Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 naprawdę potwornickich ciekawostek XXIII

120 352  
318   42  
W dzisiejszym odcinku jak zwykle o wyjątkowo debilnych sposobach na wykluczenie swoich genów z ewolucji, dziwnych sprawach i ciężkich przypadkach.

#1. Fetyszyzm majtkowy

Nawet 12% mężczyzn wykazuje objawy fetyszyzmy majtkowego.

Fetyszyzm majtkowy to parafilia seksualna, przez którą do podniecenia dochodzi w wyniku odbierania bodźców związanych z damską bielizną. Nie ma w tym nic dziwnego, bo ładne majtki na ładnym tyłeczku wyglądają po prostu podniecająco, jednak majtkowi fetyszyści, w różnych odmianach swej parafilii, nie zawsze potrzebują damskiej pupy, żeby się podniecić, wystarczą im majtki, a czasem nawet samo zdjęcie majtek. Jeszcze ciekawiej robi się, kiedy majtkowy fetyszysta jest się w stanie podniecić wyłącznie w trakcie odbierania bodźców związanych z samymi majtkami, i to o określonym kroju. Tak, niektórzy z fetyszystów podniecą się tylko na widok damskich bokserek, inni będą bić niemca po kasku, patrząc na barchany, a stringi będą powodować u nich zespół zimnej wody w jeziorze, w którego trakcie jądra bawią się w chowanego.

#2. Citroen Pluriel

Citroen Pluriel - dach tego chrabąszcza został uznany szczyt inżynierii, ponieważ jest jedną z najgłupszych rzeczy, jakich kiedykolwiek dokonano w motoryzacji.

Dach Pluriela jest wyjątkowo nieoptymalnie zaprojektowany. Trzeba składać i rozkładać go ręcznie, a wymaga tylu różnych czynności, że do samochodu dołączona jest specjalna instrukcja tego wielkiego przedsięwzięcia. Jedni śmieją się, że to instrukcja "poskładaj sobie dach" niczym z IKEA. Inni natomiast, a mamy tu na myśli tych, którzy Pluriele kupili, uważają, że to bardziej jak instrukcja Lego, bo jest masa elementów i nie zawsze wiadomo co gdzie wcisnąć, a w zależności od tego, jak je poskładamy, to możemy uzyskać bardzo różne, czasem zaskakujące efekty.

#3. Dosłownie: wojna rakietowa

Rouketopolemos - to lokalne greckie święto, w którego trakcie dwa

Zabawa ma miejsce w miejscowości Vrontados na wyspie Chios. Konkurujące kościoły znajdują się na szczytach dwóch wzniesień, oddalonych od siebie o 400 metrów. Ostrzał prowadzony jest w nocy, a dopiero nad ranem zlicza się resztki petard, które znalazły się w dzwonnicy - tylko te zostają zaliczone do wyniku jako strzały celne. Bez względu na rezultat każda ze stron ogłasza się zwycięzcą i po pewnym czasie, zgodnie z tradycją, umawiają się ze sobą, że "wojna" zostanie powtórzona za rok i wtedy konflikt zostanie ostatecznie rozstrzygnięty.

#4. Głupia śmierć

W 1958 roku, w brytyjskim telewizyjnym show, jeden z prezenterów miał odegrać pozorowany zawał serca. Nie odegrał jednak swojej roli, ponieważ w przerwie programu zmarł na zawał serca.

Gareth Jones, bo tak nazywał się aktor, zmarł w przerwie programu Underground, nadawanego na żywo ze studio Associated British Corporation w Manchesterze. Kiedy po przerwie Gareth się nie pojawił, prowadzenie programu przejął Ted Kotcheff, który nie zdając sobie sprawy z sytuacji, żartował na wizji z nieobecności aktora.

#5. Hemofobia

Hemofobia to lęk przed krwią i wszystkim tym, co z nią związane.

Hemofobia jest fobią wyjątkową, bo tylko w jej przypadku może dojść do omdlenia wazowagalnego. Jest to omdlenie spowodowane nagłym spadkiem tętna i ciśnienia. Osoby dotknięte tą fobią mogą omdleć na sam widok krwi lub na myśl o wykonywaniu takich czynności jak pobieranie krwi strzykawką.

#6. Rak wodny

Rak wodny to nazwa zgorzelinowego zapalenia śluzówek jamy ustnej. W jego przebiegu dochodzi do zniszczenia i zaniku tkanek warg i policzka. Prościej mówiąc: osoby dotknięte tą chorobą mają wielkie dziury w twarzy.

Choroba powodowana jest przez bakterie i niemal całkowicie zniknęła już 100 lat temu. Od tego czasu jej występowanie było bardzo sporadyczne, a jej największe ogniska obserwowano w nazistowskich obozach koncentracyjnych w trakcie drugiej wojny światowej. Stało się tak, ponieważ choroba występuje przy dwóch głównych czynnikach, którymi są dostęp do bakterii Pseudomonas i niedożywienie.

Dziś rak wodny występuje często - głównie w krajach afrykańskich, a śmiertelność wynosi nawet 80%. Skuteczne leczenie antybiotykami można podjąć jedynie na samym początku ujawnienia się choroby, jednak mimo to kuracja jest często po prostu zbyt kosztowna lub niedostępna. Po przejściu choroby dziury nie zarastają, jedynie goją się ich krawędzie, więc większość osób, które ją przeżyły, zostaje wygnanych z wiosek.

#7. Gerontofilia

Gerontofilia to zaburzenie seksualne, w którym satysfakcję seksualną można osiągnąć WYŁĄCZNIE w trakcie kontaktów z osobami w podeszłym wieku.

Wcale nie chodzi o dobre MILF-y, tutaj chodzi o tych biednych dziadziusiów i babuszki.

#8. Darwin

Kara boska - usłyszał od sędziego mężczyzna, który odstrzelił sobie jądra wciśniętym za pas, niezarejestrowanym rewolwerem. Mężczyzna stracił jednocześnie nie tylko możliwość reprodukcji, ale też pracę ochroniarza. Sędzia uznał, że oskarżony już sam wymierzył sobie wystarczającą karę, więc szczęśliwy pechowiec nie został skazany przez sąd.

To informacja, która pojawiła się w argentyńskiej prasie pierwszego kwietnia, przez co wielu uważa ją za żart. Nie jest żartem natomiast to, że w Argentynie (i w większości krajów hiszpańskojęzycznych) święto takie jak nasze "prima aprilis" obchodzi się 28 grudnia, więc nie ma mowy o żartach pierwszego kwietnia. Żeby było jeszcze zabawniej, to nielegalnego i niezarejestrowanego Colta mężczyzna dostał w pracy.

#9. Aniołki Charliego - gra z 2003 roku

Gra Aniołki Charliego, wydana została w 2003 roku na fali popularności filmu o tym samym tytule. Gra okazała się popularna jedynie ze względu na to, że była niesamowicie kiepska.

Zarzutów było wiele, również do ścieżki dubbingowej, do której głosu udzieliły gwiazdy wielkiego ekranu, takie jak Cameron Diaz. Recenzent napisał "[...] daje wrażenie, jakby każda z osób została złapana na ciężkim kacu i posadzona przed mikrofonem". Gra wyglądała też wyjątkowo topornie, nawet jak na 2003 rok, ponieważ modele postaci były bardziej kanciaste niż cycki Lary Croft jeszcze w zeszłym tysiącleciu. Nie dało się też jej przejść, bo ciągle coś się w niej psuło. Ogólnie jedna z największych klap zawinięta w promocyjny złoty papierek.

#10. Katastrofa pod Janikowem

18 II 1983 pod Janikowem doszło do katastrofy kolejowej, której przyczyną było kilka odpiętych wagonów pociągu towarowego. W trakcie ruszania oderwały się od składu i przejechały kilkaset metrów w przeciwnym kierunku. Ze względu na zmrok nikt ich nie zauważył i najechał na nie pociąg pośpieszny. Po zderzeniu lokomotywa wpadła do jeziora, a wagony pasażerskie sięwykoleiły. Zginęły 3 osoby, 19 zostało rannych.

Kluczowy w tym wątku jest "sygnał końca pociągu". Są to tarczki z czerwonymi lampami, znajdujące się na końcu wagonu; jeśli dany wagon jest ostatnim w składzie, to tarczki świecą się na czerwono. W tym przypadku, ze względu na oderwanie się od składu, tarczki nie miały zasilania, więc nie wyświetlały sygnału końca pociągu, przez co obsługa nadjeżdżającej lokomotywy zobaczyła wagony dopiero w ostatnich sekundach przed zderzeniem. Załoga rozerwanego pociągu towarowego nie była świadoma tego, że od ich składu oderwało się kilka wagonów, które następnie zjechały w dół zbocza.

Poprzednie odcinki tej serii: KLIK

Autor: Iskier
Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
6

Oglądany: 120352x | Komentarzy: 42 | Okejek: 318 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.05

14.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało