Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych wiadomości z zeszłego tygodnia, które mogliście przegapić (23.10.17)

121 368  
327   152  
W najnowszym odcinku „Najdzikszych” niektórzy z pewnością odnajdą swoje duchowe zwierzę, natomiast inni poczują się zdegustowani. Ci, którzy nie poczują się zdegustowani, powiedzą, że ci zdegustowani to plebs, który nie rozumie sztuki. Ale czy to ważne w obliczu rozprzestrzeniającej się epidemii braku masła?

#1. Sąd w Łodzi orzekł, że pasażer nie powinien ponosić odpowiedzialności za brak biletu, którego nie mógł kupić u kierującego autobusem lub tramwajem


Swojego finału doczekała się sprawa wytoczona przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji pasażerce, która otrzymała mandat za jazdę tramwajem bez ważnego biletu. Kilka lat wcześniej kobieta wsiadła do jednego z łódzkich tramwajów z zamiarem kupienia biletu u motorniczego. Biletów jednak zabrakło, a do tramwaju weszli kontrolerzy, którzy wlepili kobiecie mandat. Na nic zdały się jej wyjaśnienia oraz fakt, że kobieta ledwo zdążyła wsiąść i zamierzała wysiąść na kolejnym przystanku. Kobieta mandatu nie przyjęła, a sprawa zakończyła się w sądzie, który przyznał kobiecie rację wbrew obowiązującym u większości przewoźników przepisom, że „za brak ważnego biletu odpowiada pasażer”. (źródło)

#2. 10-latek uciekał samochodem przed policją, bo myślał, że to taka zabawa


Obrotny 10-latek zabrał kluczyki do toyoty swojego ojca, wykorzystując chwilę nieuwagi swojej siostry, po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Dzieciak udał się na autostradę, przejechawszy wcześniej niezauważenie przez bramkę wjazdową. W końcu jednak został zauważony przez patrol policji, która rozpoczęła pościg. Chłopak dał się zatrzymać dopiero po przejechaniu 80 kilometrów, ponieważ uznał całe zdarzenie za zwykłą zabawę. W tym czasie rodzina chłopaka odchodziła od zmysłów i przyznała, że ledwie tydzień wcześniej mistrz kierownicy udał się na przejażdżkę samochodem matki. Rodzina podejrzewa, że chłopak nauczył się prowadzić auto dzięki grom wideo. (źródło)

#3. Najstarsze zwierzę lądowe świata jest homoseksualne


Nazywa się Jonathan, ma 186 wiosen i jest żółwiem mieszkającym na Wyspie Św. Heleny. Do tej pory cały czas sądzono, że Jonathan, który przybył na Wyspę Św. Heleny w latach 80. XIX wieku, ma preferencje heteroseksualne, ponieważ od 26 lat znajdował się w związku z żółwicą Fredericą, która została podarowana gubernatorowi Wyspy Św. Heleny przez francuskiego konsula w 1991 roku. Po bliższym badaniu okazało się jednak, że Frederica to tak naprawdę Frederic i nie wiadomo, kto w całej tej historii jest teraz w większym szoku. I choć Jonathan cierpi na kilka starczych dolegliwości, to jego opiekunowie wróżą mu jeszcze sporo lat życia. (źródło)

#4. Kobieta uszkodziła penisa swojego partnera podczas seksu w trakcie oglądania programu X Factor


Emma Pearce i Allan Blake oglądali brytyjską wersję programu „X Factor”, gdy w trakcie reklam naszła ich chęć na stosunek. Oboje odpowiedzieli na zew natury, ale mimo to kobieta nie chciała stracić ogłoszenia wyników odcinka, więc przy okazji starała się oglądać telewizję. Głowa mężczyzny zasłaniała jej ekran, więc w pewnym momencie spróbowała poprawić swoją pozycję, ale pech chciał, że robiąc to gwałtownie, zerwała wędzidełko swojemu partnerowi. W jednej chwili doszło do ostrego krwotoku, ale kontuzja nie okazała się groźna, ponieważ lekarz stwierdził, że penis wyleczy się samoistnie. Aby jednak tak się stało, Pearce i Blake będą musieli powstrzymać się od seksu przez miesiąc. (źródło)

#5. W Stanach ogłoszono ogólnokrajową akcję pt. „Krzycz do nieba z bezsilności”, która odbędzie się w pierwszą rocznicę wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA


Tysiące Amerykanów dołączają do tworzonych na Facebooku wydarzeń, których motywem przewodnim będzie krzyczenie pod niebiosa z bezsilności 8 listopada. Osoby biorące udział w akcji zamierzają zbierać się w największych miastach Ameryki, by w dość nietypowy sposób dać wyraz swojego sprzeciwu wobec prezydentury Donalda Trumpa. Jak twierdzi jeden z organizatorów, „czuje się bezsilny z powodu panującej niesprawiedliwości społecznej”, więc „chuj z tym, ale przynajmniej sobie pokrzyczy”. (źródło)

#6. Mia Khalifa wrzuciła na swojego Instagrama przerobione zdjęcie, na którym imituje Matkę Boską


Aktorka porno rodem z Libanu opublikowała zdjęcie, na którym jej głowa została doklejona do obrazka z Matką Boską, czym wywołała olbrzymie oburzenie znacznej części komentatorów, którzy między innymi wyrazili nadzieję, że aktorka „zgnije w piekle” oraz zarzekali się, że więcej nie będą oglądać filmów z jej udziałem. Khalifa natomiast tłumaczy, że przez publikację takiego zdjęcia chciała wyśmiać niektóre media, która niedawno opatrzyły publikowane przez siebie materiały ze znaną pakistańską działaczką na rzecz kobiet Malalą Yousafzai zdjęciami Khalify. (źródło)

#7. Słoweńska artystka otrzymała nagrodę za projekt, w trakcie którego spała nago z psami, karmiła szczeniaka piersią i „zapłodniła się” psią komórką


W ramach co najmniej 3-letniego projektu „K-9_topology”, podzielonego na kilka etapów, Maja Smrekar między innymi spryskała się hormonami i pozwalała obwąchiwać psom, stymulowała piersi do produkcji mleka, którym karmiła szczeniaka i metodą podobną do in vitro dała połączyć swoją komórkę rozrodczą z komórką somatyczną pochodzącą od jej psa. Smrekar chciała w ten sposób zilustrować więź między ludźmi a zwierzętami, a zarejestrowane na wideo wyczyny opublikowała w sieci. Na festiwalu Ars Electronica Słowenka otrzymała za swój projekt nagrodę od jury, któremu zaimponowało „całkowite poświęcenie dla sztuki”. (źródło)

#8. Mężczyzna został aresztowany po tym, jak Facebook automatycznie przetłumaczył jego post ze słowami „Dzień dobry” jako „Zabijcie ich”


Palestyński pracownik budowlany został aresztowany przez izraelską policję, której podejrzenie wzbudziło wrzucone przez mężczyznę zdjęcie z placu budowy. Choć mężczyzna dodał zwykłe „Dzień dobry” w języku arabskim, to Facebook automatycznie przetłumaczył jego słowa jako „Zabijcie ich” na hebrajski oraz „Zróbcie im krzywdę” po angielsku. Choć posługujący się językiem arabskim użytkownicy Facebooka od razu zauważyliby, że tłumaczenie jest całkowicie nietrafione, mężczyzna został aresztowany. Na szczęście został już wypuszczony z więzienia, a przedstawiciele Facebooka przeprosili za zaistniałą sytuację. (źródło)

#9. Badania wskazują, że uzależnienie od gier prawdopodobnie nie jest dolegliwością samą w sobie


Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrów osoby uzależnione od grania w gry komputerowe muszą spełniać co najmniej 5 z 9 kryteriów, wśród których znajdują się między innymi: kłamanie na temat czasu spędzonego na graniu czy zaniedbywanie obowiązków w pracy, swojej kariery lub nauki z powodu gier. Do tego uzależnieni muszą odczuwać niepokój związany ze swoimi nawykami przez okres czasu, który nie został jeszcze zdefiniowany. Badania przeprowadzone na 2316 graczach przez zespół badaczy z Cardiff University wykazały, że tylko dziewięciu uczestników spełniało co najmniej 5 kryteriów na początku badania, ale pół roku później liczba takich uczestników wyniosła 0. Okazało się natomiast, że ci, na których nałogowe granie w jakiś sposób oddziaływało, oddawali się graniu z powodu braku zadowolenia w innych obszarach życia, takich jak związki czy kariera. (źródło)

#10. Brytyjski rząd proponuje nazywać ciężarne kobiety „ciężarnymi ludźmi”


W zgłoszonej do ONZ poprawce do Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych z 1976 roku, który Wielka Brytania podpisała w tym samym roku, brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych proponuje zmianę istniejącego terminu, by nie wykluczał on osób transpłciowych. Już wcześniej, w styczniu 2017 roku, związek zawodowy lekarzy British Medical Association otrzymał instrukcję, by unikać określenia „ciężarna kobieta”, żeby nie urazić osób, które znajdują się w ciąży, ale nie czują się kobietami. (źródło)

#11. Rozwścieczona kobieta przyszła do swojego byłego po pluszowego misia, a wychodząc podpaliła dom mężczyzny i dźgnęła nożem policjanta


26-letnia Brittany Bonin pojawiła się w położonym na Florydzie domu swojego chłopaka z zamiarem odebrania pluszowego misia, którego podarowała córce mężczyzny. Kobieta siłą wtargnęła do domu mężczyzny, na co ten zareagował natychmiastową ucieczką do domu swojego sąsiada, policjanta. W międzyczasie Bonin zabrała to, po co przyszła i wedle relacji świadków na odchodne podpaliła dom swojego eks. Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ kobieta chciała dopaść byłego partnera. Skierowała się więc do domu sąsiada, gdzie w ataku furii dźgnęła go nożem, gdy mężczyzna zasłaniał rzeczywisty cel ataku. W następstwie zdarzeń kobieta została aresztowana, a policjant odwieziony do szpitala. Bonin usłyszała zarzuty napaści, pobicia i podpalenia. (źródło)

#12. Amerykański departament transportu przypomniał kierowcom, że jelenie nie potrafią czytać


Chodzi o jak najprawdziwsze jelenie i mniej więcej poważne przypomnienie od departamentu transportu stanu Iowa, że jelenie nie rozumieją znaczenia znaków drogowych. W tweecie opublikowanym na Twitterze departament umieścił zdjęcie znaku ostrzegawczego z jeleniem oraz podpisem informującym o regularnie zadawanym przez kierowców pytaniu dlaczego znak nie zostanie umieszczony w miejscach, gdzie jeleniom będzie łatwiej przejść przez jezdnię. W tym samym wpisie pojawiła się odpowiedź, że to z powodu występującego u jeleni braku zdolności rozpoznawania znaków drogowych, ponieważ taki znak nie jest przeznaczony dla jeleni, tylko dla ludzi („choć czasem trudno odróżnić jednych od drugich” – no dobra, tego nie napisali). (źródło)

#13. W Honolulu będzie można dostać mandat za gapienie się w smartfon przy przechodzeniu przez jezdnię


Stolica stanu Hawaje wypowiada wojnę nieuważnym pieszym, którzy swoim zachowaniem stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Kwoty mandatów zaczynają się od piętnastu dolarów, a kończą na pięciuset w przypadku recydywistów. Przepis nie dotyczy jedynie smartfonów, a wszystkich urządzeń, w które spoglądać będą piesi podczas przechodzenia przez jezdnię, czyli na przykład tabletów lub przenośnych konsol. Jedyny wyjątek, z powodu którego zagadany lub zagapiony pieszy na przejściu nie otrzyma mandatu, to próba dodzwonienia się do służb ratunkowych. (źródło)

#14. Po stresującym i pełnym emocji dniu psy gorzej śpiąNaukowcy z Węgier przeprowadzili eksperyment, w którym rejestrowali fale mózgowe szesnastu psów doświadczających pozytywnych i negatywnych emocji, które u psów powstają w wyniku codziennych interakcji, takich jak głaskanie czy kontakt z nieznanym człowiekiem. Okazało się, że psy, które doświadczały negatywnych emocji, spędzały średnio 20 minut więcej w fazie REM uznawanej za aktywną fazę snu, podczas której rośnie aktywność mózgu, wzrasta częstotliwość bicia serca, a sny są bardziej intensywne. (źródło)

#15. We Francji brakuje masła


Rosnące zapotrzebowanie na masło oraz spadająca produkcja mleka sprawiły, że we Francji brakuje masła, a to, które jest, kosztuje 2 razy więcej niż przed rokiem. Zamiast masła we francuskich supermarketach można znaleźć jedynie ziejące pustką półki z tablicami informującymi o brakach tego produktu. Analitycy spodziewają się, że wraz z nadejściem okresu bożonarodzeniowego będzie jeszcze gorzej, gdy masło stanie się potrzebne do przygotowywania tradycyjnych wypieków. Już teraz brak masła odbija się na cenach rogalików, tzw. croissantów, których podstawowym składnikiem jest właśnie masło. (źródło)

Oglądany: 121368x | Komentarzy: 152 | Okejek: 327 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.10

18.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało