Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Niektórzy aktorzy dostali świetne role z bardzo dziwnych powodów

94 865  
340   64  
Nie trzeba biegać z castingu na casting ani mieć obrotnego agenta, czasem wystarczy zbieg okoliczności, aby dostać świetną rolę, która przyniesie sławę i kupę kasy.

#1. Peter Mayhew

Niewielu ludzi wie, kim jest Peter Mayhew, ale wszyscy doskonale wiemy, kto to jest Chewbacca. Zanim Peter wszedł w skórę sympatycznego Wookiego, pracował jako sanitariusz. Pewnego dnia Charles H. Schneer przeczytał o nim w artykule o ludziach z wielkimi stopami. Zatrudnił go do roli Minotaura, Peter zagrał i wrócił do pracy w szpitalu. Gdy Lucas zaczął poszukiwania aktora do roli Wookiego, zatrudnił Petera głównie ze względu na jego imponujący wzrost - 221 centymetrów.

#2. Mel GibsonMel Gibson obiecał swojemu kumplowi Steve Bisleyowi, że podrzuci go na przesłuchanie do Mad Maxa. Dzień wcześniej Mel wdał się w bójkę w barze, ale dotrzymał obietnicy i zawiózł kumpla na casting. Gdy reżyser zobaczył obity pysk Gibsona, poprosił, aby wrócił na drugie przesłuchanie kilka tygodni później, ponieważ potrzebują wielu dziwaków do pomniejszych ról. Gibson wrócił, a gdy producenci zobaczyli jego śliczną, wygojoną buźkę, zaproponowali mu główną rolę.

#3. Samuel L. JacksonW limitowanej serii komiksu „The Ultimates” Nick Fury wygląda dokładnie jak Samuel L. Jackson. W dialogu Nick Fury zapytany, kto by go zagrał, gdyby powstał o nim film, odpowiedział: „Pan Samuel L. Jackson, to nie ulega dyskusji”. I tak się właśnie stało.

#4. Johnny DeppJohnny Depp dostał rolę w „Koszmarze z Elm Street” z bardzo dziwnego powodu. Reżyser Wes Craven pokazał zdjęcia kandydatów do roli swojej córce i jej przyjaciółce, pytając, kogo by widziały w tej roli. Obydwie panienki pokazały na zdjęcie Deppa, mówiąc, że jest najśliczniejszy ze wszystkich kandydatów.

#5. Emma WatsonEmma nie czekała na przesłuchanie, zadzwoniła do autorki Harry'ego Pottera, aby przekonać ją, że jest idealną kandydatką do roli. J.K. Rowling powiedziała: „Dziewczyna nawijała przez 60 sekund na jednym wdechu, a ja w końcu zdołałam powiedzieć - Emma, jesteś doskonała”. Gdy autorka zobaczyła śliczną dziewczynkę na drugi dzień, wiedziała, że dokonała właściwego wyboru.

#6. Shane BlackShane Black to utalentowany scenarzysta, producent, reżyser oraz aktor. Rolę w „Predatorze" dostał zupełnie przypadkowo. Zatrudniono go do przeróbek w scenariuszu w miarę potrzeb, podczas kręcenia filmu, a przy okazji dano mu rolę. Black grał tego gościa, który non stop gadał o waginie swojej żony. Jedyne co dopisał do scenariusza podczas pracy nad filmem to drugi dowcip o waginie.

#7. Ryan GoslingNicholas Sparks, autor „Pamiętnika”, powiedział, że Ryan Gosling dostał rolę w ekranizacji jego książki dlatego, że żaden inny aktor nie był nią zainteresowany. Gosling wspomina, że reżyser Nick Cassavetes powiedział mu bez ogródek: „Chcę, żebyś zagrał tę rolę, bo nie jesteś przystojny, nie jesteś fajny i wyglądasz na świra”.

#8. Brad PittBrad Pitt i Guy Ritchie bardzo się lubią i cenią. Brad zadzwonił kiedyś do Guya, prosząc o rolę w jakimkolwiek filmie. Ritchie przymierzał się wtedy do kręcenia „Przekrętu”, ale wszystkie role już były obstawione. Poprosił więc scenarzystę o delikatne zmiany i stworzenie nowej postaci. Niestety, Brad za Chiny nie mógł opanować londyńskiego akcentu. Ritchie kolejny raz zaproponował zmiany w scenariuszu, aby Pitt mógł zagrać cygańskiego boksera, którego nikt nie mógł zrozumieć z powodu dziwnego akcentu.

#9. Danny TrejoZanim Danny Trejo został aktorem, był narkomanem, alkoholikiem i kryminalistą, który sporo czasu spędził w więzieniu. W końcu postanowił zmienić swoje życie, zapisał się na terapię, został doradcą i sponsorem w AA. Pewnego dnia jego podopieczny z AA zadzwonił, że potrzebuje z nim pilnie porozmawiać. Mężczyzna ten pracował przy produkcji „Uciekającego pociągu”. Gdy Danny szukał go za kulisami, ktoś podszedł do niego i zapytał, czy nie zechciałby popracować parę minut jako statysta. Trejo zgodził się, a podczas gdy przebierał się w kostium scenarzysta zauważył więzienny tatuaż na jego ciele. Poprosił więc, aby Trejo udzielił szybkiej lekcji boksowania Ericowi Robertsowi. Udawaną walkę obserwował reżyser Andriej Konczałowski, który podbiegł i zaproponował Danny'emu większą rolę. I od tej pory zaczęła się jego kariera.

#10. Tippi HedrenAlfred Hitchcock zobaczył Tippi Hedren w reklamie telewizyjnej. Zachwycił się jej urodą i stwierdził, że spokojnie zrobi z niej drugą Grace Kelly. Tippi wspomina, że 13 października 1961 roku zadzwonił telefon, gość zapytał ją, czy jest tą dziewczyną z reklamy Sego. Gdy potwierdziła, powiedział: „Przyjdź jutro do Universal Studios, zagrasz główną rolę w filmie”. W ten sposób aktorka znalazła się w obsadzie „Ptaków”.
2

Oglądany: 94865x | Komentarzy: 64 | Okejek: 340 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.10

13.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało