 28231x | Komentarzy: 20 | Okejek: 108 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.03

22.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało