Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jaka ilość czegoś pozornie niegroźnego może nas zabić? Naukowcy podali konkrety!

86 468  
322   96  
Kiedy myślimy o przedawkowaniu jakiejś substancji, na myśl od razu przychodzą wizje filmowych ćpunów konających w swojej melinie. Okazuje się jednak, że zabić nas może zbyt duża ilość czekolady, wody, a nawet marihuany...

#1.

Jeśli chodzi o zielone, po zjedzeniu 22 kilogramów marihuany może wystąpić ryzyko śmierci.

1

#2.

Wbrew temu, co sugeruje większość entuzjastów zioła, paląc marihuanę też można ją przedawkować. Naukowcy wyliczyli, że zgon nastąpi w przypadku wypalenia 630 kilogramów w ciągu piętnastu minut. Właśnie dlatego nie zarejestrowano jeszcze takiego przypadku.

2

#3.

W czekoladzie występuje związek chemiczny zwany teobrominą. Jak wiemy, może być bardzo groźny dla psów. Również ludzie mogą przedawkować. Aby doszło do ryzyka śmierci, trzeba zjeść 85 tabliczek czekolady. Naraz.

3

#4.

Śmierć może nastąpić również w przypadku niedostarczenia pewnych substancji. Wystarczą zaledwie 4 minuty bez tlenu, by spowodować poważne uszkodzenie mózgu. Po sześciu minutach następuje już zgon. Są jednak ekstremalne przypadki zawodników uprawiających freediving, którzy potrafią wstrzymać oddech nawet na 20 minut!

4

#5.

Kofeina zawarta w 70 filiżankach kawy może zabić niespełna 70-kilogramową osobę. Ta ilość wystarczy, by doprowadzić do palpitacji, a nawet zatrzymania akcji serca.

5

#6.

Jeśli twoją ulubioną używką jest alkohol, warto wiedzieć, że wypijając 13 kieliszków wódki pod rząd, ryzykujemy zgonem. Alkohol to depresant i może sprawić, że obszar mózgu odpowiedzialny za podstawowe funkcje życiowe po prostu się wyłączy.

6

#7.

Spożycie innych cieczy w dużych ilościach też szkodzi. Około 6 litrów wody może sprawić, że komórki mózgowe zaczną puchnąć, co prowadzi do bólu głowy, śpiączki, udaru, a w skrajnych przypadkach śmierci.

7

#8.

Podczas kolejnej imprezy nie rezygnuj z muzyki, ale może nie puszczaj jej na pełny regulator. 150 decybeli uważa się za wystarczającą głośność, by rozerwać błonę bębenkową, a wartość śmiertelną określa się na około 185-200 dB.

8

#9.

To może lepiej przerzucić się na owoce? Tak, to niezły pomysł, jednak jedząc wiśnie, pamiętajmy o tym, by nie gryźć pestek. Cyjanek zawarty w dwóch pestkach może zabić dorosłą osobę.

9

#10.

Wystarczy jeden gram odparowanego polonu, by zabić 50 milionów osób.

10

#11.

Lubisz pikantne potrawy? 48 łyżeczek chilli spożytej naraz może prowadzić do śpiączki i śmierci. Może też spowodować hipernatremię, sprawiającą, że komórki mózgowe zaczynają się kurczyć.

11

#12.

O tym, że rtęć jest szkodliwa dla zdrowia, wiedzą chyba wszyscy. Nie każdy jednak wie, że połknięcie 200 mg tej substancji skutkuje śmiercią.

12

#13.

Przy 8 tysiącach metrów nad poziomem morza nasze organizmy nie są już w stanie aklimatyzować się do panujących warunków. Wysokość tę określa się "strefą śmierci".

13

#14.

Stroń od snu wystarczająco długo, a w końcu umrzesz. Rekordzista wytrzymał 11 dni i nie doświadczył żadnych długoterminowych konsekwencji.

14

Źródła: 1

Oglądany: 86468x | Komentarzy: 96 | Okejek: 322 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.08

20.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało