Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

9 naprawdę potwornickich ciekawostek XXII

100 825  
311   61  
Jak zwykle o dziwnych przypadkach śmierci, tym razem jeszcze o wampiryzmie, bieganiu na golasa i innych potwornickich przypadkach.

#1. Gawial gangesowy

Gharial to gatunek krokodyla, który wyposażony jest w aż 110 ostrych jak brzytwa zębów. Te zwierzęta często żywią się ludzkimi zwłokami, które po obrządku pogrzebowym spływają rzekami na ich obszarze występowania.
Te kroksy wydają się tylko zabawnie wyglądającymi krewnymi dobrze znanych nam krokodyli, ale ich przerażająco długie szczęki wyposażone są w 110 ostrych jak brzytwy zębów. Te, które znamy z ogrodów zoologicznych, mają ich o 30 mniej. W tym porównaniu warto zaznaczyć też, że zęby gawiala są o wiele ostrzejsze. Same zwierzęta dorastają do 6-7 metrów długości i mogą ważyć nawet 1000 kilogramów. Ich naturalnym środowiskiem występowania są Indie i Nepal. W codziennym jadłospisie gawiali na szczęście nie ma żywych ludzi, bo w końcu po co gonić jedzenie, jeśli ludzie w tym rejonie, w trakcie swojego obrzędu pogrzebowego, sami wyrzucają zwłoki do rzek, więc nasi milusińscy przyjaciele chętnie żywią się przepływającą ludzką padliną, niczym łódeczkami z sushi. Pomimo tych imponujących danych średni gawial mierzy około 4 metrów długości i waży 200-250 kg.

#2. Port Moresby

Port Moresby, miasto w Papui-Nowej Gwinei, które uchodzi za jedno z najgorszych miejsc do życia. Przestępczość, dostęp do służby zdrowia, ekonomia, sytuacja polityczna - wszystko to składa się na wyjątkowo złą ocenę, plasującą Port Moresby w górnej dziesiątce najgorszych miast na świecie.

#3. Hogweed

Barszcz trafił na listę najniebezpieczniejszych roślin, sporządzoną przez encyklopedię Brittanica.

Wymieniono dwa rodzaje barszczu: barszcz Mantegazziego oraz barszcz zwyczajny. Barszczu Sosnowskiego encyklopedyści najwyraźniej jeszcze nie poznali. My, z rozlicznych publikacji i czasem z doświadczeń własnych i naszych znajomych, wiemy, że Heracleum sosnowskyi Manden. jest wyjątkowo wrednym gatunkiem. Wydzielane z niego substancje mogą dotkliwie poparzyć naszą skórę, nawet jeśli go nie dotkniemy, a przejdziemy tylko w pobliżu.

#4. Głupia śmierć

W 1951 w St. Petersburgu na Florydzie znaleziono ciało 67-letniej Mary Hardy Reeser. W nienaruszonym mieszkaniu znajdowały się niemal doszczętnie spopielone zwłoki kobiety. Nie spłonęły tylko: lewa stopa, kawałek czaszki i fragment kręgosłupa

Mieszkanie było nieuszkodzone, jednak ciało kobiety było skremowane. Specjaliści zajmujący się tą sprawą uważają, że potrzeba około 3-4 godzin w temperaturze 1370-1650°C, żeby tak doszczętnie spalić ludzkie ciało. Z Mary została tylko lewa stopa w nieuszkodzonym czarnym kapciu, kawałek czaszki i fragment kręgosłupa. Śledztwo FBI wykazało, że Mary zasnęła w krześle z niedopałkiem papierosa w dłoni, od którego zajęła się jej podomka. Wiele osób uważało, że wyjaśnienie FBI ma się nijak do rzeczywistości i wokół tej sprawy powstały liczne legendy oraz teorie spiskowe. Rzeczywiście, wyjątkowo dziwne było to, że nie spłonęło nic poza Mary i krzesłem, na którym siedziała. Sprawa była odnawiana aż do 2009 roku. Nie doprowadziła jednak do żadnych sensacyjnych odkryć.

#5. Volkswagenem w piękny rejs

Scott McKimmie był mechanikiem majsterkowiczem, który odpalał swojego Volkswagena, zwierając kable pod maską. 18 lutego 2014 zrobił to na biegu i bez zaciągniętego ręcznego, a przerobiony samochód ruszył i jechał, i jechał, a Scott w tym czasie nie żył i nie żył...

Policja ustaliła, że Scott przerobił swój fioletowy kabriolet Volkswagena tak, że na pierwszych trzech biegach samochód bez dotknięcia gazu sam się kręcił jak szalony i nie gasł. Tak się stało i tym razem, więc Scott przejechał się swoim kabrioletem jeszcze po śmierci.

#6. Nakukymppi

Nakukymppi to festiwal sportowy organizowany w Finlandii. Polega na przebiegnięciu 10 km nago. W regulaminie zastrzeżono, że kobiety mogą założyć górną część garderoby, jeśli ich piersi za bardzo podskakują.

Bieg odbywa się w fińskim Padasjoki na tydzień przed Midsommar - czyli świętem obchodzonym w weekend najbliższy nocy świętojańskiej. Odbywa się corocznie od 2003 roku i przyciąga 100-150 uczestników. Kobiety stanowią od 10 do 20% biegaczy. Wśród wszystkich startujących tylko około połowa to zdeklarowani naturyści, reszta chce po prostu się w ten sposób pobawić.

#7. From Justin to Kelly (2003)

From Justin to Kelly to film, który miał być musicalowym hitem pełnym gwiazd z programu American Idol. Rzeczywiście zdobył masę nagród i nominacji, ale jedynie w kategorii najgorszych filmów w danym roku, dekadzie, stuleciu i całej historii kinematografii.

Prosty przepis na kinowy sukces? Wziąć telewizyjnych idoli, dodać do tego trochę śpiewu i tańca i gotowe! Tak wydawało się producentom filmu From Justin to Kelly, jednak rzeczywistość zweryfikowała ich zapędy. Zabrakło właściwie wszystkiego, od scenariusza, po choreografię. Główna bohaterka, Kelly Clarkson, powiedziała "Kiedy przeczytałam scenariusz, to wiedziałam, że to będzie naprawdę bardzo, bardzo złe, ale kiedy wygrałam [Idola], to podpisałam umowę i nie mogłam już się z tego wykręcić".

#8. Porfiria

Skóra osoby dotkniętej porfirią może być wrażliwa na światło i po ekspozycji na promienie słoneczne zmieniać kolor na czerwony. Inne z objawów, jak zmiana koloru zębów na czerwono-szary, bezsenność, czy jak nadmierny porost włosów, lub ich wypadanie, powodowały w przeszłości, że osoby dotknięte porfirią były uważane za wampiry i w trybie przyśpieszonym poddawane karze śmierci.

Porfiria to nie jedna, konkretna choroba, to cały zespół schorzeń, spowodowany nieprawidłowościami w funkcjonowaniu enzymów w naszym organizmie. Może mieć podłoże genetyczne, więc jeśli w jednej rodzinie występowały jej przypadki w liczbie mnogiej, to w dawniejszych czasach taka rodzina była uważana za przeklętą i dochodziło nawet do polowań na wszystkich jej członków.

#9. Katastrofa w Wilczym Jarze

Z mostu pod Żywcem, w 1978 roku, do jeziora spadł autobus wiozący do pracy robotników. Po piętnastu minutach w to samo miejsce spadł kolejny autobus z robotnikami. Zginęło 30 osób.

Sprawa do dziś budzi wiele emocji, a jej oficjalne wyjaśnienie nie przez wszystkich jest akceptowane. O przebiegu katastrofy i spekulacjach mogliśmy przeczytać już tutaj.

Poprzedni odcinek tej serii: KLIK
Źródła: 1, 1b, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,
7

Oglądany: 100825x | Komentarzy: 61 | Okejek: 311 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.01

26.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało