Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tym gwiazdom próbowano wmówić, że nie mają za grosz talentu

105 243  
246   95  
Bądźmy szczerzy - nie wszyscy sławni artyści są utalentowani. Niektórzy trafiają do przemysłu rozrywkowego tylko dlatego, że urodzili się w odpowiedniej rodzinie. Ale czym kierowali się krytycy odmawiając krzty talentu tym osobom?

#1. Gary Oldman


Gary Oldman to jeden z najlepszych aktorów wszech czasów. Potrafi zagrać dosłownie każdą rolę i robi to mistrzowsko. Jednak gdyby posłuchał komisji oceniającej go na egzaminach wstępnych do Królewskiej Akademii Sztuk Dramatycznych, nigdy nie zobaczylibyśmy go na ekranach. Gary usłyszał, że jest beztalenciem i powinien poszukać sobie pracy w innej dziedzinie. Na szczęście nie odpuścił. Pytany przez dziennikarzy o to zdarzenie z przeszłości odpowiedział krótko: „moja praca mówi sama za siebie”.

#2. Winona RyderWinona Ryder uważna jest za jedną z najlepszych aktorek. Jednak zanim ta śliczna dziewczyna otrzymała przełomową dla swojej kariery rolę w „Soku z żuka”, wzięła udział w wielu upokarzających castingach. Podczas jednego z nich reżyser przerwał jej w połowie zdania, mówiąc: „Słuchaj, dziecko. Jesteś brzydka. Idź już sobie”.

#3. Arnold SchwarzeneggerPo uzyskaniu sławy w świecie sportu Arnold zapragnął zostać aktorem. Wszystkie agencje, do których się zwrócił, zniechęcały go do tego. Na castingach słyszał, że ma dziwne ciało, że jego akcent jest okropny, że ma za długie nazwisko - praktycznie wszystko było „nie tak”. Dzięki determinacji udało mu się jednak osiągnąć swój cel. Na pewno nie jest wybitnym aktorem dramatycznym, ale wyobrażacie sobie innego Terminatora?

#4. MadonnaPo ucieczce z domu i przeprowadzeniu się do Nowego Jorku z 35 dolarami w kieszeni, Madonna zaczęła śpiewać z różnymi zespołami. Gdy poczuła się pewnie jako piosenkarka, wysłała swoją płytę demo do wytwórni Millennium Records. Prezes firmy stwierdził, że materiał jest słaby i odrzucił płytę. Madonna nie załamała się tym i szybko wysłała materiał do Seymoura Steina z Sire Records. Stein przebywał w tym czasie w szpitalu, ale po przesłuchaniu płyty wezwał Madonnę i na szpitalnym łóżku podpisał z nią kontrakt.

#5. Keira KnightleyNawet gdy osiągniesz prawie wszystko w filmowym światku, możesz zostać oskarżonym o brak talentu. Keira Knightley to jedna z najlepiej zarabiających i rozpoznawanych aktorek, wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród filmowych oraz posiadaczka Empire Award. Jednak ta lista nie na wszystkich robi wrażenie. John Maybury, reżyser „Obłędu”, powiedział jej podczas przesłuchania: „Strasznie o tobie głośno w branży, ale ja uważam, że zupełnie nie potrafisz grać. Nie chcę cię w moim filmie”. Jednak aktorka nie odpuściła, pojawiła się na przesłuchaniu do roli i ostatecznie przekonała reżysera, że nadaje się do niej idealnie.

#6. Kate WinsletAngielską aktorkę możemy podziwiać głównie w rolach „damy w opałach”. Jednak nie tylko, Kate jest świetną aktorką i doskonale radzi sobie w różnorodnych rolach. Kiedy miała 14 lat, jej nauczyciele aktorstwa wmawiali jej, że „może jakoś sobie poradzisz, pod warunkiem, że zadowolisz się graniem zwykłych, grubych dziewuch”. Nie docenili jej talentu - Kate może się poszczycić Oscarem, czterema Złotymi Globami, trzema nagrodami BAFTA, jedną Emmy oraz wieloma innymi prestiżowymi nagrodami.

#7. Steven SpielbergBędąc nastolatkiem, Spielberg postanowił, że zostanie reżyserem filmowym. Złożył papiery do szkoły filmowej, ale został odrzucony, ponieważ komisja uznała, że jest zaledwie przeciętny. Niezrażony Steven zapisał się na Uniwersytet Stanowy. W ramach niepłatnych praktyk zajmował się edycją filmów w Universal Studios. Pozwolono mu również na nakręcenie filmu krótkometrażowego. Gdy pokazano go jednemu z szefów wytwórni, ten od razu podpisał ze Spielbergiem kontrakt na 7 lat. Steven rzucił studia i zajął się karierą.

#8. ShakiraShakira jako siedmiolatka pisała już wiersze. W wieku 8 lat napisała pierwszą piosenkę. Nadpobudliwa dziewczynka miała ciężkie życie w katolickiej szkole - ciągle tańczyła i śpiewała, co doprowadzało zakonnice do szału. Shakira chciała zapisać się do chóru szkolnego, ale usłyszała, że się nie nadaje, ponieważ „beczy jak koza”. Artystka teraz się z tego śmieje, ale jak wspomina, było to dla niej bardzo traumatyczne.

#9. Stephen KingStephen King studiował literaturę w latach 1966-1970. Podczas studiów chwytał się różnych prac, żeby się utrzymać i opłacić czesne, i cały czas pracował nad swoją pierwszą książką „Carrie”. Po uzyskaniu dyplomu pisał krótkie opowiadania i wysyłał swoje manuskrypty do różnych wydawnictw. „Carrie” została odrzucona przez dziesiątki wydawnictw. Po kilku latach sfrustrowany King wywalił książkę do śmieci. Żona pisarza wyciągnęła ją z kosza i namówiła męża na jeszcze jedną próbę. I tak, w 1973, mała oficyna wydawnicza zapłaciła mu 2500 dolarów zaliczki. Na tantiemach z „Carrie” zarobiła na czysto 400 000 dolarów. Do tej pory książki Kinga sprzedały się w liczbie ponad 350 milionów kopii.

#10. Jerry SeinfeldJerry Seinfeld, jak wielu młodych komików, brał udział w występach „open mic” na żywo w przeróżnych małych klubach komediowych. W czasach studenckich został zauważony podczas występu w Budd Friedman’s Improv Club i dostał niewielką rólkę w serialu „Benson”. Wydawało się, że dzięki niej otworzą się dla niego wrota kariery, ale zanim do tego doszło, wywalono go z serialu. I w dodatku nawet go o tym nie poinformowano. Zaniepokojony brakiem przysyłanych mu scen pofatygował się na plan, gdzie okazało się, że jego postać po prostu zniknęła. Dopiero osiem lat później pojawił się jego serial, który zyskał tak wielką popularność, że był kręcony przez 9 lat, a Jerry zdobył Złoty Glob.

Oglądany: 105243x | Komentarzy: 95 | Okejek: 246 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało