Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najgorętszych cytatów ostatniego tygodnia - Kościół zniesie celibat?

70 221  
171   42  
Od Małgosi Rozenek, poprzez Bronisława Komorowskiego i papieża Franciszka, na Antonim Macierewiczu skończywszy. Oto 15 cytatów z ostatniego tygodnia, który wywołały największe poruszenie w mediach.


#1. Papież Franciszek wypowiedział się na temat płatnych mszy.

Za mszę się nie płaci. Msza jest pamiątką ofiary Chrystusa. Odkupienie jest darmowe. Jeśli chcesz złożyć datek, złóż. Ale za mszę się nie płaci. Ważne, żebyście to zrozumieli.#2. Relacje Polski i USA lepsze niż kiedykolwiek? Przynajmniej tak twierdzi wicemarszałek Senatu Adam Bielan:

Mamy najlepsze relacje polsko-amerykańskie, zarówno jeśli chodzi o kwestie współpracy militarnej, jak i wymiany handlowej. Jeszcze pięć tygodni temu w Polsce gościł Rex Tillerson, szef amerykańskiej dyplomacji.

#3. Popek najlepszy w "Tańcu z Gwiazdami"! Drwili z niego, a on wygrał odcinek. Co powiedział o swoim występie?

Stałem się królem parkietu. Sam jestem w szoku!#4. Julia Kamińska, serialowa Brzydula, zabrała głos w sprawie molestowania kobiet:

Żyjemy w takim świecie, że mężczyźni od najmłodszych lat są zachęcani do pewnych zachowań. Tak zwane końskie zaloty są właśnie formą molestowania: ciągnięcie za włosy, komentowanie piersi… Mamy z tym do czynienia już w szkole podstawowej. Pierwszy raz to się zdarzyło, jak miałam 16 czy 17 lat, nic się strasznego nie stało, ale było to bardzo przykre. To było dotykanie mojego ciała, niby żart, że niby fajnie, ale to było bardzo krępujące i kompletnie nie wiedziałam, jak zareagować. To było okropne, pamiętam to do tej pory. Molestować można również przez żart i to jest przykre. Może to dobrze, że ta granica przesunie się trochę w tę stronę, bo przez wiele lat była po totalnie niewłaściwej stronie i może niektórym się jakaś lampka zapali, że lepiej nie, bo jednak #MeToo. Mam nadzieję, że to wahadło kiedyś znajdzie równowagę.

#5. Karolina Piasecka, żona polityka PiS, ujawnia kolejne szczegóły jej małżeńskiego koszmaru:

Znalazłam się w takim miejscu, dostając kolejne razy od męża, nie przesypiając kolejnej nocy, będąc dręczona, wyrzucana z domu, były stosowane wobec mnie wszelkie metody upodlenia: bicie, duszenie. Wtedy wzięłam sprawę w swoje ręce, postanowiłam, że trzeba to przerwać i powiedzieć o tym wszystkim, żeby stworzyć dobre miejsce dla rozwoju dzieci.#6. Dama Rozenek w pierwszym odcinku "Iron Majdan" zaprezentowała słownictwo niegodne damy.

Nie zrobię czelendziu, w dupie mam czelendżu.
Ja uprawiam sport dla wyglądu, a nie dla sportu.

#7. Syryjski uchodźca, który rzucał kamieniami na granicy z Węgrami, został skazany na 10 lat więzienia, ponieważ sąd pierwszej instancji uznał go za terrorystę. Teraz próbuje się tłumaczyć:

Nie rozumiem, dlaczego spośród tych wszystkich osób, które uczestniczyły w starciach, wyróżniono właśnie mnie. Próbuję znaleźć jakikolwiek powód lub jakikolwiek pretekst i nie znajduję go. Chciałem tylko pomóc rodzinie się przedostać.

#8. Wstrząsająca relacja mieszkańca zawalonej kamienicy. Michał Sowiński w rozmowie z Gazetą Wyborczą Poznań wyznał:

Mieszkam na samej górze, z tej strony, która się nie zawaliła. Kolega do mnie zadzwonił i powiedział, że połowa kamienicy się zawaliła. Jak dzwonił do mnie, to mówił, że był taki huk, że u niego się mieszkanie zatrzęsło. Mnie nie było w domu, byłem w pracy. Zadzwoniłem do zmiennika, żeby przyjechał na chwilę mnie zmienić, bo ja muszę jechać i zobaczyć, co z rodziną się stało. Moja rodzina - mama, tata i starszy brat - jest dzięki Bogu w autobusie, pojadą do szpitala do Puszczykowa i najprawdopodobniej brat weźmie rodzinę do Lubonia. Co wiem o sąsiadach? Z tego co słyszałem, wszystkich wydostano z kamienicy. Z samego dołu dziecko zostało ranne. No ale podobno żyje. Moja rodzina jest na szczęście cała i zdrowa.

#9. Kard. Walter Kasper wypowiedział się na temat zniesienia celibatu dla tzw. viri probati, czyli żonatych wypróbowanych w wierze mężczyzn:

Należy się dobrze i w porę nad tym zastanowić, jakich ludzi potrzebujemy w jakich sytuacjach. Można by zacząć od pojedynczych stałych diakonów i wypróbować z nimi jakiś model. Ale nie mogę sobie wyobrazić, że od razu wszędzie będą wyświęcani viri probati. Celibat ma swoją niezmienną wartość.

#10. Wymowne słowa Mariusza Błaszczaka o ustawie degradacyjnej:

Po wejściu w życie ustawy bohaterami będą ludzie tacy jak rotmistrz Witold Pilecki, a nie Wojciech Jaruzelski, a to jest bardzo istotne także dla przyszłych pokoleń Polaków, żeby wiedziały jaka jest różnica między WRON-ą a Orłem Białym. Przez lata próbowano zatrzeć tę różnicę.#11. Władimir Putin zaatakował USA w sprawie przewrotu na Ukrainie:

W tej samej chwili zwrócili się do nas amerykańscy partnerzy, poprosili nas, abyśmy zrobili wszystko, cytuję prawie dosłownie prośbę, aby Janukowycz nie użył armii, aby opozycja zwolniła place, budynki administracyjne i przystąpiła do wdrażania osiągniętych porozumień w kwestii normalizacji sytuacji.

#12. Rosjanie w posiadaniu kluczowych dla historii Polski dokumentów? Tak uważa prof. Andrzej Nowak:

Armia Czerwona zagarnęła polskie archiwa we wrześniu 1939 r., wywiezione zostały głównie do Moskwy. Potem w 1944 i 1945 r. Sowieci zagrabili polskie dokumenty zrabowane uprzednio przez Niemców. W posiadaniu Rosjan są archiwa „o charakterze kluczowym dla naszej historii. Niestety polskie władze wtedy, w połowie lat 90., kiedy możliwe było negocjowanie z Rosjanami zwrotu dokumentów, zaniedbały tę sprawę.#13. Oscary w cieniu seks-skandalu. Jimmy Kimmel nie omieszkał odnieść się do afery z Harveyem Weinsteinem w roli głównej:

Oscar jest bardzo szanowany w Hollywood. Tylko na niego spójrzcie: Trzyma ręce na widoku i nie ma penisa.

#14. Mhlengi Gwala, triatlonista z RPA, został brutalnie napadnięty podczas jednego z treningów. Partner treningowy sportowca zrelacjonował zajście:

Myślał, że chcą go okraść. Oddał im telefon, ale oni go nie chcieli. Podobnie jak zegarka i roweru. Kroili jego nogę, a że piła nie była za ostra, to w pewnym momencie utknęła.#15. Warren Beatty i Faye Dunaway ponownie wręczyli Oscara dla Najlepszego Filmu. Rok temu błędnie odczytali laureata. Teraz przed ogłoszeniem zwycięzcy powiedzieli:

Mówi się, że nagrody zawsze lepiej się wręcza za drugim podejściem...

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Oglądany: 70221x | Komentarzy: 42 | Okejek: 171 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało