Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych newsów tygodnia - szokujące badania o imigrantach w Szwecji

189 028  
345   174  
Pogoda w zeszłym tygodniu płatała różnego rodzaju figle, dronom znaleziono kolejne zastosowanie, a jeśli statki mają cechy ludzkie, to z pewnością należy do nich nasz ekscentryzm. Oto najnowszy odcinek „Najdzikszych wiadomości”.

#1. Znana aktorka porno popełniła samobójstwo niedługo po fali oskarżeń o dyskryminowanie aktorów grających w produkcjach dla gejów

Ciało August Ames zostało odnalezione niedaleko jej domu w Kalifornii. W liście napisanym zaraz przed śmiercią aktorka przeprosiła swoich rodziców za to, że odebrała sobie życie, ale nie podała konkretnej przyczyny, dla której to zrobiła. Kilka dni wcześniej Ames, która naprawdę nazywała się Mercedes Grabowski, napisała na swoim Twitterze, że nie będzie brała udziału w filmach z mężczyznami, którzy kręcili sceny seksu homoseksualnego. Jej wypowiedź została mocno skrytykowana, padły mocne oskarżenia o homofobię, także ze strony innych aktorów i aktorek z branży. W jednym z niedawnych wywiadów radiowych 23-latka wyznała, że w dzieciństwie była molestowana, ma problem z narkotykami i leczy się na depresję. (źródło)

#2. Chińczycy pracują nad bronią masowej zagłady meduzZwierzęta zaczęły stanowić nie lada problem dla chińskiej armii i jej najnowszego lotniskowca. Pływające w olbrzymich ławicach meduzy dostają się do systemów chłodzących okrętu, blokując je i doprowadzając do przegrzania silników. Unieruchomiony okręt przez wiele dni czeka późnej na naprawę. Chińczycy chcą temu przeciwdziałać i opracowali już pierwsze koncepcje walki z meduzami. Wygląda jednak na to, że stworzenie metody, która ich całkowicie zadowoli, jeszcze potrwa, ponieważ sieci tnące przeciągane przez płynący przed okrętem statek mielą zbyt mało zwierząt, a na dodatek morze wyrzuca później toksyczne macki meduz na brzegi popularnych plaż. (źródło)

#3. Miasto ma wypłacić odszkodowanie kobiecie, która potknęła się na chodniku i upadła tak, że pękła jej sztuczna pierśCynthia Hedgecock z San Diego potknęła się w 2015 roku na jednym z chodników w mieście i chcąc ratować dokumenty i telefon, które trzymała w obu rękach, upadła na piersi. Po kilku tygodniach kobieta, będąca żoną byłego burmistrza San Diego, zaczęła odczuwać ból w klatce piersiowej oraz zauważyła dziwny kształt jednej z piersi. Lekarze zdiagnozowali pęknięcie, a koszty rekonstrukcji wycenili na prawie 20 tysięcy dolarów. Hedgecock, która feralnego dnia miała na sobie buty na płaskiej podeszwie, wytoczyła miastu proces twierdząc, że miasto nie zadbało o należyty stan uszkodzonego wówczas chodnika i jednocześnie przyznała, że idąc, nie patrzyła pod nogi. Sąd uznał rację kobiety i przyznał jej łącznie 85 tysięcy dolarów odszkodowania, wliczając w to koszty rekonstrukcji piersi i szkody mentalne oraz fizyczne spowodowane zdarzeniem. (źródło)

#4. Ojciec wybatożył się, żeby dać nauczkę synowiChiński ojciec chwycił się nietypowych metod wychowawczych, gdy dowiedział się, że jego nastoletni syn wziął telefon do szkoły, żeby grać w gry. Na filmie nagranym przez córkę mężczyzny widać, jak stoi on wraz z synem w pokoju gościnnym ich domu i zaczyna wygłaszać przemowę, którą kwituje słowami z jednej z klasycznych chińskich pozycji z literatury o porażce wychowawczej. Po tym wręcza synowi kij i nakazuje mu okładać nim własnego ojca. Gdy wystraszony syn odmawia, ojciec wyrywa mu kij z ręki, klęka i zaczyna się samemu okładać po plecach z okrzykami „To moja wina. Nie nauczyłem porządnie swojego syna. Moja wina, moja wina, moja wina...”. Po ukaraniu się mówi synowi, że następnym razem kij spadnie na jego plecy. (źródło)

#5. Latawiec spowodował utrudnienia na trasie przelotów samolotówZidentyfikowany obiekt latający pojawił się w kanadyjskiej prowincji Victoria. Kontrola lotów Nav Canada poinformowała o utrudnieniach spowodowanych pojawieniem się latawca. Unoszący się na wysokości 300 metrów obiekt sprawił, że ze względów bezpieczeństwa część samolotów znajdujących się na trasie musiało ominąć niebezpieczną strefę. Policja zidentyfikowała także właściciela latawca i zamierza się z nim rozmówić. Przy okazji policja przypomniała wszystkim entuzjastom zabaw na wysokości, szczególnie w strefach w pobliżu lotnisk, o zachowaniu szczególnych środków ostrożności. (źródło)

#6. Dobra wiadomość: Chińczycy jako pierwsi w historii zwodowali ekologiczny statek towarowy; gorsza wiadomość: będą nim transportować węgielStatek o ładowności 2 tysięcy ton, który powstał w stoczni Guangzhou Shipyard International Company Ltd, ma długość 70 metrów i jest zasilany elektrycznie. Statek nie należy do demonów szybkości i może rozwinąć maksymalną prędkość 12,8 km/godz., jednak nie stworzono go do wyścigów. Jak na ironię, jednostka będzie przeznaczona do transportowania węgla, którego spalanie przyczynia się do wzrostu poziomu gazów odpowiedzialnych za globalne ocieplenie. Dyrektor generalny stoczni w Guangzhou powiedział jednak, że technologia zastosowana w statku towarowym wkrótce zostanie zaimportowana do statków pasażerskich i jednostek badawczych. (źródło)

#7. Strażacy uratowali youtubera, który zamurował sobie głowę w mikrofalówcePięciu strażaków przez prawie godzinę prowadziło akcję ratunkową na youtuberze, który w ramach wyzwania umieścił swoją głowę w odłączonej od prądu mikrofalówce wypełnionej zaprawą murarską. Razem z innymi kumplami z kanału TGFbro Jay Swingler postanowił rozbawić swoją 3-milionową widownię, wykonując różne niebezpieczne numery w ramach odliczania dni do świąt. I choć wcześniej rozrywkowi youtuberzy wyszli bez szwanku między innymi z kąpieli w piance silikonowej, to teraz nie obyło się bez interwencji służb ratunkowych. Zaprawa, do której głowę włożył Swingler, zaczęła szybko zastygać i znacznie utrudniać domorosłemu jackassowi oddychanie przez rurkę. (źródło)

#8. Kilkanaście tysięcy osób zrzuciło się na zamekPonad 13 tysięcy osób wykupiło udziały w XIII-wiecznym Château de la Mothe-Chandeniers za pośrednictwem jednej ze stron crowdfundingowych. Położony ok. 350 kilometrów na południowy zachód od Paryża zamek z otaczającą go fosą oraz wieżami został opuszczony po pożarze w 1932 roku i od tamtej pory stał, niszczejąc. Dzięki uzyskanej kwocie ponad jednego miliona euro będzie można przywrócić mu dawną świetność, a inwestorzy zdecydują w drodze głosowania o dalszym przeznaczeniu budowli. W materiale wideo nagranym w 2014 roku z drona widać zamek w całej okazałości. (źródło)


#9. Na Tajwanie pojawiła się tęcza, która utrzymała się przez 9 godzinZjawisko utworzyło się na górzystym terenie parku narodowego Yangmingshan, gdzie warunki do formowania się tęczy są wręcz doskonałe. Nadchodzący od północnego wschodu monsun zatrzymał wilgotne powietrze w górskich nieckach, a duża ilość słońca i słaby wiatr utrzymały tęczę przez rekordowo długi czas ośmiu godzin i pięćdziesięciu ośmiu minut. Tęcza z Tajwanu pobiła tym samym rekord Guinnessa z 1994 roku należący poprzednio do utrzymującej się przez zaledwie 6 godzin tęczy w angielskim Yorkshire. Nową rekordzistkę obserwowali i uwiecznili na ponad dziesięciu tysiącach zdjęć studenci i wykładowcy z położonego nieopodal uniwersytetu. (źródło)

#10. Wielką Brytanię nawiedził wulgarny sztormW związku ze zbliżającymi się gwałtownymi opadami deszczu i śniegu oraz porywistym wiatrem, mogącym osiągać prędkość 140 km/godz., brytyjski instytut meteorologiczny wystosował serię ostrzeżeń dla całego kraju. Uwaga wielu osób skoncentrowała się jednak nie na ewentualnych szkodach wyrządzonych przez sztorm, a fallicznym kształcie, jaki przybrał żywioł w pewnym momencie na mapach meteorologicznych. W reakcji, która nie powinna nikogo dziwić, zdjęcie migiem rozeszło się po mediach społecznościowych i wywołało sporo radości oraz komentarzy o miastach, które zostaną „wyruchane przez pogodę”. (źródło)

#11. Japońska firma chce używać dronów do przeganiania pracowników pracujących po godzinachFirma Taisei zamierza w niekonwencjonalny sposób walczyć z przepracowaniem japońskich pracowników. W tym celu rozpoczęła prace nad dronem, który miałby latać po biurze i uświadamiać nadgorliwym pracownikom, że pora iść do domu. Dron miałby wygrywać szkocką melodię do piosenki „Auld Land Syne”, którą gra się w japońskich sklepach, gdy zbliża się godzina zamknięcia. Choć prezes Taisei, która w ramach programu pilotażowego zacznie używać dronów u siebie od kwietnia 2018 roku, zachwala swój pomysł, to specjaliści podchodzą sceptycznie do tego rozwiązania, argumentując, że problem przepracowania w japońskiej kulturze jest głęboko zakorzeniony i nie da się go rozwiązać doraźnymi sposobami. (źródło)

#12. Kevin Spacey macał członka norweskiej rodziny królewskiejPisarz Ari Behn, były już mąż norweskiej księżniczki Marty Ludwiki, wyznał w wywiadzie, że amerykański aktor złożył mu jednoznaczną propozycję w sposób dosyć mocno umotywowany. Behn twierdzi, że w 2007 roku, podczas koncertu po ceremonii wręczenia pokojowych Nagród Nobla prowadzonego przez Spaceya i Umę Thurman, siedzący obok Behna Spacey zaproponował pisarzowi wyjście „na papierosa” i złapał go pod stołem za jądra, na co zakłopotany Behn odpowiedział, że „może później”. Pisarz zażartował, że wtedy – gdy nie miał jeszcze siwych włosów – mógł wydawać się atrakcyjny i przez to znajdować się w kręgu zainteresowań Spaceya. (źródło)

#13. Od czasu do czasu morze wyrzuca ludzkie stopy na brzeg Kolumbii BrytyjskiejJeden ze spacerowiczów dokonał makabrycznego odkrycia w należącej do Kanady prowincji, gdy na plaży natknął się na ubraną w but ludzką stopę. Powiadomione służby nie były tym faktem mocno zdziwione, ponieważ to już trzynaste tego typu znalezisko w okolicy w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Na razie trwa ustalanie tożsamości posiadacza zagubionej kończyny, ale służby raczej wykluczają, że doszło tu do jakiejś zbrodni. Tłumaczą też, że udało im się połączyć 8 z 12 poprzednich stóp z ich wcześniejszymi posiadaczami, których – jak ustalono – było sześciu. Biuro koronera, które zajmuje się sprawą, nie potrafi jednak podać przyczyny pojawiania się stóp na plażach Kolumbii Brytyjskiej. (źródło)

#14. Po trwającym 4 lata procesie uniewinniono mężczyznę oskarżonego o podpalenie budki pod rosyjską ambasadą w trakcie Marszu NiepodległościSąd w Warszawie uniewinnił 26-letniego Kamila Z. oskarżonego o podpalenie dwóch śmietników i altanki śmietnikowej podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku. Wcześniej ten sam mężczyzna był oskarżony o podpalenie budki wartowniczej pod ambasadą rosyjską, ale z braku dowodów śledztwo umorzono w 2014 roku. Mimo to Z. spędził 2 miesiące w policyjnym areszcie. Za podstawę do – nieprawomocnego jeszcze – wyroku w sprawie podpalenia śmietników wydanego przez sędzię posłużyły sprzeczne ze sobą zeznania policjantów oraz nieprawidłowości w trakcie prowadzonego śledztwa. Policjanci podali dosyć szczegółowy opis wyglądu mężczyzny, choć do podpalenia doszło po zmroku, a Z. miał na sobie kominiarkę, a w trakcie okazania jako jedyna osoba nosił klapki i dres, ale nie miał na głowie kominiarki, choć przepisy mówią, że powinien był być ubrany tak jak w trakcie zdarzenia. Do prokuratury wraca natomiast wątek rzekomo celowego podpalenia budki na zlecenie ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji Bartłomieja Sienkiewicza. (źródło)

#15. Badania dowiodły, że wielu imigrantów, którzy uciekli do Szwecji, to tak naprawdę dorośli, a nie dzieciSzwedzka rządowa agencja medycyny sądowej zbadała 8 tysięcy imigrantów, u których prawdziwy wiek mógł nie zgadzać się z deklarowanym przez nich. Za pomocą prześwietlania zębów i stawów kolanowych ustalono, że 84% spośród tych ośmiu tysięcy ma 18 lub więcej lat. W związku z wynikami testów szwedzka agencja zajmująca się imigrantami wydała 5700 decyzji dotyczących dalszego losu rzeczonych osób. W 2015 i 2016 roku do Szwecji przybyło 80 tys. zdeklarowanych nieletnich, a wśród nich 37 tys. bez niczyjej opieki. Część z tych osób może pochodzić z krajów, gdzie nie wystawia się świadectwa urodzenia. Niepełnoletnich trudniej jest wydalić ze Szwecji. (źródło)
12

Oglądany: 189028x | Komentarzy: 174 | Okejek: 345 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.01

20.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało