Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Moje Życie Jest... Wspaniałe! Historie ludzi, którzy naprawdę kochają życie

81 249  
283   67  
Kolejna dawka historii nadesłanych przez naszych Bojowników.

#1. Senior Perfetto

Udało mi się perfekcyjnie otworzyć jogurt.

#2. Praca marzeń?

Po długich poszukiwaniach zawodowego "Świętego Graala" dostałem pracę w nieswojej branży i na jakimś nudnym stanowisku, nie byłem pocieszony, ale później pomyślałem i "hej!", w sumie to zarabiam naprawdę dobrze i prawie w ogóle nie pracuję, więc w trakcie roboty mam czas, żeby robić to co lubię. Uczyć się nowych rzeczy, czy nawet grać w gry. MŻJW!

#3. Wszyscy już zapomnieli jak to jest

Dostałem list. Pisany odręcznie. Dostarczony pocztą tradycyjną. I od tamtego czasu to powtarza się średnio raz na kwartał. Listy nie pozostają bez odpowiedzi.

#4. Zdrowie psychiczne uratowane

Rozwiodłem się z oziębłą choleryczką (seks raz na parę miesięcy, ostatnie dwa lata posucha całkowita, za to kłótnie prawie codziennie). Wiem, że seks to nie wszystko, ale w nowym związku od pół roku nie było żadnego "ale". Teraz co drugi weekend bez dzieci jest oficjalnie nazywany "seks weekendem". MŻJW!

#5. Pasja ze smakiem

Z pół roku temu odkryłem, że moją pasją jest gotowanie. Po prostu uwielbiam to robić! Teraz parę razy w tygodniu zapraszam do siebie znajomych na obiado-kolacje. To są zawsze bardzo miłe i wesołe spotkania. Kumple lubią dobrze zjeść i pogadać, dziewczyny są oczarowane tym, że facet tak dobrze radzi sobie w kuchni, a ja od pół roku jestem zwyczajnie szczęśliwym i pewnym siebie facetem.

#6. Chcieć a móc

Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci. Syna i córeczkę. Syna urodziłam jak miałam 23 lata. I koniec. Nic. Lekarze, badania "niestety więcej dzieci nie będzie". Doszły choroby - cukrzyca, serce, tarczyca. Trudno. Tydzień przed 40 urodzinami - jestem w ciąży. Szok i strach. Przecież wiek, choroby, masakra. Cała ciąża w strachu. Córka urodziła się 5 października, dokładnie w dzień 45 urodzin męża, idealnie zdrowa. MŻJW!

#7. Najlepszy przyjaciel

Przygarnęłam psa ze schroniska, zawsze chciałam to zrobić. Wybrałam egzemplarz o wiele większy niż planowałam i do tego nadpobudliwy. Tak wyszło. Postanowiłam, że sobie poradzę, że mu pomogę, nauczę się niezłomnego spokoju ducha i konsekwencji... Nawet nie zauważyłam jak mój pies (aktualnie bezproblemowy), wyleczył mnie z wieloletniej depresji

#8. Wdzięczność

Jestem nauczycielem. W zeszłym tygodniu przyszedł do mnie uczeń, którego uczyłem lata temu. Powiedział: "Nie liczę na to, że mnie pan pamięta, ale uczył mnie pan w klasie maturalnej i teraz, po 10 latach, olśniło mnie, że to jak wygląda moje życie, w dużej mierze zawdzięczam właśnie panu. Pana mądre słowa, wrzucane gdzieś między tematami lekcji, były dla mnie jak drogowskaz w życiu. Często je powtarzam, często się nimi kieruję. Dziękuję.". Jestem autentycznie wzruszony i niezwykle wdzięczny. Bardzo mnie to podbudowało. MŻJW!

#9. Farciarz

Jakoś niedawno, będąc u lekarza po kontuzji w pracy, dostałem L4 na dwa tygodnie (włącznie ze świętami Bożego Narodzenia). Po wizycie udałem się na pocztę odbierając unieważnienie długu o wartości kilkunastu tysięcy. Czując dobro odbierasz dobro. Karma wraca.

#10. Przyjaciół poznaje się...

Ostatnio trafiłem do szpitala na obserwację. Byłem pozytywnie nastawiony i pewny, że to tylko błąd w wynikach badań i... na całe szczęście miałem rację! Nie to jest jednak najważniejsze. Najważniejsze jest to, że w szpitalu zjawiło się kilkunastu moich znajomych, ot tak, żeby zapytać co tam, jak tam, poklepać po ramieniu, pożyczyć wszystkiego dobrego, pożartować, dla podtrzymania dobrego humoru itd. Dostałem nawet balonik z Kubusiem Puchatkiem! Niby głupi prezent, jak dla czterdziestolatka, ale to wszystko sprawiło, że poczułem się jak nigdy w życiu! Naprawdę na sto procent doceniony, lubiany i wartościowy, no a w dodatku jestem też całkiem zdrowy. Samo szczęście!

---

Swoją historię możesz wysłać w wiadomości prywatnej,
na anonimowe.opowiesci@gmail.com
albo na Facebooka MŻJDD

Oglądany: 81249x | Komentarzy: 67 | Okejek: 283 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało