Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia – uważaj, gdzie wtykasz palce podczas stosunku

147 892  
361   169  
Życie potrafi zaskakiwać na każdym kroku. Raz uprawiasz sobie słodką miłość i w chwili uniesienia twój palec ląduje tam, gdzie nie powinien na kilka minut, a innym razem lekarze protestują przeciwko podwyżkom płac. Świat bywa nieobliczalny. Zobacz, jak bardzo.

#1. Mężczyzna stanął przed sądem za nieuprawnione wetknięcie palca kobiecie, z którą uprawiał seks

Scott Howard z angielskiej miejscowości Huddersfield odwiedził swoją znajomą w jej domu po tym, jak oboje odbyli kilkugodzinną rozmowę na Facebooku. W domu kobiety para zaczęła uprawiać – za zgodą obojga – seks, ale według zeznań kobiety Howard niedługo po rozpoczęciu stosunku wetknął jej palec w pupę, choć kobieta go tam sobie nie życzyła. Dopiero po kilku minutach protestów kobiety mężczyzna wycofał się, ale do tego czasu kobieta zdążyła stracić nastrój. Pokrzywdzona stwierdziła, że popełniony przez mężczyznę czyn to napaść, choć sam Howard wypierał się zarzucanej mu czynności. Mimo to sprawa została zgłoszona na policję. Podczas rozprawy kobieta przyznała, że nie pamięta, czy oskarżyła mężczyznę o gwałt, niemniej jednak sędzia odrzucił jej oskarżenia.

#2. Mężczyzna zjadł miskę płatków przeterminowanych o 21 latRodzina Carlese ze stanu Colorado kupiła opakowanie płatków Quaker 100% Natural Granola w jednym z hipermarketów sieci Walmart. W trakcie spożywania płatków na śniadanie rodzina zorientowała się, że coś jest chyba nie tak. Głowa rodziny, Josiah Calvarese, przyznał, że płatki faktycznie dziwnie smakują. Choć żona mu to odradzała, mężczyzna dokończył posiłek. Dopiero potem rodzina przyjrzała się dokładnie opakowaniu płatków. Ku ich zdziwieniu data przydatności do spożycia kończyła się na 22. dniu lutego 1997 roku. W opublikowanym oświadczeniu przedstawiciele Walmartu poinformowali o wszczęciu dochodzenia mającego sprawdzić dlaczego tak stare płatki znalazły się na półce w sklepie. W chwili opublikowania tekstu mężczyzna jeszcze żył.

#3. Producent klocków LEGO przyznał, że przesadził z produkcjąZyski LEGO na świecie spadły po raz pierwszy od 13 lat. Rzeczniczka producenta najpopularniejszych klocków na świecie winą za ten stan rzeczy obarczyła nadprodukcję, przez którą dochody firmy miały spaść. Zalegające w hurtowniach i sklepach klocki nie zdążyły się sprzedać nawet po mocno obniżonych cenach, a konsumenci w końcu stracili nimi zainteresowanie. Jak dalej tłumaczy rzeczniczka LEGO, nic tak nie wpływa na wysoką sprzedaż w branży zabawkarskiej jak efekt nowości. Przypomnijmy, że LEGO sprzedaje co roku 75 miliardów klocków na całym świecie, a na każdego człowieka przypada średnio ok. 70 klocków.

#4. Na festiwalu sera zabrakło seraFestiwal Big Cheese w brytyjskim Brighton obiecywał swoim gościom „mnóstwo doskonałego sera z całego świata”, jednak zamiast aromatycznych wyrobów goście zastali tam masę pustych stanowisk. Złe warunki pogodowe uniemożliwiły bowiem wielu wystawcom dotarcie na imprezę i tym samym zaspokojenie apetytów gości festiwalu. Wśród ofiar pogody znaleźli się również inni wystawcy, którzy mieli przywieźć inne smakołyki, takie jak piwo rzemieślnicze czy wino, oraz artyści mający uświetnić festiwalową atmosferę. Z powodu braku spełnienia obietnic przez organizatora wielu odwiedzających poczuło się pokrzywdzonych i zażądało zwrotu wartej 22 funty wejściówki. Organizator zaproponował 50% zniżki na kolejny festiwal.

#5. Senator Florydy twierdzi, że tylko „myśli i modlitwa” są w stanie powstrzymać kolejne strzelaninyW trakcie głosowania nad (ostatecznie odrzuconą) ustawą zakazującą sprzedaży i używania karabinów automatycznych senator Kelli Stargel zapowiedziała między innymi wprowadzenie bardziej szczegółowych kontroli osób, które o broń się starają, podniesienie wieku minimalnego z 18 do 21 lat dla posiadaczy broni oraz wdrożenie konieczności badań psychologicznych. Stwierdziła jednak, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania strzelaninom są „myśli i modlitwy” wysyłane w kierunku złych ludzi. Na tym samym posiedzeniu przegłosowano uchwałę kierującą do dalszych prac plan wyposażania nauczycieli w broń do samoobrony.

#6. Facebook przyznał, że pytanie użytkowników o to, czy warto dać mężczyznom pozwolenie na pytanie 14-letnich dziewczynek o ich nagie zdjęcia za pośrednictwem Facebooka to błądGdy rozum spał, Facebook stworzył ankietę, w której zapytał niektórych użytkowników, jak postąpiliby w sytuacji, gdy dorosły mężczyzna wysyła 14-latce prośbę o przesłanie przez nią nagich zdjęć przez wiadomość na Facebooku. Uczestnicy ankiety mogli opowiedzieć się albo za zakazaniem tego typu praktyk, albo ich dopuszczeniem. Wieść o tego typu ankiecie oburzyła wiele osób, w tym różnych polityków, którzy wyrazili się bardzo krytycznie o inicjatywie Facebooka. Wiceprezydent produktu w Facebooku tłumaczył, że ankiety pozwalają zrozumieć tok myślenia użytkowników, ale jednocześnie przeprosił, że taka ankieta została opublikowana.

#7. Brytyjska policja wypuściła mężczyznę, który odmawiał zrobienia kupy przez 47 dniLamarr Chambers został aresztowany 17 stycznia w związku z handlem narkotykami. Policja z brytyjskiego hrabstwa Essex, która dokonała aresztowania, podejrzewała, że mężczyzna połknął część narkotyków tuż przed zatrzymaniem. Chambers został wtrącony do aresztu, a policja czekała, aż mężczyzna pójdzie za potrzebą, by można było dowieść jego winy. Tak się jednak nie stało, ponieważ aresztowany odmawiał wypróżniania się. Gdy sytuacja zaczęła zagrażać życiu mężczyzny, policja zdecydowała się go wypuścić i skierować do szpitala. W związku z brakiem dowodów Chambers został oczyszczony z zarzutów, jednak i tak będzie musiał odpowiedzieć za drobniejsze przestępstwa.

#8. W Belgii wydano pierwszy wyrok w związku z nowym prawem karzącym seksistowskie zachowaniaHistorycznym szczęśliwcem okazał się nieznanej tożsamości mężczyzna, który miał powiedzieć policjantce, by „zajęła się robotą dla kobiet”. Mężczyzna otrzymał grzywnę w wysokości 3 tysięcy euro za znieważenie policjantki, która chciała wlepić mu mandat za przechodzenie przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Skazany miał wówczas powiedzieć funkcjonariuszce, by się zamknęła oraz że nie rozmawia z kobietami, a tak w ogóle to bycie w policji to robota dla mężczyzn. Do skazania doszło w listopadzie ub. roku, ale dopiero teraz o sprawie zaczęło być głośno. W Belgii od 2014 roku obowiązuje prawo karzące akty seksizmu.

#9. Kobieta została przeszyta parasolem niesionym przez wiatrKuriozalny wypadek został opisany przez periodyk naukowy „Journal of Forensic Sciences”. W pracy naukowej dotyczącej tego zdarzenia można wyczytać, że 55-latka znajdowała się na plaży wraz ze swoim znajomym, gdy nagle została przeszyta parasolem plażowym, który spadł nie wiadomo skąd. Towarzysz 55-latki powiedział, że nawet nie zauważył, kiedy parasol trafił kobietę. Badacze, którzy opublikowali pracę na ten temat, obliczyli, że ciśnienie, z jakim parasol wbił się w kobietę, wynosiło 16 tysięcy psi. Ofierze nie udało się oszukać przeznaczenia i zmarła godzinę po przewiezieniu do szpitala.

#10. Lekarze w Kanadzie protestują przeciwko zbyt wysokim pensjomTo nie błąd w druku. Ponad 500 lekarzy i lekarzy-rezydentów oraz 150 studentów medycyny z Quebec podpisało list otwarty z protestem przeciwko szykowanym podwyżkom pensji. Lekarze nie chcą podwyżek, ponieważ uważają, że pieniądze, które zostały wywalczone w ich imieniu przez związki zawodowe, potrzebne są gdzie indziej. Sygnatariusze listu sądzą, że niegodziwością byłoby zgodzić się na podwyżkę, gdy inni pracownicy służby zdrowia i pacjenci mają problemy, by w ramach tejże służby zdrowia funkcjonować prawidłowo. Medycy twierdzą, że kanadyjski system opieki medycznej sam wymaga leczenia odkąd nakłady na służbę zdrowia regularnie się kurczą, a władza jest centralizowana w ministerstwie zdrowia.

#11. Wyżywanie się na przypominającej szefa laleczce voodoo może zmniejszać stres w pracyDo takiego wniosku doszli badacze z uczelni Lazaridis School of Business and Economics działającej przy uniwersytecie Wilfrid Laurier University w Ontario w Kanadzie. Badacze zaprosili do eksperymentu 229 zestresowanych pracą osób ze Stanów i Kanady. Ochotników poproszono o przypomnienie sobie sytuacji, w której ich przełożony znęcał się nad nimi. Następnie uczestnikom badania umożliwiono wzięcie odwetu na swoim przełożonym, symbolizowanym przez wirtualną laleczkę voodoo. Ci, którzy dali upust swojej złości, czuli się później lepiej i lepiej wykonywali proste zadania. Badacze konkludują, że uwolnienie złości pozwala nie tylko poczuć się lepiej pojedynczym osobom, ale też poprawia funkcjonowanie całej organizacji.

#12. Russel Crowe wyprzedaje fanty, żeby mieć na rozwód i o rety, czego tam nie maWedług doniesień jednego z serwisów plotkarskich australijski aktor dogaduje już szczegóły rozwodu z dotychczasową żoną Danielle Spencer. Już niedługo była żona Crowe’a ma otrzymać 20 milionów dolarów oraz wartą 11 milionów dolarów posiadłość. W związku z tym Russel Crowe wyprzedaje niektóre gadżety ze swojej kolekcji. Niektóre są naprawdę wyjątkowe, jak choćby „w pełni funkcjonalna” replika rydwanu z filmu „Gladiator” czy ochraniacz na genitalia z filmu „Człowiek ringu”. Oprócz wielu gadżetów filmowych Crowe wystawił również XVIII-wieczną armatę i czaszkę prehistorycznej jaszczurki, mozazaura, nabytą od Leonardo DiCaprio. Aukcja rozpoczyna się 7 kwietnia w domu aukcyjnym Sotheby’s.

#13. Sędzia kazał zmotywować oskarżonego do mówienia przy pomocy prąduSąd apelacyjny w El Paso wydał orzeczenie nakazujące wznowienie sprawy Terry’ego Lee Morrisa skazanego w 2014 roku za namawianie nieletniej do czynności seksualnych. Według dokumentacji sądowej oskarżonego poddawano serii impulsów elektrycznych o napięciu 50 tysięcy woltów na polecenie sędziego George’a Gallaghera, który sprawę prowadził. Prąd miał zmusić oskarżonego do udzielania prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania. I choć praktyka rażenia prądem osób znajdujących się pod nadzorem wymiaru sprawiedliwości nie należy do rzadkości, to – według argumentów sądu apelacyjnego – metody tej używa się jedynie do uspakajania osadzonych, a nie wymuszania na nich odpowiedzi na pytania.

#14. W Rosji znaleziono worek zawierający 54 ludzkie dłonie; rosyjskie władze twierdzą, że to nic takiegoMakabrycznego odkrycia dokonał rybak z położonego na Syberii miasta Chabarowsk. Mężczyzna szedł wzdłuż rzeki Amur, gdy zauważył wystającą ze śniegu kończynę. Gdy przyglądał się znalezisku bliżej, zaczął odkrywać kolejne dłonie. Na miejsce zostały wezwane służby. Zdjęcie wszystkich 27 par uciętych dłoni zostało przesłane anonimowo jednemu z lokalnych mediów. Choć internauci od razu zaczęli podejrzewać działalność kryminalistyczną, to rosyjskie władze natychmiast odrzuciły taką interpretację. Zamiast tego poinformowały, że dłonie pochodzą ze znajdującego się w Chabarowsku instytutu naukowego, który najprawdopodobniej chciał je w ten sposób zutylizować. Świadczyć o tym miałyby znajdujące się w okolicy znaleziska bandaże i szpitalne buty.

#15. Donald Trump oczekuje od twórców gier wideo zaangażowania się w walkę ze strzelaninamiRzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders ogłosiła, że prezydent Trump zamierza spotkać się z twórcami gier wideo w ramach serii spotkań z wieloma stronami zaangażowanymi w debatę o epidemii przemocy z użyciem broni palnej. Zaproszenie twórców gier wideo na spotkanie z prezydentem to częściowy rezultat niedawnych wypowiedzi Trumpa na temat „nieprawdopodobnie” wysokiego poziomu przemocy w grach wideo i przekazach medialnych. Prezydent stwierdził, że trudno mu uwierzyć, że choćby niewielki procent osób nie znajdzie się pod wpływem brutalnych treści. Dla przypomnienia warto napisać, że istnieje konsensus naukowców co do braku związku pomiędzy przemocą wirtualną a tą ze świata rzeczywistego.

O, a tutaj możesz sobie legalnie obrazić polityka.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
5

Oglądany: 147892x | Komentarzy: 169 | Okejek: 361 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.01

27.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało