Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 miesięcy, 42 tysiące zapałek, wszystko to, aby stworzyć zapałkową kulę... i ją spalić!

88 595  
362   62  
Chyba każdy przechodził etap "zabawy zapałkami". Wallacemk z Reddita postanowił spełnić swoje marzenie z dzieciństwa - zbudować ogromną kulę z zapałek i... ją spalić!

#1.

Zajęło mu to niemal rok. Budowa kosztowała ok. 500 dolarów, a do stworzenia kuli użył 42 000 zapałek. Klejenie było prawdziwie zegarmistrzowską pracą, ale efekt go nie zawiódł.

Wallacemk zauważył, że ze względu na grubość łebków ułożone razem zapałki nie są równoległe, stąd wniosek, że jeśli skleić ich odpowiednią liczbę, można stworzyć koło, a z niego kulęFacet podszedł do tematu naukowo i dokładnie zaplanował działaniaMusiał chociaż w przybliżeniu policzyć, ile zapałek będzie potrzebował i czy go to nie zrujnujeWedług programu, upraszczając sprawę i zakładając, że zapałki są identyczne, koło składało się 439 zapałek i miałoby prawie 45 cm średnicyChcąc nie chcąc, trzeba było zacząć kleić. Początek napawał optymizmem, teoria się sprawdzała...Mniej więcej na tym etapie Wallacemk zdał sobie sprawę, że euforia była przesadna, a projekt zajmie mu ogromną ilość czasu, bo postępy były coraz wolniejszeTrzeba było opracować jakiś system, ułożyć zapałki i choć w ten sposób ułatwić sobie pracęJuż, albo dopiero, połowa roboty. Jedna warstwa zużywała całe pudełko zapałek, to tutaj nadszedł kryzys twórczyIm bliżej końca, tym przyjemniej się pracowałoNiby blisko, a nadal tak daleko... Wallacemk podkreśla, że kulę kleił w warsztacie, więc dodatkowym wyzwaniem było ochrona kuli przed iskramiWbrew pozorom pod koniec zrobiło się trudniej i trzeba było bardziej kombinować z wklejaniem kolejnych zapałekWallacemk zachował wszystkie pudełka po zapałkach. Zebrało się ich 140Takie ładne cieniowanie wyszło kompletnie przypadkiemAle dzięki niemu kula przypomina planetęOczywiście cel sklejenia kuli z zapałek mógł być tylko jeden - spalenieA tak wyglądała kula po spaleniu


No dobra, żartowałem, filmik ze spalenia też jest

FILM
9

Oglądany: 88595x | Komentarzy: 62 | Okejek: 362 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało