Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia – Viagra od teraz bez recepty

102 710  
352   165  
Ludzka inwencja nie przestanie nas nigdy zaskakiwać. Dzięki niej człowiek potrafi robić rzeczy wielkie, ale za chwilę wpada na tak idiotyczny pomysł, że mowę odbiera. Przykłady jednego i drugiego znalazły się w najnowszym zestawieniu „Najdzikszych wiadomości z zeszłego tygodnia, które mogliście przegapić”. Wchodź i czytaj.

#1. W Berlinie otwarto wystawę poświęconą męczennikom, na której znaleźli się między innymi terroryści odpowiedzialni za zamachy w Europie i USA

„Muzeum Męczenników”, bo taki tytuł nosi wystawa, to dzieło duńskich artystów, którzy chcieli pokazać, że koncept męczennika zależy od kontekstu. Z tego względu na wystawie zaprezentowano między innymi Maksymiliana Kolbego czy Martina Luthera Kinga w towarzystwie Mohameda Atty, który pilotował jeden z samolotów z 11 września, czy osoby odpowiedzialne za serię największych ataków terrorystycznych w Europie w ostatnich latach. Finansowana między innymi ze środków publicznych wystawa wzbudziła mieszane uczucia zarówno wśród części dziennikarzy, którzy pytają, czy wolność artystyczna nie posunęła się za daleko, jak i komentatorów w mediach społecznościowych. (źródło)

#2. Z jednego z norweskich słowników usunięto wyrażenie „błona dziewicza”I zastąpiono go sformułowaniem „Jomfruhinnen”, oznaczającym „wieniec pochwy”. Jak tłumaczą twórcy poważanego Wielkiego Leksykonu Norweskiego, którego dotyczy zmiana, wcześniejsze określenie jest niepoprawne i może wprowadzać w błąd. Kiedyś na podstawie obecności lub nieobecności błony dziewiczej stwierdzano, czy kobieta odbyła już swój pierwszy stosunek i od tej oceny uzależniano jej dalszą przyszłość. Wiedza w tym temacie posunęła się jednak naprzód i specjaliści tłumaczą, że błona nie jest wyznacznikiem aktywności seksualnej kobiety. Przy okazji wyjaśniono, że „błona” nie jest nawet błoną, w związku z czym zasadnym było zaktualizowanie słownika. (źródło)

#3. Najnowsze badania dowodzą, że psy są mądrzejsze od kotówZespół naukowców z kilku krajów świata przeprowadził pierwsze udokumentowane badanie, w którym przeliczono liczbę neuronów w korze mózgowej kilku przedstawicieli zwierząt drapieżnych, w tym psów i kotów. Okazało się, że większe stężenie neuronów znajduje się w korze mózgowej psów. Te tak zwane „szare komórki” odpowiadają za myślenie, planowanie oraz złożoność zachowań, a to z kolei składa się na inteligencję danego stworzenia. Obliczenia wskazały, że psy posiadają 530 milionów neuronów, a koty ponad 2 razy mniej: 250 milionów. Jeden z autorów badania, uważający się za fana psów, twierdzi, że psy mają większe niż koty możliwości, by wieść bardziej urozmaicony żywot. (źródło)

#4. Powstała „inteligentna prezerwatywa”, która będzie zbierała dane o swoim użytkownikuStworzona przez firmę British Condoms prezerwatywa o nazwie i.Con dostarczy różnych informacji, które będzie można wykorzystać w różny sposób. Użytkownik będzie mógł dowiedzieć się, ile trwał jego stosunek, ile kalorii spalił w trakcie, z jaką prędkością wykonywał ruchy lub czy nie przenosi jakiejś choroby. Będzie mógł nawet porównać swoje osiągi z innymi użytkownikami z całego świata. Inżynierowie odpowiedzialni za stworzenie urządzenia nie mogą wyjść z zachwytu nad swoim dziełem, które, jak twierdzą, nie powinno przeszkadzać użytkownikowi w niczym. Firma twierdzi, że już 900 tysięcy osób wysłało zapytania o i.Con. (źródło)

#5. Jeden z uniwersytetów na Florydzie będzie prowadził zajęcia pt. „Rasizm wśród białych”Na zajęciach prowadzonych od stycznia na Florida Gulf Coast University będzie można posłuchać między innymi o sposobach przeciwstawiania się zwolennikom wyższości białej rasy oraz dowiedzieć się, które ideologie, prawa i praktyki w Stanach doprowadziły do dominacji białych nad tymi, którzy posiadają inny kolor skóry. Choć pomysł spotkał się ze sporą falą krytyki, to prowadzący zajęcia Tom Thornhill broni swojego kursu, a jego współpracownicy uważają, że mężczyzna jest doskonale przygotowany do swojej roli. Sam Thornhill, który ma czarnoskórych przodków, argumentuje, że skoro niektórzy zareagowali tak ostro, to taki kurs jest tym bardziej potrzebny. (źródło)

#6. Mężczyzna niechcący wysadził się w powietrze podczas sesji zdjęciowej z granatem26-letni Aleksander Czeczik najprawdopodobniej uległ tragicznemu wypadkowi chwilę po wysłaniu swojemu koledze zdjęcia z granatem pozbawionym zawleczki. Przybyła na miejsce tragedii policja stwierdziła, że mężczyzna niespodziewanie rosyjskiej narodowości najprawdopodobniej nie chciał popełnić samobójstwa. Na chwilę przed wypadkiem znajomy, do którego Czeczik wysłał zdjęcie, pisał do ofiary: „Gdzie jesteś? Nie rób niczego głupiego”. Policja stwierdziła także, że Czeczik musiał myśleć, że granat nie wybuchnie dopóki nie zostanie wyrzucony, choć nie wiadomo, na jakiej podstawie policja opiera swój osąd. (źródło)

#7. W Wielkiej Brytanii będzie można kupić Viagrę bez receptyBrytyjski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (MHRA) zdecydował, że Viagrę, dostępną do tej pory wyłącznie z przepisu lekarza, będzie można kupić bez recepty. Zniesienie konieczności wizyt w gabinecie lekarskim ma ułatwić mężczyznom z zaburzeniami potencji sięgnięcie po niebieską pigułkę, na co często nie mogli sobie pozwolić ze strachu przed wizytą u lekarza. Często zdarzało się też, że zamiast iść do lekarza, mężczyźni kupowali podejrzane specyfiki na czarnym rynku. Nowe przepisy mają temu zapobiec. Farmaceuci będą mogli sami decydować, czy sprzedać Viagrę czy nie, a wpływ na ich decyzję będzie miał choćby stan zdrowia klienta. Wielka Brytania to pierwszy kraj, który znosi recepty na Viagrę. (źródło)

#8. Do szpitala na Florydzie trafił nieprzytomny mężczyzna z tatuażem o treści „Nie reanimować” na szyiRatownicy medyczni przywieźli starszego mężczyznę i mocno się zdziwili, gdy na jego szyi zobaczyli wytatuowany napis DO NOT RESUSCITATE z podkreślonym słowem NOT. Ratownicy skontaktowali się z działem etycznym szpitala, a ten podjął decyzję o zignorowaniu instrukcji i udzieleniu pomocy 70-latkowi. Historia medyczna wykazała bowiem, że mężczyzna cierpiał na szereg dolegliwości, badania krwi wykazały także obecność alkoholu. W pracy opublikowanej w piśmie New England Journal of Medicine pracownicy szpitala argumentują, że decyzja zapadła w oparciu o brak możliwości potwierdzenia, że nieprzytomny mężczyzna faktycznie nie chce pomocy. Zaistniały także wątpliwości natury prawnej. (źródło)

#9. Chinka próbowała utopić się w rzece, ale ubrania utrzymały ją na powierzchniKobieta, która usiłowała popełnić samobójstwo z powodu kłótni rodzinnej, wskoczyła do rzeki w pobliżu miasta Fuyang w prowincji Anhui. Pech chciał, że w Anhui panuje teraz zima, więc kobieta miała na sobie zimowe ubrania. Gruba, bawełniana odzież utrzymała kobietę na powierzchni rzeki i zniweczyła plany niedoszłej samobójczyni. Gdy na miejsce przybyły ekipy ratunkowe, Chinka odmówiła wyjścia z lodowatej wody, więc strażacy sami weszli do rzeki i wyciągnęli zmarzniętą kobietę, którą następnie odwieziono do szpitala. (źródło)

#10. 73% młodych koncertowiczów nie chciałoby zakazu używania smartfona na koncertachW ankiecie przeprowadzonej na 1200 osobach w wieku od 16 do 30 lat niemal trzy czwarte opowiedziało się za tym, by smartfony można było swobodnie wnosić na koncerty. Połowa ze zwolenników posiadania smartfona na koncercie przyznaje się do filmowania występu artysty, by móc przeżywać go ponownie po zakończeniu koncertu, a jedna czwarta dzieli się nagraniem w mediach społecznościowych. Wśród 27% respondentów niechętnych wnoszeniu smartfona na koncert 37% uważa, że smartfon rozprasza, 34% uznało zaś, że widok smartfona umniejsza koncertowym doznaniom. Tylko 8% uważa, że filmowanie koncertu to oznaka braku szacunku dla wykonawcy. Ankietę przeprowadzono po zdarzeniach z koncertu zespołu A Perfect Circle, kiedy to wokalista wyprosił 60 osób ze smartfonami. (źródło)

#11. Oswobodzono kota, który chodził przez tydzień ze słoikiem po majonezie na głowieBezdomny futrzak został zauważony na ulicach miasta Wilkes-Barre w amerykańskim stanie Pensylwania przez Lindę Ruggere. Uwagę kobiety przykuł słoik znajdujący się na głowie zwierzęcia. Ruggere złapała kota i sama próbowała usunąć niechciany pojemnik z jego głowy, ale zwierzę wyrwało się i uciekło. Kobieta w końcu powiadomiła odpowiednie służby, które schwytały i przetransportowały zwierzaka do jednej z klinik dla zwierząt, gdzie słoik usunięto przy pomocy specjalnych nożyczek. Kota, któremu udało się wyjść bez szwanku z operacji usuwania słoika, wypuszczono po wszystkim na wolność i nadano imię Miracle [Cud]. (źródło)

#12. Złożono patent na pozbycie się smogu ze stolicy Chin – 15 milionów osób musiałoby jednocześnie machać wachlarzamiChińczyk Du Honglai wymyślił, że aby pozbyć się zabójczego smogu z Pekinu, ponad trzy czwarte mieszkańców stolicy Chin musiałoby zacząć w jednym momencie i w tym samym kierunku machać specjalnie do tego skonstruowanymi, dopasowanymi do wieku i możliwości wachlarzami. Honglai obliczył, że wytworzony w ten sposób potężny ruch powietrza przegoniłby chmurę zanieczyszczeń prawie 70 kilometrów dalej. Chiński wynalazca argumentuje, że jego sposób byłby zarówno tani, jak i skuteczny. Jego entuzjazmu nie podzielają chińscy internauci, którzy komentując pomysł Honglai, proponują między innymi, by gonić chmurę od miasta do miasta aż do wybrzeża, skąd dalej chmura poleciałaby do Japonii. (źródło)

#13. Grupy żydów domagają się od Polski wyjaśnień na temat filmu nakręconego na terenie obozu zagładyFilm, na którym widać, jak grupa nagich ludzi bawi się w berka w jednej z komór gazowych byłego obozu w Sztutowie, został nakręcony w celach artystycznych w 1999 roku i pojawił się na wystawie w Krakowie w 2015 roku. Teraz, po „wnikliwym śledztwie”, prominentne organizacje żydowskie z Centrum Szymona Wiesenthala na czele domagają się od prezydenta Andrzeja Dudy wyjaśnień na temat tego, jak to się stało, że skandaliczny w opinii tych organizacji film otrzymał zgodę na realizację i publiczne wyświetlanie. Te same organizacje żądają od prezydenta jednoznacznego potępienia kontrowersyjnej produkcji. (źródło)

#14. Policja aresztowała mężczyznę z powodu śmierdzących skarpet27-letni Hindus Prakash Kumar podróżował autobusem w północnej części Indii. W pewnym momencie zdjął buty i skarpety, czym doprowadził do zepsucia atmosfery w pojeździe. Podróżnych uderzył nieprzyjemny zapach, więc poprosili Kumara o schowanie skarpet do torby i wyrzucenie jej przy najbliższej możliwej okazji. Mężczyzna zaprotestował, więc doszło do ostrej kłótni. Pasażerowie autobusu zmusili kierowcę do zatrzymania się pod jednym z posterunków policji, gdzie złożyli skargę na 27-latka. Ten został aresztowany, ale wkrótce wypuszczono go za kaucją. BBC powiedział, że wcale nie śmierdziały mu skarpety, a pasażerowie wszczęli awanturę bez powodu. (źródło)

#15. Artysta musiał zostać uratowany z własnego dzieła poświęconego uwalnianiu sięBelgijski artysta Mikes Poppe przykuł się łańcuchem do umieszczonego w gmachu sądu marmurowego bloku, od którego zamierzał się następnie odłączyć poprzez wykuwanie kolejnych fragmentów bloku mającego symbolizować przeszłość. Mężczyzna chciał w ten sposób zilustrować niemożliwy trud, z jakim artystom przychodzi zrzucanie „brzemienia historii”. Po 19 dniach, w trakcie których Poppe spał, mył się, jadł i wkuwał się w głąb marmuru, żeby oswobodzić niewolący go łańcuch, mężczyzna poddał się i do akcji musiały wkroczyć służby ratunkowe, które oswobodziły mężczyznę. (źródło)

Jak ci mało, to tu masz Najdziksze z zeszłego tygodnia (beka z płaskoziemców zawsze spoko). A jak dalej będzie ci mało, to wejdź sobie na profil UBW, żeby znaleźć więcej tekstów do poczytania.
2

Oglądany: 102710x | Komentarzy: 165 | Okejek: 352 osób