Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

20 dumnych właścicieli, którzy bardzo nie chcieli sprzedać deweloperom swoich posiadłości

85 414  
309   66  
W języku angielskim funkcjonuje termin "nail house", który opisuje budynek "przybity do ziemi', którego za żadne pieniądze nie można zniszczyć ani przenieść. Główną przyczyna takiego stanu rzeczy są uparci właściciele, którzy z różnych, niezwykle ważnych w ich mniemaniu powodów, odmawiają sprzedaży swoich posiadłości. Nie wszyscy na tym dobrze wychodzą...

#1. Trzy rodziny nie wyraziły zgodę na sprzedaż i opuszczenie swoich mieszkań. W związku z tym, w chińskim mieście Kanton, powstała na zjeździe z autostrady taka serpentyna dookoła feralnego budynku.


#2. Edith Macefield odmówiła sprzedaży swojego domu nawet wówczas, gdy cena wykupu została podniesiona aż do miliona dolarów. Jej historia stała się inspiracją dla włodarzy wytwórni filmów Disneya do nakręcenia filmu "Odlot".


#3. Mary Cook również odmówiła sprzedaży swojego małego, wąskiego domku w Nowym Jorku. Dziś wygląda niemalże groteskowo, wciśnięty pomiędzy dwa gigantyczne wieżowce.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Vera Coking odmówiła sprzedaży swojego domu Bobowi Guccione, gdy ten stawiał dookoła niej swoje kasyno. W późniejszych latach odmówiła także samemu Donaldowi Trumpowi.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Dumny właściciel domu w Melbourne w Australii ma swoją posiadłość tuż przed olbrzymim, luksusowym hotelem.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Właściciel połowy bliźniaka z Toronto w Kanadzie nie zgodził się sprzedać swojej części budynku, więc jego budynek... przecięto na pół.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Ten niezwykle wąski, wzorowany na stylu gotyckim budynek w Nowym Jorku znajduje się pomiędzy dwoma wielkimi apartamentowcami. Powód - uparty właściciel.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Mieszkańcy odmówili sprzedaży swojego domu, gdy władze Chin rozpoczęły budowę autostrady. Ostatecznie zostali zmuszeni do przesiedlenia, ale budynek stoi nadal jako symbol walki i oporu w walce z systemem.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Randal Acker nie wyraził zgody na sprzedaż swojej posiadłości w Portland, nawet gdy dowiedział się, że władze stanowe zamierzają wybudować w tym miejscu uniwersytet.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Austin Spriggs, właściciel domku w stolicy USA, Waszyngtonie, dostał ofertę sprzedaży swojego domu za astronomiczną sumę 3 milionów dolarów. Mężczyzna zrezygnował z oferty i poczekał, aż zdesperowany deweloper podniesie cenę. Ostatecznie Spriggs sprzedał dom za 4 miliony.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. To ostatni budynek, jaki pozostał w starej dzielnicy francuskiego miasta Roubaix. Cała reszta została zrównana z ziemią, a byli mieszkańcy otrzymali zastępcze lokale. Został tylko jeden człowiek - Sala Oudjani, który od 46 lat prowadzi w tym samym miejscu swoją kawiarnię.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Dwie rodziny nie zgodziły się sprzedać swojego domu. Dzisiaj dosłownie mieszkają pod mostem.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Nowojorscy deweloperzy zostali zmuszeni do wybudowania biurowca dookoła tych dwóch domów, których właściciele nie zgodzili się na ofertę sprzedaży.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Samotny domek pośrodku luksusowego osiedla w Suzhou, w chińskiej prowincji Jiangsu.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Ci chińscy rolnicy żyją pomiędzy trzema autostradami. Setki innych rodzin zgodziły się przenieść, tymczasem tylko z nimi rząd nie doszedł do porozumienia.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Spośród 241 rodzin tylko niejaka pani Wu Ping nie zgodziła się na sprzedaż swojego domu. Z deweloperami walczyła przez prawie 3 lata, w końcu "ustąpiła" i zgodziła się odsprzedać swoje mieszkanie z OGROMNYM zyskiem.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Rodzina Spiegelhalterów nie wyraziła zgody na sprzedaż swojego sklepu, przez co londyńskie centrum handlowe Wickhams powiększyło swoją kubaturę niekoniecznie zgodnie z pierwotnymi założeniami.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Rockefeller Plaza również powstało w nieco innym miejscu, niż zakładały pierwotne plany. Dwaj właściciele odmówili sprzedaży swoich sklepów.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Japońscy rolnicy odmówili sprzedaży swoich ziem, które obecnie znajdują się pośrodku lotniska Narita. Przez ich opór wykorzystana jest tylko połowa pasów startowych.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. ''Milion Dollar Corner'', czyli narożnik za milion dolarów, który firma Macy's musiała uwzględnić w swoich planach podczas budowy centrum handlowego. W końcu udało im się odkupić mały budynek i zasłonić go wielkim billboardem.

Kliknij i zobacz więcej!

Oglądany: 85414x | Komentarzy: 66 | Okejek: 309 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.10

19.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało