Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

9 naprawdę potwornickich ciekawostek XXIV

96 556  
328   101  
Dziś o dziwnej śmierci, amerykańskich naukowcach wprasowanych w sufit, kocu z rękawami dla... psów i wiele, wiele więcej.

#1. Krokodyl


Zdjęcia tego, co dzieje się z człowiekiem po zażyciu krokodylka, można zobaczyć tutaj - ale naprawdę nie warto. Ostrzegam po raz ostatni, obrazy są naprawdę ciężkie.

#2. Dhaka


Dhaka to miejsce, które nie jest zbyt przyjazne ludziom. To ogromne miasto liczy sobie aż 17 milionów mieszkańców, a jego największą bolączką jest to, że nad mieszkańcami naprawdę trudno zapanować. Powstają tu coraz to nowe mafie i grupy przestępcze, które przejmują panowanie nad kolejnymi dzielnicami. Aparat państwowy nie daje sobie z tym wszystkim rady.

#3. Kocyk dla psa


Ten rodzaj kocyka (snuggie) trafił na listę TIME jako jeden z najgorszych wynalazków ostatnich czasów.

Można zrozumieć funkcję tego koca w wersji ludzkiej. Kiedy chcesz sięgnąć po pilota, ale nie chcesz, żeby zmarzły ci ręce. To ogólnie ma sens, ale po co to psu?

#4. Nietypowa śmierć


Nikomu więcej nie udało się powtórzyć tego wyczynu. Amerykańscy naukowcy są pierwszymi i ostatnimi osobami, które zostały w ten sposób zabite przez reaktor atomowy.

#5. Taijin kyofusho


Ten rodzaj fobii leczy się farmakologicznie.

#6. Nagroda


Anglik zasłużył na nagrodę Darwina.

#7. Ewolucja coś poje...


Dzięki tym ogromnym ślepiom wyraki doskonale widzą w ciemnościach. Dorosłe osobniki dorastają do 14 cm długości ciała, a ich masa może sięgać 153 gramów. Jeśli przyrównalibyśmy proporcje wielkości gałek ocznych do wielkości całego wyraka, to okazałoby się, że wyraki mają stosunkowo największe oczy wśród wszystkich ssaków. Kolejną niesamowitą zdolnością maleńkiego wyraka jest to, że dzięki niesamowicie umięśnionym nogom potrafi skakać na odległość nawet kilku metrów. I to wszystko zwierzę, które ma przeciętnie 13 cm długości! W maluchu siła - zawsze to powtarzam żonie.

#8. Katastrofa


Po tym wydarzeniu PLL LOT przyspieszyły wymianę starych An-ów na nowsze maszyny.

Kolejna ciekawostka.
Jak donoszą nasi niezawodni Bojownicy: pasażerem tego lotu był Tomasz Beksiński.

#9. Howard the Duck (1986)


Producent broni się słowami: „To film o kaczce z kosmosu [...]. To nie miało być doświadczenie egzystencjalne [...], film każe nam się bawić tym pojęciem, ale z jakiegoś powodu recenzenci nie byli w stanie zrozumieć tego problemu”.

Poprzednie odcinki tutaj

Źródła: 1, 1b, 2, 3, 4, 4b, 4c, 5, 6, 7, 8, 8b, 9,

Oglądany: 96556x | Komentarzy: 101 | Okejek: 328 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało