Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dziwaczne sposoby na zdobycie upragnionej roli

139 169  
311   63  
Aktorzy wiedzą, że trzeba się nieźle napracować jeszcze zanim dostanie się upragnioną rolę. Długotrwałe przygotowania, błyskotliwe improwizacje czy pozbycie się konkurencji to tylko niektóre ze sposobów.

#1. Christina Ricci

Christina Ricci od samego początku zdawała sobie sprawę z tego, że aby zrobić karierę aktorską, należy być twardym i nie kierować się sentymentami. Dzięki roli w szkolnym przedstawieniu została zauważona przez krytyka, który zaproponował jej pracę w prawdziwych filmach za prawdziwą kasę. Jednak niewiele zabrakło, aby ośmioletnia Christina nie pojawiła się na szkolnej scenie. Do roli wybrano jej kolegę. Panna Ricci łaziła za nim tak długo i wkurzała go tak bardzo aż chłopaczek nie wytrzymał i przywalił jej. Christina od razu pobiegła z płaczem do nauczycielki, która ukarała chłopca odebraniem mu roli i obsadzeniem w niej pomysłowej Christiny.

#2. Bliźniaczki OlsenMama Mary Kate i Ashley Olsen niezbyt chętnie zgodziła się na udział swoich córek w castingu, uważając, że dziewięciomiesięczne dziewczynki są jednak trochę za młode. Jednak dała się przekonać i zaprowadziła je na przesłuchanie do serialu „Pełna chata”. Z dwudziestu par bliźniąt tylko dziewczynki Olsenów nie płakały i dzięki temu dostały rolę, która przyniosła im sławę, pieniądze i w późniejszym życiu również masę problemów związanych ze sławą.

#3. Emma StoneEmma Stone, chcąc zagrać w filmie „Łatwa dziewczyna”, musiała nagrać minutowy monolog i przesłać go producentom. Emma nie była zachwycona tym pomysłem, ponieważ wiedziała, że jako perfekcjonistka na pewno nie będzie zadowolona z tego, co nagra. Po godzinach nagrań stwierdziła, że jej monolog do niczego się nie nadaje. Wysłała go dopiero po tym, jak jej współlokatorka marudziła jej nad głową, żeby ruszyła tyłek i wysłała nagranie.

#4. Robin WilliamsPrzed zagraniem roli Morka w „Happy Days” Robin Williams był właściwie nieznanym aktorem. Na castingu, poproszony o to, aby usiadł, Robin usiadł… na głowie! Zachwyceni producenci dali mu rolę i zainspirowani jego Morkiem dali mu rolę w spin-offie „Mork i Mindy”.

#5. Margot RobbiePodczas przesłuchania do roli drugiej żony Leonarda di Caprio, Margot Robbie miała zaimprowizować 30-sekundową scenę. Leonardo zaczął, mówiąc: „podejdź i mnie pocałuj”. Margot podeszła do aktora, ale zamiast go pocałować, uderzyła go w twarz. Takie zachowanie pasowało idealnie do postaci i Margot została od razu zatrudniona.

#6. Judd NelsonJudd Nelson, zanim został aktorem, jeździł ze swoim kumplem na przesłuchania. Po prostu uwielbiał patrzeć, jak ludzie zachowują się podczas castingów do różnych ról. Podczas jednego z nich producenci kazali się wynosić wszystkim osobom, które nie brały udziału w przesłuchaniu. Judd postanowił dla draki wziąć w nim udział. Ku swemu wielkiemu zdziwieniu dostał rolę.

#7. Jason StathamWydaje się, że Statham od zawsze gości na ekranach kinowych. Ale od jego debiutu minęło dopiero 20 lat. Nie mając żadnego doświadczenia aktorskiego, podczas rozmowy z Guyem Ritchie Jason doskonale odegrał rolę drobnego opryszka sprzedającego nielegalny towar na ulicy. Reżyser nie wiedział wtedy, że Statham nie musiał grać, po prostu był sobą. W czasach młodości Jason Statham miał problemy z prawem i większość czasu spędzał na ulicy.

#8. Jenette GoldsteinJenette Goldstein nie do końca załapała, o czym będzie film „Aliens”. Nie skojarzyła go z doskonale jej znanym filmem „Alien”, pomyślała, że ten będzie o nielegalnych imigrantach. Więc pojawiła się na castingu w bluzeczce na ramiączkach, butach na wysokich obcasach, z rozpuszczonymi włosami i toną makijażu. Była bardzo zdziwiona, gdy zobaczyła pozostałych kandydatów w wojskowych ubraniach. Na szczęście prowadzący przesłuchanie zauważył jej muskularne ramiona i zaprosił ją do drugiej tury. Następnym razem wskoczyła w wojskowe buty i mundur i dostała rolę.

#9. Emilia ClarkeEmilia Clarke stała się gwiazdą dzięki „Grze o tron”. Emilia przez długi czas unikała słodyczy, żeby zachwycić figurą, ale przed castingiem ktoś poczęstował ją dietetyczną colą. Zdenerwowana aktorka pod wpływem wielkiej dawki cukru dostała głupawki. Po tym, jak odczytała już rolę, zapytała przesłuchujących, co może jeszcze zrobić. Oni żartobliwie odpowiedzieli, że może jeszcze zatańczyć. Emilia odstawiła żywiołowy show, który był połączeniem tańca kurczaka i robota. Może dzięki temu dostała rolę? Nie wiemy.

#10. Eddie RedmayneKilka lat temu Eddie Redmayne starał się o rolę Kylo Rena w „Gwiezdnych wojnach”. Kazano mu przeczytać fragment „Dumy i uprzedzenia”. Wiedząc, że ubiega się o rolę złego charakteru, przeczytał scenę głosem Dartha Vadera. Niestety ten numer nie przeszedł i nie otrzymał roli Rena. Ale może to dobrze, bo miał czas zagrać w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.
21

Oglądany: 139169x | Komentarzy: 63 | Okejek: 311 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.01

26.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało