Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCXX - nie ma nic bardziej romantycznego niż start statku kosmicznego

97 559  
350   52  
Z dzisiejszego odcinka dowiecie się, jakie losy spotkały głównych organizatorów i wykonawców zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, dlaczego Rasputin trafił 103 lata temu do szpitala oraz kim byli i czym wsławili się Margaret Leonard, Ferucio Burco i Jeffrey Dahmer...

#1. Dolph Lundgren i Sylvester Stallone na planie filmu "Rocky 4", 1985 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Smog w Nowym Jorku, 1966 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Reklama firmy sprzedającej fortepiany. Kalifornia, lata 30. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Sąd izraelski uznaje Adolfa Eichmanna za winnego zbrodni przeciwko ludzkości i skazuje go na karę śmierci. Jerozolima, 9 grudnia 1961 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Adolf Eichmann był odpowiedzialny za "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" w okupowanej Europie. Po wojnie udało mu się ukryć w Ameryce Południowej, w Argentynie. Agenci Mossadu wyśledzili go, porwali i przewieźli do Izraela, gdzie został osądzony, skazany na karę śmierci, a następnie stracony.

#5. Górnik na łonie przyrody, Nowokuźnieck, ZSRR, 1991 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Sarajewski proces 25 członków organizacji Czarna Ręka oskarżonych o zamach na arcyksięcia Ferdynanda. Październik 1914 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W pierwszym rzędzie od lewej do prawej:
Trifko Grabež, 19 lat
Cierpiał na nieuleczalną wówczas gruźlicę, więc był gotowy oddać życie za niepodległość Bośni i Hercegowiny. Skazany na 20 lat więzienia. Zmarł na gruźlicę w 1916 roku.
Nedeljko Čabrinović, 19 lat
Cierpiał na nieuleczalną gruźlicę.
Rzucił granat, ale chybił. Odłamki zabiły kierowcę trzeciego samochodu i zraniły jego pasażerów, a także policjanta i przechodniów z tłumu. Čabrinović połknął przygotowany wcześniej cyjanek potasu, ale zwymiotował. Wskoczył do rzeki, ale okazało się, że jej głębokość wynosiła tam jedynie 10 centymetrów. Po kilku sekundach został wyciągnięty i zatrzymany. Wyrok - 20 lat pozbawienia wolności. Zmarł na gruźlicę w 1916 roku.
Gawriło Princip, 19 lat
Cierpiał na nieuleczalną gruźlicę.
Podbiegł do samochodu i strzelił Zofii w brzuch, a potem Franciszkowi Ferdynandowi w szyję. Według jednej z wersji, Princip nie celował do Sofii, ale do Potioreka, który jechał z nimi w samochodzie. Podobnie jak Čabrinović próbował się otruć i zwymiotował. Potem próbował się zastrzelić, ale ludzie, którzy podbiegli, zabrali mu broń. Wyrok - 20 lat pozbawienia wolności. Zmarł na gruźlicę w 1918 roku.
Danilo Ilić, 23 lata
Zwerbował wszystkich uczestników zabójstwa arcyksięcia.
28 czerwca 1914 r. Gawriło Princip i Nedeljko Čabrinović zostali schwytani i przesłuchani przez policję, ale nie wydali nikogo. Zrobił to Ilić - wydał wszystkich spiskowców. Wyrok - śmierć przez powieszenie.
Misko Jovanović
Szanowany biznesmen, dyrektor banku, prezes lokalnej rady szkolnej i członek Serbsko-Prawosławnej Rady Biskupów. Dostarczył i ukrył broń wykorzystaną do zamachu. Wyrok - śmierć przez powieszenie.

#7. Komputer z 10-megabajtowym dyskiem twardym za jedyne 5995 $. USA, 1977 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Grigorij Rasputin po zamachu w szpitalu w 1914 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Chionia Gusiewa, należąca kiedyś do „kółka rasputinowskiego”, została przez mnicha uwiedziona i porzucona. Targana pragnieniem zemsty kupiła sztylet, który chowała pod szalem. Wyczekała na dogodny moment, gdy Grigorij pojawił się w rodzinnej wiosce - Pokrowskiem koło Tiumeni. Chionia zaczekała, aż Rasputin pozostanie sam na ulicy, podbiegła do niego i uderzyła go w brzuch sztyletem. Rana nie była śmiertelna. Chionia została wysłana do domu wariatów, a Rasputinowi wzmocniono ochronę.

#9. Christina Applegate i jej chłopak, Brad Pitt, 1988 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Księżniczka Małgorzata, siostra królowej Elżbiety II, 1967 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Niesamowite rodzinne zdjęcie, które rzekomo zostało zrobione na pustyni w Nevadzie w latach 60. XX w. /Photoshop/

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Amerykański seryjny morderca i kanibal Jeffrey Dahmer w wieku 4 lat.

Kliknij i zobacz więcej!

Kanibal z Milwaukee w latach 1978-91 zabił i zgwałcił 17 mężczyzn. Najstarszy z nich miał 32 lata, najmłodsi - 14 lat. Skazany na dożywocie, został zamordowany przez jednego ze współwięźniów.

#13. Adolf Hitler i przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Henri de Baillet-Latour podczas ceremonii otwarcia IV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Garmisch-Partenkirchen w Niemczech w 1936 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Margaret Leonard - pierwsza biała studentka, która przyłączyła się do protestów czarnych, walczących o swoje prawa obywatelskie, 1961 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Para oglądająca start statku kosmicznego Apollo 8, 1968 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Pełniący obowiązki prezydenta Władimir Putin i zastępca szefa administracji prezydenta Dmitrij Miedwiediew w sztabie przedwyborczym. Moskwa, marzec 2000 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. 9-letni włoski dyrygent Ferucio Burco, 1948 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Świętowanie zniesienia prohibicji w jednym z barów. USA, grudzień 1933 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Katastrofa samolotu An-124 w Irkucku, 6 grudnia 1997 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Samolot transportowy An-124 "Rusłan" rosyjskich sił powietrznych, startujący z lotniska w Irkucku, na skutek awarii trzech z czterech silników spadł na budynki mieszkalne wkrótce po starcie.
W katastrofie zginęły 72 osoby. Na miejscu jednego ze zniszczonych domów ku pamięci zmarłych wybudowano później cerkiew Narodzenia Chrystusa.

#20. Msza w Pałacu Prezydenckim w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia 2014 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Od prawej: prezydent Bronisław Komorowski, małżonka prezydenta Anna Komorowska i wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim - Karolina Kaczorowska. Fot. Jacek Turczyk

W poprzednim odcinku

3

Oglądany: 97559x | Komentarzy: 52 | Okejek: 350 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.10

17.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało