W języku angielskim funkcjonuje termin "nail house", który opisuje budynek "przybity do ziemi', którego za żadne pieniądze nie można zniszczyć ani przenieść. Główną przyczyna takiego stanu rzeczy są uparci właściciele, którzy z różnych, niezwykle ważnych w ich mniemaniu powodów, odmawiają sprzedaży swoich posiadłości. Nie wszyscy na tym dobrze wychodzą...
#1. Trzy rodziny nie wyraziły zgodę na sprzedaż i opuszczenie swoich mieszkań. W związku z tym, w chińskim mieście Kanton, powstała na zjeździe z autostrady taka serpentyna dookoła feralnego budynku.
#2. Edith Macefield odmówiła sprzedaży swojego domu nawet wówczas, gdy cena wykupu została podniesiona aż do miliona dolarów. Jej historia stała się inspiracją dla włodarzy wytwórni filmów Disneya do nakręcenia filmu "Odlot".
#3. Mary Cook również odmówiła sprzedaży swojego małego, wąskiego domku w Nowym Jorku. Dziś wygląda niemalże groteskowo, wciśnięty pomiędzy dwa gigantyczne wieżowce.
#4. Vera Coking odmówiła sprzedaży swojego domu Bobowi Guccione, gdy ten stawiał dookoła niej swoje kasyno. W późniejszych latach odmówiła także samemu Donaldowi Trumpowi.
#5. Dumny właściciel domu w Melbourne w Australii ma swoją posiadłość tuż przed olbrzymim, luksusowym hotelem.
#6. Właściciel połowy bliźniaka z Toronto w Kanadzie nie zgodził się sprzedać swojej części budynku, więc jego budynek... przecięto na pół.
#7. Ten niezwykle wąski, wzorowany na stylu gotyckim budynek w Nowym Jorku znajduje się pomiędzy dwoma wielkimi apartamentowcami. Powód - uparty właściciel.
#8. Mieszkańcy odmówili sprzedaży swojego domu, gdy władze Chin rozpoczęły budowę autostrady. Ostatecznie zostali zmuszeni do przesiedlenia, ale budynek stoi nadal jako symbol walki i oporu w walce z systemem.
#9. Randal Acker nie wyraził zgody na sprzedaż swojej posiadłości w Portland, nawet gdy dowiedział się, że władze stanowe zamierzają wybudować w tym miejscu uniwersytet.
#10. Austin Spriggs, właściciel domku w stolicy USA, Waszyngtonie, dostał ofertę sprzedaży swojego domu za astronomiczną sumę 3 milionów dolarów. Mężczyzna zrezygnował z oferty i poczekał, aż zdesperowany deweloper podniesie cenę. Ostatecznie Spriggs sprzedał dom za 4 miliony.
#11. To ostatni budynek, jaki pozostał w starej dzielnicy francuskiego miasta Roubaix. Cała reszta została zrównana z ziemią, a byli mieszkańcy otrzymali zastępcze lokale. Został tylko jeden człowiek - Sala Oudjani, który od 46 lat prowadzi w tym samym miejscu swoją kawiarnię.
#12. Dwie rodziny nie zgodziły się sprzedać swojego domu. Dzisiaj dosłownie mieszkają pod mostem.
#13. Nowojorscy deweloperzy zostali zmuszeni do wybudowania biurowca dookoła tych dwóch domów, których właściciele nie zgodzili się na ofertę sprzedaży.
#14. Samotny domek pośrodku luksusowego osiedla w Suzhou, w chińskiej prowincji Jiangsu.
#15. Ci chińscy rolnicy żyją pomiędzy trzema autostradami. Setki innych rodzin zgodziły się przenieść, tymczasem tylko z nimi rząd nie doszedł do porozumienia.
#16. Spośród 241 rodzin tylko niejaka pani Wu Ping nie zgodziła się na sprzedaż swojego domu. Z deweloperami walczyła przez prawie 3 lata, w końcu "ustąpiła" i zgodziła się odsprzedać swoje mieszkanie z OGROMNYM zyskiem.
#17. Rodzina Spiegelhalterów nie wyraziła zgody na sprzedaż swojego sklepu, przez co londyńskie centrum handlowe Wickhams powiększyło swoją kubaturę niekoniecznie zgodnie z pierwotnymi założeniami.
#18. Rockefeller Plaza również powstało w nieco innym miejscu, niż zakładały pierwotne plany. Dwaj właściciele odmówili sprzedaży swoich sklepów.
#19. Japońscy rolnicy odmówili sprzedaży swoich ziem, które obecnie znajdują się pośrodku lotniska Narita. Przez ich opór wykorzystana jest tylko połowa pasów startowych.
#20. ''Milion Dollar Corner'', czyli narożnik za milion dolarów, który firma Macy's musiała uwzględnić w swoich planach podczas budowy centrum handlowego. W końcu udało im się odkupić mały budynek i zasłonić go wielkim billboardem.