Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tak wyglądają osoby podkładające głosy w naszych ulubionych kreskówkach

44 720  
136   38  
Dzieci i dorośli uwielbiają kreskówki. Niekoniecznie te same. Kto podkładał głosy w klasykach takich jak „Kaczor Donald”, a kto kryje się za „Rickiem i Mortym”?

#1. Nancy Cartwright - Bart Simpson, Ralph, Nelson

Od 1989 roku Nancy Cartwright użycza swojego głosu głównemu bohaterowi kreskówki Bartowi Simpsonowi. I nie tylko jemu. Nancy przemawia również jako Nelson, Ralph, Todd i wiele innych postaci, które pojawiają się tylko w poszczególnych odcinkach.

#2. Kevin Conroy – BatmanNie wszyscy z was mieli szanse oglądać „Batmana”. Serial ten pojawił się na ekranach w 1992 roku. Ten kreskówkowy Batman miał najlepszy głos, a podkładał go Kevin Conroy. George Clooney czy Christian Bale mają odpowiedni wygląd do zagrania tajemniczego mściciela, ale Kevin ma idealny głos.

#3. John Dimaggio – BenderNon stop napruty Bender to jeden z głównych bohaterów „Futuramy”. Ciekawe, czy John Dimaggio ma taki głos, czy modulował go na potrzeby serialu. W każdym razie ten głos sprawił, że wszyscy pokochali Bendera.

#4. Mel Blanc - Królik Bugs„Człowiek o 1000 głosach” najbardziej znany jest z użyczenia jednego z nich bezczelnemu Królikowi Bugsowi. Oprócz tego podkładał głosy Kaczorowi Daffy'emu, Śwince Porky, ptaszkowi Tweety, kotu Sylwestrowi, Speedy Gonzalesowi, Pepe Skunksowi, Barneyowi Rubble i wielu innym.

#5. Trey Parker - Eric CartmanTrey Parker i Matt Stone to osoby, które stworzyły „South Park”. Początkowo obydwaj panowie podkładali głosy wszystkim postaciom ze swojej kreskówki. Trey Parker cały czas użycza swojego głosu obrzydliwemu, rasistowskiemu grubasowi, Cartmanowi.

#6. Clarence Nash - Kaczor DonaldClarence Nash stworzył interesujący i niepowtarzalny głos Kaczora Donalda. Przez 50 lat był głosem kreskówkowej kaczki. Ale nie tylko. Również Daisy, Huey, Dewey i Louie mówią jego głosem. Nash podkładał głosy również w innych produkcjach Disneya.

#7. Dan Castellaneta - Homer Simpson, Krusty, BarneyTatuś łobuza Barta Simpsona mówi głosem Dana Castellany. Oprócz tego podkłada głos Krusty’emu, dziadkowi Simpsonowi, Hansowi Molemanowi, burmistrzowi Quimby i innym.

#8. Mark Hamill – JokerMark Hamill dostał propozycję podkładania głosu Jokera w serialu „Batman”. Jego Joker został uznany za pełnoprawną kreację aktorską, a śmiech Jokera stał się kultowym motywem.

#9. Walt Disney – Myszka MickeyPierwsze kreskówki z Myszką Mickey były nieme, ale gdy w końcu Mickey zaczął mówić, robił to głosem swego twórcy, Walta Disneya.

#10. Justin Roiland - Rick I MortyTa kreskówka trafiła na ekrany telewizyjne w 2013 roku i od razu zdobyła wielką popularność. Głosy dwóch głównych bohaterów podkłada współtwórca serialu Justin Roiland.

#11. Casey Kasem – KudłatyCasey Kasem wyglądem zupełnie nie pasuje do Kudłatego. Jednak głos tego radiowego DJ-a idealnie pasował do postaci. Casey prowadził American Top 40 przez 39 lat, a podkładanie głosu w kreskówce było tylko miłą odskocznią.

Oglądany: 44720x | Komentarzy: 38 | Okejek: 136 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.07

15.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało