Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia - uwaga, po Syberii biega uzbrojony niedźwiedź!

97 272  
301   175  
O tym, że sprzątanie bywa sprawą życia i śmierci, przypomniała nam w zeszłym tygodniu amerykańska armia. Naukowcy odkryli kolejną stronę naszych związków (z alkoholem). Natomiast na Syberii i w Szwecji bez zmian, za to w kilku izraelskich czołgach będzie działo się całkiem sporo. Oto kolejny odcinek „Najdzikszych wiadomości”.

#1. Australijska szkoła zasłoniła dwuznacznie wyglądający pomnik świętego z dzieckiem


Pomnik, który stanął przed Blackfriars Priory School, przedstawia Świętego Marcina z Porres wręczającego pieczywo chłopcu z wyciągniętą ręką. Niestety rzeźba wygląda mocno dwuznacznie, przez co władze szkoły zdecydowały się ją zakryć. Dyrektor szkoły przeprosił na Facebooku za to, że pomnik w takiej formie został wzniesiony przed szkołą i jednocześnie wyjaśnił, że w dokumentacji projektowej wyglądał bez zarzutu.Autor pomnika został poproszony o zaprojektowanie i wprowadzenie poprawek tak, by pomnik nikogo nie obrażał i nie wzbudzał negatywnych skojarzeń. Pomnik został początkowo przykryty płótnem, ale w dalszym ciągu wyglądał zbyt sugestywnie, więc go odgrodzono. (źródło)

#2. Zmarł Charles Manson, więc naturalnie Internet opłakiwał Marilyna MansonaPrzywódca sekty, której udowodniono popełnienie co najmniej kilku morderstw, w tym zabicie będącej w 9. miesiącu ciąży żony Romana Polańskiego w 1969 roku, zmarł z przyczyn naturalnych w więzieniu, w którym odsiadywał wyrok wielokrotnego dożywocia. Wiadomość o śmierci Charlesa Mansona odbiła się głośnym echem w światowych mediach, jednak wielu komentujących powiązało nazwisko mordercy z pseudonimem scenicznym Briana Warnera, znanego szerzej jako Marilyn Manson. Dowiedziawszy się o śmierci „Mansona”, fani muzyka zaczęli w mediach społecznościowych składać publiczne kondolencje, pisząc „RIP Charles Manson” [Spoczywaj w pokoju] i opatrując je zdjęciem muzyka. (źródło)

#3. Brytyjskie przedsiębiorstwa wodociągowe używają różdżek do szukania żył wodnychNie lada odkrycia dokonała blogerka naukowa Sally Le Page, gdy rodzice podzielili się z nią informacją, że widzieli, jak pracownik jednej z brytyjskich firm wodociągowych chodzi po polu z imitującymi różdżki prętami w ręku i szuka wodociągu. Le Page napisała do wszystkich dwunastu brytyjskich przedsiębiorstw wodociągowych z pytaniem o stosowanie podobnych praktyk, na co 9 firm odpowiedziało twierdząco, zaznaczając, że z różdżek korzysta tylko do pewnego stopnia, bo w większości przypadków polega na bardziej nowoczesnych technologiach. Odkrycie Le Page wzbudziło spore obawy o to, czy przestarzała technika, która nie ma żadnych podstaw naukowych, to aby właściwe narzędzie do monitorowania systemu, od którego zależy życie milionów ludzi. (źródło)

#4. Badania dowiodły, że nastrój po alkoholu zależy często od rodzaju spożywanego alkoholuDzięki ankiecie przeprowadzonej na prawie trzydziestu tysiącach osób z 21 krajów badaczom udało się bliżej poznać reakcje emocjonalne na różne typy alkoholu. I tak okazuje się, że ludziom najczęściej odbija po mocnych alkoholach, takich jak wódka czy dżin, co wskazało najwięcej, bo 30% ankietowanych. Taką samą reakcję wskazało jedynie 2,5% fanów wina i 7% piwoszy. Jednocześnie pijący mocne alkohole czują się najbardziej sexy po spożyciu spośród wszystkich grup, są także najbardziej naładowani energią i pewnością siebie w porównaniu z innymi grupami pijących. Z kolei smakosze wina i piwa odczuwają większe odprężenie, niż osoby spożywające mocny alkohol. (źródło)

#5. Po Syberii biega uzbrojony niedźwiedźNiedźwiedź brunatny wszedł w posiadanie dwóch sztuk broni palnej po wtargnięciu do leśnego domku w obwodzie irkuckim na dalekiej Syberii. W domku zatrzymał się wracający z polowania 57-letni myśliwy, który w momencie wtargnięcia przebywał nad rzeką, dokąd poszedł po wodę. Gdy wrócił, usłyszał podejrzane dźwięki wydobywające się z domku i zauważył niedźwiedzia. Przestraszony myśliwy uciekł do lasu, gdzie ukrywał się przez kilka godzin. Gdy zdobył się na odwagę i wrócił do domku, zauważył brak torby z karabinem Wiepr i strzelbą IZH. Myśliwy przez kilka dni bezskutecznie szukał zrabowanej przez niedźwiedzia broni, więc wrócił do wioski i zgłosił sprawę na policję. (źródło)

#6. Lis urządził sobie zwiedzanie Londynu w autobusie piętrowymSzczwanego rudzielca zauważyli pasażerowie autobusu. Lis siedział sobie na tylnym siedzeniu górnego piętra jednego z londyńskich autobusów. Dostał się tam najprawdopodobniej, gdy autobus stał na pętli. Przyglądając się tętniącemu życiem Londynowi, lis przejechał całkiem spory kawałek nim został dostrzeżony przez pasażerów autobusu, którzy zrobili zdjęcie nieoczekiwanemu współpasażerowi oraz zawiadomili odpowiednie służby. Przedstawicielka służb powiedziała, że regulamin przewoźnika nie zabrania lisom podróżować autobusami, niemniej jednak bogatsze o wspomnienia z wielkiego świata zwierzę zostało przeniesione do swojego naturalnego środowiska. (źródło)

#7. Amerykańskie siły powietrzne poinstruowały swoich pilotów o konieczności regularnego mycia szyb w odrzutowcachKomunikat został skierowany do amerykańskich pilotów stacjonujących w Wielkiej Brytanii i jest rezultatem wzrastającej liczby zdarzeń grożących katastrofą powietrzną, tzw. „near miss”. W ciągu ostatnich 5 lat w Wielkiej Brytanii doszło do ok. 360 tego typu sytuacji pomiędzy brytyjskimi i amerykańskimi pilotami, zaś jedna z najbardziej poważnych miała miejsce w styczniu tego roku, gdy dwa F-15 przeleciały w odległości 50 metrów od powietrznego tankowca z paliwem. Nowa instrukcja przestrzega także przed wyłącznym poleganiem na urządzeniach kontrolnych w maszynie. (źródło)

#8. Szwedzcy księża zostali zachęceni do mówienia o Bogu w formie bezosobowejPo trwających 8 dni obradach ewangelicko-luterański Kościół Szwecji zdecydował, że podczas odprawiania mszy księża nie muszą używać form „On” lub „Pan” w odniesieniu do Boga, a zamiast tego powinni korzystać z form neutralnych płciowo. Decyzja władz największego szwedzkiego wyznania, na czele którego od 2013 roku stoi pierwsza arcybiskupka w historii Szwecji Antje Jackelen, budzi spore kontrowersje, a według niektórych teologów stoi w sprzeczności z doktryną „Trójcy Świętej” oraz nauką innych chrześcijańskich Kościołów. Jackelen broni najnowszej decyzji, twierdząc, że „Boga nie można zdefiniować płciowo, ponieważ Bóg nie jest człowiekiem”. (źródło)

#9. Rosjanie potwierdzili przemieszczanie się radioaktywnej chmury nad EuropąPo kilku tygodniach zaprzeczania Rosjanie także potwierdzili, że nad Europą unosiła się radioaktywna chmura. Chmurę radioaktywnego izotopu ruthenium-106 odkryli 27 września Francuzi z Instytutu Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Atomowego (IRNS), a ich obliczenia wskazały na rosyjski obszar pomiędzy rzeką Wołgą a górami Uralu jako potencjalne źródło pochodzenia chmury. Poproszeni o komentarz Rosjanie do tej pory zaprzeczali, by wiedzieli o istnieniu jakiejkolwiek chmury, ale w końcu agencja meteorologiczna Roshydronet przyznała, że faktycznie chmura istniała. Jednocześnie Rosjanie twierdzą, że nie znają źródła pochodzenia chmury. Naukowcy natomiast uspokajają, że chmura, która znajdowała się także nad Polską, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. (źródło)

#10. W Niemczech odkopano olbrzymią swastykę z betonuSymbol nazistowskich Niemiec został odkryty w Hamburgu podczas budowy szatni klubu sportowego Billstedt-Horn. Operator koparki w pewnym momencie natrafił łyżką na coś twardego, co po bliższych oględzinach okazało się szeroką i długą na 4 metry betonową swastyką. Wkopany na 40 cm w ziemię emblemat stanowi fundament pomnika, który zburzono kilkadziesiąt lat wcześniej. Swastyka jest za duża, by ją przenosić, a że władze miasta nie chcą u siebie jakichkolwiek pamiątek po zbrodniczej ideologii, z powodu której umarły miliony ludzi, to zamierzają swastykę zniszczyć. (źródło)

#11. Mężczyźnie zakazano bronienia doktoratu w stroju pirataWładze politechniki w holenderskim mieście Delft nie wyraziły zgody na to, by jeden z doktorantów przystępował do obrony pracy doktorskiej w stroju pirata. 38-letni Michael Afanasyev twierdzi, że przysługuje mu takie prawo ze względu na wyznawaną religię, jaką jest pastafarianizm, bowiem jej oficjalne zapisy stanowią, że wyznawcy pastafarianizmu powinni uczestniczyć w oficjalnych wydarzeniach w stroju pirata. Izraelczyk rosyjskiego pochodzenia, który w paszporcie ma zdjęcie z durszlakiem na głowie, wystosował oficjalne pismo, w którym skarży się na dyskryminację religijną. W sprawę zaangażował się holenderski rzecznik praw obywatelskich, który spotka się z doktorantem i władzami uczelni. (źródło)

#12. Burmistrz Malibu zaprzeczył, jakoby miasto wydało miejscowemu kościołowi zakaz karmienia bezdomnych w obawie przed napływem bezdomnychSkylar Peak stwierdził, że musiało dojść do jakiegoś nieporozumienia, bo takiego zakazu nigdy nie wydał. Burmistrz 13-tysięcznego miasteczka w Kalifornii, zamieszkiwanego w większości przez zamożną społeczność, miał zaproponować jedynie współpracę z wolontariuszami nad nowym rozwiązaniem. Wielu mieszkańców obawia się, że organizowane przez kościół Malibu United Methodist Church obiady dla bezdomnych przyciągają do miasta coraz więcej niebezpiecznego elementu. Biuro Szeryfa Hrabstwa Los Angeles przyznaje, że odnotowało co prawda wzrost zawiadomień o stojącej w sprzeczności z prawem działalności bezdomnych, ale nie jest w stanie stwierdzić, czy ma on związek z kościelnymi obiadami. (źródło)

#13. Płaskoziemca, który chce wystrzelić się w powietrze, żeby potwierdzić, że Ziemia jest płaska, będzie musiał jeszcze poczekaćInternet obiegła wiadomość o tym, że jeden z wyznawców teorii o płaskiej Ziemi chce wystrzelić się w powietrze w zbudowanej samodzielnie rakiecie, by móc przedstawić ostateczny dowód na to, że Ziemia jest płaska. „Szalony” Mike Hughes napotkał jednak pewne trudności w realizacji swojego planu. Mimo że udało mu się, z pomocą funduszy zebranych od innych płaskoziemców, zbudować zasilany parą pojazd kosmiczny, to w ostatniej chwili pojawiły się problemy natury technicznej oraz formalnej, które zmusiły śmiałka do przełożenia startu misji o kilka dni. Hughes nie zraża się jednak, twierdząc, że to to tylko drobnostki, i ostatecznie uda mu się wystartować. Nie możemy się doczekać. (źródło)

#14. Izraelska armia testuje przydatność bojową żeńskich załóg w czołguKorpus Pancerny armii Izraela wprowadza w życie kontrowersyjny plan testowania przydatności bojowej załóg składających się z samych kobiet. 13 kobiet, które ukończyły specjalny trening bojowy, zostanie podzielonych na 3 załogi, które następnie zostaną oddelegowane do pilnowania granicy izraelsko-egipskiej. Choć wszystkimi załogami będzie dowodzić mężczyzna, to dowództwo Sił Obronnych Izraela zamierza w przyszłości powierzyć dowodzenie czołgami kobietom, jeśli tylko testy wypadną pozytywnie. Decyzja o sfeminizowaniu załóg izraelskich czołgów zapadła po wieloletnich naciskach ze strony środowisk walczących o całkowitą integrację kobiet i mężczyzn w armii. Siły Obronne Izraela stwierdziły, że nie zamierzają w dłuższej perspektywie tworzyć załóg mieszanych. (źródło)

#15. Turecki uniwersytet wprowadza zajęcia z ufologiiCentrum badawcze uniwersytetu Akdeniz w położonej nad Morzem Śródziemnym prowincji Antalya będzie prowadzić zajęcia pt. „Ufologia i egzopolityka”, które mają przygotować studentów do kontaktu z istotami pozaziemskimi. Jak twierdzi prowadzący zajęcia i wiceprzewodniczący centrum badań Sirius UFO, Erhan Kolbaşı, pierwszy kontakt z obcymi może nastąpić już w najbliższych 10–15 latach. Jednocześnie twierdzi, że tajemnicza grupa o nazwie MJ12 próbuje blokować prawdę o istotach pozaziemskich „w celu ochrony interesów USA”. Być może również z tego względu w programie zajęć znalazła się między innymi historia tuszowania wiedzy o istotach pozaziemskich. (źródło)

A w poprzednim odcinku m.in. podniebne członki i gorliwi kochankowie bez głowy.
1

Oglądany: 97272x | Komentarzy: 175 | Okejek: 301 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.06

03.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało