Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCXV - historia lubi się powtarzać

121 642  
435   49  
Dzisiaj dowiecie się, jak około 60 lat temu Szkoci ważyli swoje dzieci, gdzie pociągi przejeżdżały dosłownie przez środek miasta oraz gdzie polował Goering w lutym 1938 roku...

#1. Rio de Janeiro, Brazylia, lata 60. XX w.

#2. Ministrowie rządu katalońskiego w więzieniu, lata 30. XX wieku.


#3. Marilyn Monroe i Laurence Olivier na konferencji prasowej w hotelu Plaza, 1956 r. Para zagra w filmie reżyserowanym przez Oliviera "Książę i aktoreczka" z 1957 r.


#4. Rosyjski żołnierz na arenie zniszczonego cyrku w Groznym, Czeczenia, 19 lutego 2000 r.


#5. Carlos Ray "Chuck" Norris, USA, lata 60. XX w.


Po ukończeniu szkoły w 1958 r. Norris rozpoczął służbę w amerykańskich siłach powietrznych. Został wysłany do bazy Osan w Korei Południowej. Tam otrzymał przydomek "Chuck" i zaczął trenować wschodnie sztuki walki. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych kontynuował służbę w bazie lotniczej w Kalifornii. Zrezygnował w sierpniu 1962 roku.

#6. Francuska manufaktura noży Claude'a Dozorme'a, początek XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

Tarcze szlifierskie napędzane były przepływającą wodą w rzece, przy której stawiano manufaktury. Szlifierze zwani byli również "żółtymi brzuchami", z powodu żółtego pyłu, który leciał na nich z tarczy szlifierskiej. Pracowali leżąc na brzuchu, chroniąc w ten sposób swoje plecy przed ciągłym garbieniem się. Kierownictwo zachęcało pracowników do zabierania ze sobą psów, nie tylko dla towarzystwa, ale także by psy ogrzewały ich swym ciepłem, leżąc na nogach właścicieli.

#7. Pisarka dziecięca Marian Foster wraz z lalkami podczas pracy nad nową książką "Miss Flora McFlimsey's Birthday" i ilustracjami do niej. USA, 1952 rok.


#8. Palenie kukły w Dzień Guya Fawkesa, Edenbridge, 5 listopada 2017 r.


Edenbridge to niewielkie miasteczko położone w hrabstwie Kent. W ubiegłym roku, zamiast spalenia kukły Fawkesa, mieszkańcy podłożyli ogień pod słomianą kukłę Donalda Trumpa. W tym roku "uhonorowali" bohatera głośnego sekskandalu, producenta filmowego Harveya Weinsteina. Tak wyglądała kukła przed spaleniem:
Kliknij i zobacz więcej!

#9. Gruzin Vladimir Arutyunian, który rzucił granat w prezydenta George'a W. Busha. Fot. z 8 grudnia 2005 roku.


10 maja 2005 r. prezydenci George W. Bush (USA) i Micheil Saakaszwili (Gruzja) przemawiali na Placu Wolności w centrum Tbilisi. 28-letni Vladimir Arutyunian rzucił w stronę podium granat ręczny RGD-5. Granat nie wybuchł. Owinięty w chusteczkę w czerwoną kratkę, granat po drodze uderzył w dziewczynę, co zamortyzowało jego upadek. Zamachowiec zbiegł, ale został zidentyfikowany na podstawie zdjęć, które na Placu Wolności wykonał pewien profesor z Idaho. Arutyunian został schwytany przez gruzińską jednostkę antyterrorystyczną i skazany na dożywocie. Podczas pobytu w więzieniu, w lutym 2010, roku Arutyunian przeszedł z Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego na islam, wyhodował brodę i nauczył się arabskiego.

#10. Szwedzki major Erik Bonde pali papierosa po tym, jak został dwukrotnie postrzelony. Kongo, 15 stycznia 1961 r


#11. Ludzie czytają książki za niewielką opłatą w bibliotece ulicznej, Hong Kong, lata 30. XX w.


#12. Zastąpienie dwugłowych orłów gwiazdami na wieżach Kremla, 1935 r


#13. Zamarznięte zwłoki himalaisty, nazwane przez wspinaczy "zielonymi butami".


Zwłoki spoczywają pod szczytem Mount Everestu na wysokości około 8500 metrów n.p.m. Ciało znajduje się w zagłębieniu skalnym, przy grani, po stronie tybetańskiej. Nazwa pochodzi od zielonych, plastikowych butów, które cały czas znajdują się na nogach leżącego właściciela. Zwłok nie uprzątnięto od 1996 roku i stały się znakiem orientacyjnym dla wspinaczy podchodzących na wierzchołek od strony północnej.
Prawdopodobnie jest to ciało indyjskiego himalaisty Tsewanga Paljora, który zmarł w partii podszczytowej Mount Everestu 10 maja 1996 roku.

#14. Wizualizacja w oknie hamburskiego domu towarowego na temat możliwych konsekwencji przekroczenia prędkości podczas jazdy motocyklem, 1952 rok.


#15. Pielęgniarka Catriona Macaskill waży dziecko. Szkocja, 1959 r.


#16. Gene Simmons, basista i główny wokalista grupy KISS, tuż po wydaniu ósmego studyjnego albumu "Unmasked", podczas sesji zdjęciowej w stroju demona, z toporem w ręku. Wiosna 1980 r.


#17. Prostytutki czekające na klientów w burdelu w Neapolu. Włochy, marzec 1945 r.


#18. "Empire State Express" przejeżdża przez Washington Street. Syracuse, stan Nowy Jork, 1905 r.


Syracuse zyskało przydomek "miasta z pociągami na ulicach". Pociągi jeździły po ulicach Syracuse od 1859 do 1936 roku.

#19. Prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy na punkcie kontrolnym Charlie. Berlin, 1963 r.


#20. Premier Prus Hermann Goering i prezydent RP Ignacy Mościcki w saniach w drodze na polowanie, Puszcza Białowieska, luty 1938 r.


W poprzednim odcinku

1

Oglądany: 121642x | Komentarzy: 49 | Okejek: 435 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.10

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało