Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów 2017 roku – Brexit, Trump, seks-lalki i mityczne stwory

90 206  
304   88  
Zbliża się koniec roku. Taka okazja zawsze wprawia człowieka w nostalgiczny nastrój. Coś jak uciekający autobus, który skłania do kolejnej refleksji nad życiem. Zanim więc przyjdą nam do głowy katastroficzne myśli, zróbmy przegląd niepublikowanych wcześniej w tej serii wiadomości podsumowujących niejako rok 2017.

#1. Otwarto pierwszy w Europie dom publiczny z seks-lalkami

Placówka została otwarta w Barcelonie w pierwszej połowie 2017 roku, czym od razu wywołała duże kontrowersje, szczególnie wśród mieszkańców okolicy oraz miejscowych prostytutek, które twierdziły, że lalki marki Lumidolls odbierają im chleb od ust. I choć właściciel lokalu Sergi Prieto zdążył już zamknąć swoje podwoje i przenieść je w inne, bardziej dyskretne miejsce, to bywalców podobno nie brakuje. Za cenę ok. 140 euro za godzinę mogą oni spełnić swoje najskrytsze fantazje z jednym z czterech dostępnych modeli lalek, które na życzenie klienta mogą zostać ustawione w odpowiedniej pozycji przed jego wizytą. (źródło)

#2. Po usłyszeniu wyników głosowania nad Brexitem tysiące Brytyjczyków złożyło podania o paszport państwa znajdującego się na platformie przeciwlotniczejPo referendum, w którym Brytyjczycy większością głosów zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, wielu niezadowolonych z tego faktu obywateli złożyło wniosek o przyznanie im obywatelstwa Sealandii. Ten nieuznawany na arenie międzynarodowej kraj znajduje się w odległości 12 kilometrów od brytyjskiego wybrzeża na platformie przeciwlotniczej z II wojny światowej. Samozwańczy książę Sealandii, Michael Bates, poinformował w jednym z wywiadów, że w pewnym momencie otrzymywał za pośrednictwem strony internetowej setki podań o paszport z Wielkiej Brytanii. Niestety żadne z nich nie zostało zaakceptowane, ponieważ Sealandia przestała wydawać paszporty po zamachach z 11 września. (źródło)

#3. Na Ziemi zaczęło brakować heluHel posiada właściwości przydatne w wielu obszarach nauki i gospodarki. Dzięki niezwykle małej masie i możliwości schładzania do ekstremalnie niskich temperatur hel stosuje się między innymi w produkcji półprzewodników czy spawalnictwie, a nawet do badań w Wielkim Zderzaczu Hadronów. 25% produkcji helu pochodzi z Kataru, ale mniej więcej w połowie roku z powodu napięć politycznych w regionie produkcja i transport helu z Kataru zostały wstrzymane, w związku z czym na światowych rynkach zapanowała panika. W lipcu produkcja ruszyła ponownie, ale sytuacja polityczna w regionie pozostaje niepewna, więc odbiorcy helu z nadzieją oczekują pojawienia się nowych źródeł i dostawców. (źródło)

#4. Wanilia jest droższa niż srebroWszystko z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Madagaskar, skąd pochodzi 80–85% światowych dostaw wanilii, nawiedziła w 2016 roku susza i znacząco uszczupliła plony, a w 2017 roku nadzieje producentów na odrobienie strat zniszczył cyklon, który przeszedł nad Madagaskarem. Ceny wanilii, która jeszcze na początku 2015 roku kosztowała 100 dolarów za kilogram, wystrzeliły w ciągu niecałych dwóch lat do poziomu 500–600 dolarów, czyniąc wanilię drugą najdroższą przyprawą świata, droższą od srebra. Eksperci sądzą, że potrzeba będzie co najmniej kilku spokojnych lat, by produkcja wróciła do właściwego poziomu. (źródło)

#5. Autor wróżb u największego producenta ciasteczek z wróżbą zrezygnował z pracy z powodu braku wenyPo 30 latach pracy Donald Lau stwierdził, że skończyły mu się pomysły. Naczelny copywriter-wróżbita firmy Wonton Foods, największego na świecie producenta ciasteczek z wróżbą, przyznał, że wcześniej pisał po 100 wróżb rocznie, ale w ciągu ostatniego roku kreatywności wystarczyło mu zaledwie na 2–3 wróżby miesięcznie. Lau uważa, że zapotrzebowanie na wróżby, które ludzie czytają zazwyczaj z przymrużeniem oka, zostanie zastąpione potrzebą czytania inspirujących cytatów, które podniosą człowieka na duchu. Lau będzie kontynuował swoją karierę w Wonton jako dyrektor finansowy, a jego obowiązki przejmie siostrzeniec założyciela firmy. (źródło)

#6. Pobito rekord świata w liczbie kaskaderów podpalonych na jednym planie filmowymAnd the winner is… „Gra o tron”, oczywiście. W siódmym sezonie serialu rozegrała się wielka bitwa, w której udział wziął między innymi znaczących rozmiarów smok. Bestia jednak ziała tylko generowanym komputerowo ogniem na lewo i prawo, więc aby dodać scenom realizmu, twórcy serialu podpalili 20 kaskaderów. Jak twierdzi koordynator działań kaskaderskich na planie, Rowley Irlam, odpowiedzialny w przeszłości między innymi za ten sam obszar w filmach z Jamesem Bondem, produkcjach Marvela oraz uniwersum Harry’ego Pottera, nikt nie dokonał jeszcze czegoś takiego. Póki co rekord będzie posiadał status nieoficjalnego, ponieważ Guinness nie prowadzi statystyk w tym temacie. (źródło)

#7. Zmarła ostatnia na świecie osoba urodzona przed rokiem 1900Emma Morano urodziła się 29 listopada 1899 roku i zmarła w połowie kwietnia 2017 roku. Według dostępnych danych Morano była ostatnią osobą urodzoną przed 1900 rokiem. Morano twierdziła, że swoją długowieczność zawdzięcza diecie składającej się z trzech jajek dziennie, w tym dwóch surowych, oraz dobrym genom. Kilka sióstr kobiety także dożyło setki i choć Morano była najstarsza spośród siedmiorga rodzeństwa, to umarła jako ostatnia. Urodzona w Piemoncie rekordzistka żyła na przestrzeni trzech stuleci, przeżyła dwie wojny światowe, widziała śmierć swojego syna, zostawiła męża, który się nad nią znęcał, a włoski rząd za jej życia zmieniał się ponad 90 razy. (źródło)

#8. Walka Mayweather-McGregor została ósmym najchętniej wyświetlanym filmem w amerykańskich kinachWalkę dwóch bokserów zapowiadano jako „walkę stulecia”. W pojedynku, do którego obaj stanęli pod koniec sierpnia, zwyciężył zgodnie z oczekiwaniami bardziej doświadczony Floyd Mayweather. Za sam pojedynek zwycięzca zainkasował 100 milionów dolarów, ale jego przeciwnik też nie powinien narzekać, ponieważ otrzymał 30 milionów. Elektryzującą walkę pokazano między innymi w 532 amerykańskich kinach, co przełożyło się na dochód w wysokości 2,6 mln dolarów, co stanowi ósmy najlepszy wynik tamtego weekendu. Jeśli wziąć pod uwagę tylko sobotni wieczór, to gala bokserska uplasowała się na 3. miejscu, za „Bodyguardem: Zawodowcem” i „Annabelle: Narodziny zła”. (źródło)

#9. Ilość energii elektrycznej potrzebnej do „wykopywania” bitcoina przekracza ilość energii generowanej przez 159 krajów świataKosmiczne rekordy wartości, które raz po raz bije bitcoin, doprowadziły do ogromnego popytu na tę kryptowalutę. Zapotrzebowanie na bitcoina stało się tak duże, że potrzeba coraz więcej coraz mocniejszych serwerów, które będą w stanie podtrzymywać procesy umożliwiające pozyskanie kryptowaluty. Jak wyliczyli twórcy strony powercompare.com, porównującej taryfy za prąd, serwery wydobywające bitcoina zużyły od początku roku do 25 listopada 29,05 terawatogodziny prądu – więcej niż w ciągu roku produkuje choćby Irlandia czy większość państw Afryki. Gdyby bitcoin był państwem, to zajmowałby 61. miejsce pod względem zużycia prądu. (źródło)

#10. Dwa homoseksualne sępy wysiedziały sobie potomkaPtaki z jednego z holenderskich zoo znajdowały się ze sobą w stałym związku, gdy opiekunowie postanowili powierzyć im w opiekę jajo, którego nie chciały inne sępy. Jajo, które początkowy okres spędziło w inkubatorze, zostało bardzo dobrze przyjęte przez parę ptaków, mimo pewnych obaw ze strony pracowników zoo. Sępy wysiadywały powierzone im jajo przez 2 miesiące, po których na świat przyszło sępiątko. Ptaki natychmiast otoczyły sierotę opieką i od razu zaczęły ułatwiać mu pobyt na świecie choćby poprzez rozdrabnianie jego pokarmu. Samce podzieliły się także obowiązkami. (źródło)

#11. Do sprzedaży weszły przeciwzboczeńcowe miotacze ognia dla kobietMiotacze o stosunkowo niewielkich rozmiarach mają całkiem spore możliwości odstraszania lub ranienia napastnika. Miotacze o długości mniej więcej dwóch papierosów potrafią wyrzucać płomienie o temperaturze 1800 stopni Celsjusza na odległość pół metra i mogą stanowić niezbędny element damskiej torebki w skutecznej obronie przed napastnikiem. Ceny miotaczy, które dostępne są póki co jedynie w Chinach, wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Chińska policja przestrzega jednak, że używanie miotaczy, nawet w obronie własnej, jest póki co niezgodne z prawem. (źródło)

#12. Po raz pierwszy w historii więcej jest Amerykanów z nadwagą niż popierających aktualnego prezydentaWedług badań przeprowadzonych przez międzynarodowy Instytut Gallupa Donalda Trumpa popiera 34% Amerykanów. Jednocześnie, jak podaje amerykańska agencja Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), 36,5% Amerykanów ma nadwagę. Po raz pierwszy zdarza się, by w rok od objęcia urzędu amerykańska głowa państwa miała tak słabe wyniki poparcia. Eksperci zauważają, że w przeciwieństwie do swoich poprzedników Donald Trump już na starcie nie mógł liczyć na łagodne traktowanie i wysoki kredyt zaufania w społeczeństwie, tak jak się to zdarzało zazwyczaj w przypadku innych amerykańskich prezydentów. Przewiduje się też, że jeśli obecny kurs się utrzyma, to poparcie dla Donalda Trumpa spadnie poniżej kolejnego rekordowego poziomu. (źródło 1, 2)

#13. W 2017 roku zanotowano rekordową w XXI wieku liczbę zgłoszeń o obserwacji „potwora z Loch Ness”Jak mówi prezes Oficjalnego Rejestru Obserwacji Potwora z Loch Ness (Official Loch Ness Monster Sightings Register), w 2017 roku zanotowano 8 spotkań z legendarną, choć bliżej niesprecyzowaną bestią z głębin szkockiego jeziora. I choć jest to rekord XXI wieku, to w przeszłości dochodziło do nawet 20 spotkań z „Nessie” rocznie. Na zdjęciach dostępnych na stronie internetowej rejestru można obejrzeć „dowody” istnienia tajemniczego potwora oraz przeczytać opisy dotyczące okoliczności, w jakich powstało dane zdjęcie. Trzeba uczciwie przyznać, że zdjęcia są bardzo przekonujące. (źródło)

#14. Internet nie mógł dojść do porozumienia w sprawie prawidłowej metody krojenia tostówKto by pomyślał, że pytanie o sposób krojenia tosta może tak bardzo zaognić dyskusję? Na początku pewnie mało kto, ale jest (jeszcze) rok 2017, więc po chwili zastanowienia nawet najbardziej zajadły spór o największą błahostkę przestaje dziwić. Tak jest w przypadku pytania zadanego przez związek studentów o nazwie Hallam Nation na Twitterze. Na zdjęciu wrzuconym przez HN widać tosty krojone na 3 sposoby: po przekątnej, w poprzek i wzdłuż. Wielu komentujących zdjęcie opowiadało się za opcją nr 1, część przyznała, że kroi tosty w poprzek. Znaleźli się też tacy, co w niewybrednych słowach komentowali krojenie tosta wzdłuż. Trzeba przyznać, że krojenie tosta to nie bułka z masłem. (źródło)

#15. Młodzieżowym słowem roku 2017 zostało w Polsce „xD”Według organizatorów konkursu, wydawnictwa PWN, „iksde” to rzeczownik, który „może też funkcjonować jak wykrzyknik, partykuła, nieodmienny przymiotnik lub przysłówek, powstał jako połączenie liter symbolizujące graficznie uśmiech. Jest więc znakiem ikonicznym”. Wśród neologizmów zwyciężył natomiast czasownik „odjaniepawlić”, który „jest używany powszechnie nie jako bluźnierstwo czy wyraz antykościelnej fobii, lecz raczej naturalna reakcja na wszechobecny w przestrzeni publicznej zewnętrzny kult. Młodzież i slang młodzieżowy reagują buntem na różne narzucane publicznie narracje: prawicowe i lewicowe, religijne i liberalne”. Doceniono także słowotwórczą świadomość młodzieży, która słowem „smartfica” określa silne uzależnienie od smartfona. (źródło)

To by było na tyle. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zachorowań na choroby, którym kiedyś zapobiegano szczepionkami, kolejny rok rządów PiS-u, podwyżki dla copywriterów tworzących paski TVP oraz pojawienie się na rynku zestawów do ćwiczenia autoobrzezania, możemy być pewni, że seria „Najdzikszych wiadomości” dostarczy nam jeszcze wielu wzruszeń w nowym roku. Wszystkiego najdzikszego!
5

Oglądany: 90206x | Komentarzy: 88 | Okejek: 304 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.12

03.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało