Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dlaczego nie widujemy Halle Berry na ekranach?

102 890  
221   73  
Od 1991 do 2007 roku Halle Berry rok w rok pojawiała się na wielkich ekranach przynajmniej w jednym filmie. Potem jej kariera gwałtownie wyhamowała i uwielbiana niegdyś gwiazda rzadko pojawia się w filmach.

#1. Popaprane życie osobiste


Śliczna i mądra aktorka nie powinna mieć większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego partnera. Niestety, Halle nie ma szczęścia do facetów. Trzykrotna rozwódka dużo czasu spędzała na bataliach sądowych negocjując warunki rozwodów i walcząc o opiekę nad dzieckiem. Halle nie jest aniołkiem i ma trudny charakter, ale jej mężowie nie byli też bez winy. Nie wiadomo więc dlaczego prasa i TV przedstawiały Berry jako „tą złą”.

#2. Utalentowana czy nie?Ludzie związani z branżą filmową twierdzą, że Halle Berry trafiła do filmów dzięki swojej urodzie, a nie talentowi. Oczywiście nie zapominamy o tym, że zdobyła Oscara, ale prawdę mówiąc, większość jej filmów jest raczej średnia. Halle była zatrudniana dlatego, że wiadomo było, że mężczyźni chętnie będą ją oglądać na ekranie. Film nie musi być świetny, ważne, że Berry wyglądała świetnie. Czas mija i jej uroda też.

#3. Żadnych kontrowersjiHalle Berry stara się bardzo chronić swoją prywatność i żyje spokojnie jak większość z nas. Zajmuje się dziećmi, dba o zdrowie, nie awanturuje się w miejscach publicznych, nie zażywa narkotyków i nie rozbija się samochodami po pijaku. Oprócz rozwodów na pierwsze strony gazet trafiła wtedy, kiedy pojawiła się z naturalnymi lokami na ceremonii rozdania Oscarów. Ludzie lubią czytać o celebrytach, Halle jest nieobecna w mediach i może również to sprawia, że o niej zapomniano.

#4. Straty finansowe filmówPoczątkowo każdy film, w którym grała Halle okazywał się sukcesem kasowym. Z czasem produkcje z jej udziałem nie przynosiły większych zysków i pozytywnych recenzji. Halle przeniosła się do telewizji, ale to też nie pomogło. Serial „Extant: Przetrwanie” został ściągnięty po dwóch sezonach. Aktorka teraz dostaje tylko małe, nieznaczące epizodyczne rólki.

#5. Czy Oscar jej zaszkodził?Halle była bardzo dumna z tego, że otrzymała Oscara, przyznaje, że przez dłuższy czas spała razem ze złotą statuetką. Niestety, podobnie jak w przypadku wielu dobrych aktorów, Oscar nie pomógł w zdobyciu lepszych ról. Aktorka zamiast się wybić, powróciła do przeciętnych filmów.

#6. Data ważnościTo zabrzmi boleśnie, seksistowsko i „ageizmowsko”, ale wydaje się, że aktorce skończyła się data ważności. Starsze aktorki w Hollywood coraz głośniej mówią o dyskryminacji ze względu na wiek - problem ten najczęściej dotyczy kobiet. Dla kobiet w „pewnym wieku” nie ma już żadnych ról, nawet tych mniej dobrych. Publiczność ponoć nie chce oglądać podstarzałych dam, ale młode, świeże i hoże dziewoje.

#7. Nie pozwala fanom zapomnieć o sobieNawet jeśli Hollywood o niej zapomniało i tylko czasem podrzuca jej epizodyczną rolę, Halle nie chce, żeby fani zapomnieli o jej istnieniu. Ludzie śledzący Instagrama pięćdziesięciolatki mogą podziwiać jej zdjęcia w bikini zrobione gdzieś na egzotycznych plażach. Halle ma figurę dwudziestolatki i uwielbia umieszczać fotki, na których dużo, ale nie za dużo widać.

#8. Jest zbyt pewna siebieTa pozytywna i pożądana cecha charakteru czasem może zaszkodzić. Halle Berry jest tak pewna swoich umiejętności i pozycji zawodowej, że nie poniży się do tego, żeby zabiegać o rolę. Nie chodzi na castingi, nie prosi znajomych reżyserów, po prostu czeka na telefon z ofertą pracy. Niestety, jak widać, to nie do końca działa.

#9. Późne macierzyństwoHalle zaszła w ciążę mając 43 lata i nigdy nie żałowała swojej decyzji. Niektóre gwiazdy decydują się na adopcję ponieważ nie chcą, aby ciąża przeszkodziła im w karierze. Trzeba być stale na ekranie, aby o tobie nie zapomniano.

#10. Czy ma szansę na spektakularny powrót?Kiedyś Halle Berry była jedną z najlepiej opłacanych aktorek. Wszyscy chcieli z nią pracować, ponieważ była w każdym calu profesjonalistką. Jej sława zaczęła przygasać wraz z pojawieniem się problemów w życiu osobistym, a zwłaszcza od momentu, w którym związała się z mężem numer trzy. Gdyby Halle wzięła się w garść, zaczęła zabiegać o role i pogodziła się z tym, że wybór staje się coraz bardziej ograniczony, ma nadal szanse na kilka dobrych ról. Aktorka mówi, że jest przygotowana na to, aby chwycić dobrą okazję.

Oglądany: 102890x | Komentarzy: 73 | Okejek: 221 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało