Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Moje Życie Jest... Wspaniałe! Historie ludzi, którzy naprawdę kochają życie

84 090  
283   67  
Kolejna dawka historii nadesłanych przez naszych Bojowników.

#1. Senior Perfetto

Udało mi się perfekcyjnie otworzyć jogurt.

#2. Praca marzeń?

Po długich poszukiwaniach zawodowego "Świętego Graala" dostałem pracę w nieswojej branży i na jakimś nudnym stanowisku, nie byłem pocieszony, ale później pomyślałem i "hej!", w sumie to zarabiam naprawdę dobrze i prawie w ogóle nie pracuję, więc w trakcie roboty mam czas, żeby robić to co lubię. Uczyć się nowych rzeczy, czy nawet grać w gry. MŻJW!

#3. Wszyscy już zapomnieli jak to jest

Dostałem list. Pisany odręcznie. Dostarczony pocztą tradycyjną. I od tamtego czasu to powtarza się średnio raz na kwartał. Listy nie pozostają bez odpowiedzi.

#4. Zdrowie psychiczne uratowane

Rozwiodłem się z oziębłą choleryczką (seks raz na parę miesięcy, ostatnie dwa lata posucha całkowita, za to kłótnie prawie codziennie). Wiem, że seks to nie wszystko, ale w nowym związku od pół roku nie było żadnego "ale". Teraz co drugi weekend bez dzieci jest oficjalnie nazywany "seks weekendem". MŻJW!

#5. Pasja ze smakiem

Z pół roku temu odkryłem, że moją pasją jest gotowanie. Po prostu uwielbiam to robić! Teraz parę razy w tygodniu zapraszam do siebie znajomych na obiado-kolacje. To są zawsze bardzo miłe i wesołe spotkania. Kumple lubią dobrze zjeść i pogadać, dziewczyny są oczarowane tym, że facet tak dobrze radzi sobie w kuchni, a ja od pół roku jestem zwyczajnie szczęśliwym i pewnym siebie facetem.

#6. Chcieć a móc

Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci. Syna i córeczkę. Syna urodziłam jak miałam 23 lata. I koniec. Nic. Lekarze, badania "niestety więcej dzieci nie będzie". Doszły choroby - cukrzyca, serce, tarczyca. Trudno. Tydzień przed 40 urodzinami - jestem w ciąży. Szok i strach. Przecież wiek, choroby, masakra. Cała ciąża w strachu. Córka urodziła się 5 października, dokładnie w dzień 45 urodzin męża, idealnie zdrowa. MŻJW!

#7. Najlepszy przyjaciel

Przygarnęłam psa ze schroniska, zawsze chciałam to zrobić. Wybrałam egzemplarz o wiele większy niż planowałam i do tego nadpobudliwy. Tak wyszło. Postanowiłam, że sobie poradzę, że mu pomogę, nauczę się niezłomnego spokoju ducha i konsekwencji... Nawet nie zauważyłam jak mój pies (aktualnie bezproblemowy), wyleczył mnie z wieloletniej depresji

#8. Wdzięczność

Jestem nauczycielem. W zeszłym tygodniu przyszedł do mnie uczeń, którego uczyłem lata temu. Powiedział: "Nie liczę na to, że mnie pan pamięta, ale uczył mnie pan w klasie maturalnej i teraz, po 10 latach, olśniło mnie, że to jak wygląda moje życie, w dużej mierze zawdzięczam właśnie panu. Pana mądre słowa, wrzucane gdzieś między tematami lekcji, były dla mnie jak drogowskaz w życiu. Często je powtarzam, często się nimi kieruję. Dziękuję.". Jestem autentycznie wzruszony i niezwykle wdzięczny. Bardzo mnie to podbudowało. MŻJW!

#9. Farciarz

Jakoś niedawno, będąc u lekarza po kontuzji w pracy, dostałem L4 na dwa tygodnie (włącznie ze świętami Bożego Narodzenia). Po wizycie udałem się na pocztę odbierając unieważnienie długu o wartości kilkunastu tysięcy. Czując dobro odbierasz dobro. Karma wraca.

#10. Przyjaciół poznaje się...

Ostatnio trafiłem do szpitala na obserwację. Byłem pozytywnie nastawiony i pewny, że to tylko błąd w wynikach badań i... na całe szczęście miałem rację! Nie to jest jednak najważniejsze. Najważniejsze jest to, że w szpitalu zjawiło się kilkunastu moich znajomych, ot tak, żeby zapytać co tam, jak tam, poklepać po ramieniu, pożyczyć wszystkiego dobrego, pożartować, dla podtrzymania dobrego humoru itd. Dostałem nawet balonik z Kubusiem Puchatkiem! Niby głupi prezent, jak dla czterdziestolatka, ale to wszystko sprawiło, że poczułem się jak nigdy w życiu! Naprawdę na sto procent doceniony, lubiany i wartościowy, no a w dodatku jestem też całkiem zdrowy. Samo szczęście!

---

Swoją historię możesz wysłać w wiadomości prywatnej,
na anonimowe.opowiesci@gmail.com
albo na Facebooka MŻJDD
31

Oglądany: 84090x | Komentarzy: 67 | Okejek: 283 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.12

10.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało