Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych newsów tygodnia – czy laski w bikini to dobra promocja zabawek?

121 236  
354   201  
Dla zachowania statusu poważnego portalu satyrycznego nie będziemy odpowiadać na pytanie zadanie w tytule. Jednak jako portal satyryczny czujemy się zobligowani do poinformowania, że „Wiadomości” wypowiedziały się w temacie krytyki „Korony królów”, więc klikajcie i sprawdzajcie, czy jesteście ubekami, czy zdradzieckimi mordami.

#1. Siedzące w automacie do gier laski w bikini nie spodobały się jako jedna z form promocji

Jeden z tajwańskich producentów automatów do gier wywołał duże oburzenie, promując swoje produkty przez umieszczenie w nich kobiet w bikini. Kira, Kara i Kim zostały umieszczone, razem z pluszowymi zabawkami, w automacie, z którego można wyciągnąć pluszaka za pomocą robotycznego ramienia. Półnagie dziewczęta miały pomagać grającym w wygraniu nagrody. Forma promocji nie spotkała się z entuzjazmem wielu osób, które zarzuciły producentowi januszyzm biznesu oraz uprzedmiotawianie kobiet przez szczucie cycem. Inni stwierdzili, że nie chcą, by tego typu „zabawki” były oglądane przez ich dzieci. (źródło)

#2. „Wiadomości” zachwalają „Koronę królów” i twierdzą, że serial nie spodobał się przedstawicielom elitTrwający 4 minuty materiał zaczyna się od krótkiego zarysowania fabuły serialu, chwalenia się wysoką oglądalnością oraz sondy ulicznej, w której dwoje respondentów zachwala serial. Dalej jeden z dyrektorów TVP tłumaczy, że dzięki serialowi Polacy poznają część historii swojego kraju. Według autora reportażu odbioru serialu nie popsują nawet internetowi hejterzy (brawo, elito!), którzy – jak się zaraz okaże w materiale: niesłusznie – zarzucają twórcom serialu przekłamania historyczne i drewnianą grę aktorską. Później robi się jeszcze ciekawiej, gdy autor materiału wytyka, że wcześniej „Wiadomości gloryfikowały rosyjską armię” i „na antenie TVP emitowano zagraniczne seriale przedstawiające kłamliwą wersję polskiej historii”. (źródło)

#3. Decyzją sądu matka otrzyma wysokie zadośćuczynienie za wychowanie synówSąd najwyższy na Tajwanie przyznał kobiecie milion dolarów zadośćuczynienia za koszty poniesione w trakcie wychowywania dwóch synów. Kobieta nazwiskiem Luo sponsorowała między innymi studia stomatologiczne swoich synów, karmiła ich w trakcie studiów, a jednemu wybudowała nawet saunę i opłacała prywatne lekcje, by nie musiał wychodzić na zewnątrz i narażać się na infekcje. Rozwiedziona kobieta przyznała w trakcie procesu, że w pewnym momencie zaczęła obawiać się o swoją przyszłość, ponieważ synowie według jej relacji zaczęli się od niej oddalać pod wpływem swoich partnerek. Kobieta spisała więc zawczasu umowę, pod którą obaj się podpisali, i teraz, na drodze sądowej, udało jej się wyegzekwować postanowienia umowy. (źródło)

#4. Trump do Kim Dzong Una: mam większy przycisk atomowy niż tyAmerykański prezydent po raz kolejny zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią na Twitterze i dolał oliwy do ognia w napiętym sporze pomiędzy Stanami a Koreą Północną. W swoim tweecie Trump poddał w wątpliwość działanie oraz wielkość przycisku, którym Kim Dzong Un uruchamia swoje bomby atomowe, i stwierdził, że jego przycisk jest większy niż przycisk Kim Dzong Una. Eksperci od dyplomacji przyrównują wypowiedź prezydenta do zachowania 10-latka w piaskownicy, natomiast zwolennicy Trumpa widzą go jako bohaterskiego lwa. Inni natomiast zastanawiają się, ile trzeba by było zapłacić za możliwość oglądania walki pomiędzy Trumpem a Kimem w ramach KSW. (źródło)

#5. Przypadkiem ustanowiono historyczny rekord świata w grze w „Tetrisa”Gdy większość ludzi zapomniała już, że kiedyś istniało coś takiego jak Tetris, w growym podziemiu grupa zapaleńców wciąż rywalizuje o miano najlepszego stawiacza klocków. Jonas Neubauer, znany pod pseudonimem NubbinsGoody, to najnowszy rekordzista, rekordzista historyczny i rekordzista z przypadku, ponieważ przystępując do bicia rekordu w jak najszybszym usunięciu stu wierszy NubbinsGoody nie przypuszczał, że zostanie pierwszym człowiekiem, który osiągnie wynik 300 tysięcy punktów w czasie poniżej 2 minut. Co ciekawe, kilka dni po Neubauerze inna osoba również zeszła poniżej 2 minut w tej samej kategorii. Jeszcze parę dni później rekord Neubauera także został pobity. (źródło)

#6. Mężczyzna stracił 3 tysiące dolarów w teleturnieju, bo wypowiedział słowo „gangster” jak biały, a nie czarny człowiekNick Spicher został zapytany w teleturnieju „Jeopardy!” (nasz niegdysiejszy odpowiednik to „Va banque” z Kazimierzem Kaczorem w roli prowadzącego) o „piosenkę Coolio z filmu Dangerous Minds, która nawiązuje do poematu „Raj utracony” Johna Miltona. Mężczyzna odpowiedział, że chodzi o „Gangster Paradise”. Prowadzący programu początkowo uznał odpowiedź, ale komisja czuwająca nad prawidłowością przebiegu teleturnieju cofnęła decyzję prowadzącego, argumentując, że „gangsta” i „gangster” to dwie różne rzeczy nawet w słowniku oksfordzkim, więc swoją odpowiedzią Spicher zmienił nie tylko sam tytuł, ale i jego znaczenie. W związku z tym mężczyzna nie dość, że nie wygrał 1600 dolarów, to jako karę odebrano mu z konta drugie tyle. Nie rozpaczał długo, bo program i tak udało mu się wygrać. (źródło)

#7. Rodak otworzył wyjście awaryjne samolotu i zszedł po skrzydle57-letni Polak miał dość czekania na pozwolenie opuszczenia samolotu linii Ryanair lecącego z Londynu do Malagi. Samolot najpierw miał opóźnienie w Londynie, a po wylądowaniu w Hiszpanii pasażerowie musieli czekać kolejne 30 minut na opuszczenie pokładu. Zniecierpliwiony rodak wymyślił, że zamiast czekać otworzy wyjście awaryjne na skrzydle i wyjdzie tamtędy. Na nagranym przez jednego z pasażerów filmie widać, jak mężczyzna wychodzi z samolotu i siada na skrzydle. Nie schodzi jednak, a obsługa naziemna lotniska przekonuje go, by wrócił na pokład. Tam przejmuje go hiszpańska policja, która przesłucha go w związku z poważnym naruszeniem zasad bezpieczeństwa. (źródło)

Aktualizacja: Mimo podejrzeń o działanie powodowane atakiem astmy, pasażer sam przyznał, że doznał lekkiego ataku klaustrofobii. (źródło)

#8. Lekarze myśleli, że kobieta cierpi na chorobę Crohna, w rzeczywistości miała saszetki po keczupie w układzie trawiennymKobieta przez 6 lat leczyła się na chorobę Crohna, ale w związku z brakiem rezultatów leczenia lekarze zdecydowali się zoperować kobietę. Ku ich – i zapewne samej pacjentki, gdy już się wybudziła – zdziwieniu odkryli, że za ostre bóle brzucha i trwające po kilka dni wzdęcia odpowiadają 2 saszetki po keczupie Heinza tkwiące w jelitach 41-latki i stanowiące przyczynę nieustającego zapalenia. Gdy saszetki zostały usunięte, poprawa zdrowia kobiety nastąpiła niemal natychmiast, a po 5 miesiącach objawy ustąpiły całkowicie. Kobieta nie pamięta jednak, by spożywała jakiekolwiek danie doprawiane keczupem z saszetki. (źródło)

#9. Chińczycy oburzyli się na przedszkolną rymowankę z FrancjiPrzez chińskie media społecznościowe przeszła fala oburzenia na wieść o tym, że w jednym z podparyskich przedszkoli uczy się dzieci piosenki o małym Chińczyku Changu, który „ma malutkie oczka, nosi klapki i je ryż z liczi”. Przedstawiciele francuskiej mniejszości chińskiej uznali piosenkę za rasistowską, podniosła się masa głosów krytyki zarówno we Francji, jak i w samych Chinach, więc francuski minister edukacji podjął decyzję o usunięciu jej po 10 latach z programu nauczania w przedszkolu. (źródło)

#10. W USA zamarzają fale oceanuPrzetaczająca się przez Stany fala silnych mrozów spowodowała zamarzanie fal oceanu – bardzo rzadkie zjawisko obserwowane na żywo przez nielicznych. Tym razem szczęściarzem okazał się surfer-fotograf Jonathan Nimerfroh, któremu udało się uchwycić zamarznięte fale Oceanu Atlantyckiego u wybrzeży Nantucket w stanie Massachusetts. Fale zamarzają bardzo rzadko ze względu na ruch wody, jednak temperatura w USA spadła tak nisko, że nawet woda w oceanie u wybrzeży kraju ma ujemną temperaturę, co umożliwia powstawanie niezwykłego zjawiska. Nimerfroh może mówić o wielkim szczęściu, tym bardziej że udało mu się uchwycić zamarznięte fale już po raz drugi w życiu. (źródło)

#11. Mężczyzna został porwany z wesela, wywieziony i zmuszony do zawarcia małżeństwaDo zdarzenia doszło w rejonie Nalanda w północno-wschodnim stanie Bihar w Indiach. Vinod Kumar bawił się na weselu swojego przyjaciela, gdy grupa mężczyzn porwała go, grożąc mu bronią palną. 29-latek został następnie zmuszony do zawarcia związku małżeńskiego z kobietą, której nie widział wcześniej na oczy. Na filmie uwieczniającym wzruszającą ceremonię widać pana młodego, który ze łzami w oczach próbuje wyrwać się być może swoim przyszłym szwagrom. Obok stoją kobiety i wycierają mężczyźnie oczy, mówiąc: „Nie becz, przecież to twój ślub”. Nie wiadomo, jak zakończyła się noc poślubna, ale sprawą zajęła się policja. (źródło)

#12. Skradziono butelkę najdroższej wódki świata i odnaleziono ją na placu budowyButelka Russo-Baltique została skradziona z jednego z kopenhaskich barów, ale wkrótce odnaleziono ją – opróżnioną – na jednym z tamtejszych placów budowy. Złodziej nie wiedział najwidoczniej, na co się porwał, ponieważ butelka, w której znajdowała się wódka, została wykonana między innymi ze złota i diamentów, a jej wartość oscyluje wokół 1,3 mln dolarów. Właściciel baru, u którego butelka znajdowała się na wypożyczeniu, powiedział, że ma więcej wódki, która znajdowała się w butelce, w związku z czym zamierza napełnić butelkę i ponownie postawić ją na wystawie. (źródło)

#13. Pasażer samolotu dał takiego czadu w toalecie, że samolot musiał lądować awaryjnieSamolot linii lotniczych United Airlines, lecący z Chicago do Hongkongu, musiał lądować awaryjnie na Alasce po tym, jak jeden z pasażerów wysmarował ściany łazienek odchodami, a następnie zdjął koszulkę i usiłował spuścić ją w toalecie. Według relacji służb mężczyzna po całym zdarzeniu zachowywał się całkiem normalnie i siedział na swoim miejscu, gdy samolot przymusowo lądował. Po wylądowaniu krewki pasażer został jednak skierowany do szpitala na badania psychiatryczne, ale nie postawiono mu żadnych zarzutów. Niestety dalszy lot został opóźniony o dobę z powodu konieczności posprzątania samolotu, ale pozostali pasażerowie zostali rozlokowani po okolicznych hotelach na koszt linii lotniczych. (źródło)

#14. Belgia i Holandia wymieniły się fragmentami swojego terytoriumNiderlandzkie kraje zdecydowały się na taki krok, by uprościć kilka kwestii formalnych w zakresie śledztwa prowadzonego w sprawie o morderstwo. 4 lata temu znaleziono pozbawione głowy zwłoki na terenie pomiędzy belgijskim miastem Vise i holenderską wsią Eijsden. Oba kraje zdecydowały, że dla dobra śledztwa najlepiej będzie oddać sprawę holenderskiej policji. W związku z tą decyzją Holandia otrzymała 40 akrów terenu, a w zamian ofiarowała Belgii 8 akrów swojej powierzchni. Oprócz piastowania formalnej opieki nad regionem Holandia będzie mogła także korzystać z jego turystycznych walorów. (źródło)

#15. Islandia stała się pierwszym krajem, w którym mężczyzna nie może zarabiać więcej niż kobieta


1 stycznia 2018 roku na Islandii weszło w życie prawo, które zabrania pracodawcom wypłacania mężczyznom pensji wyższych niż kobietom. Każda firma zatrudniająca powyżej 25 osób będzie musiała starać się o państwowy certyfikat zaświadczający, że firma stosuje się do polityki wyrównywania płac. Nowa ustawa została przyjęta przez centroprawicowy rząd Islandii, który składa się niemal w połowie z kobiet, oraz islandzką opozycję. Islandia po raz dziewiąty z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu krajów dbających o równość płci. Firmy, które nie zastosują się do nowego prawa, narażają się na grzywnę. (źródło)

Sprawdź też poprzednie wydanie >>Najdzikszych<<. Dlaczego? Bo tam też się ładne cuda działy.

3

Oglądany: 121236x | Komentarzy: 201 | Okejek: 354 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.05

19.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało