Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych wiadomości z zeszłego tygodnia, które mogliście przegapić (16.10.17)

114 289  
376   128  
Prezydencki pies sikający na kominek pałacu prezydenckiego czy zderzenie dwóch gwiazd, które wystrzeliło w kosmos tyle złota, że aby zarobić jego równowartość, musiałbyś przeżyć z miliard lat jako Bill Gates – zgadnij, która z tych informacji załapała się do najnowszego zestawienia „Najdzikszych wiadomości”, a jak nie chcesz zgadywać, to wejdź i sprawdź, bo tu jest jak w gimnazjum i można ściągać.

#1. Taniec na rurze został oficjalnie uznany międzynarodową dyscypliną sportu


Taniec na rurze został uznany przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) za dyscyplinę sportową. Dla Katie Coates, prezes Międzynarodowego Związku Sportów Na Rurze (IPSF), to kamień milowy w trwającej już 11 lat walce o to, by taniec na rurze stał się sportem olimpijskim. Dzięki rekomendacji GAISF Coates może ubiegać się o przyłączenie swojego związku do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jeśli jej się uda, to taniec na rurze otrzyma wielką szansę, by zostać sportem olimpijskim. (źródło)

#2. Google usunęło z Map licznik kalorii, bo obrażał uczucia osób z zaburzeniami jedzenia


Nowa funkcja pojawiła się w aplikacji Google Maps przeznaczonej na urządzenia z systemem iOS. Przeliczając dystans z jednego punktu do drugiego, aplikacja pokazywała, ile kalorii spaliłby użytkownik, gdyby wyznaczoną trasę pokonał pieszo, a nie na przykład autem. Nie spodobało się to wojownikom sprawiedliwości społecznej, którzy zdecydowanie skrytykowali pomysł internetowego giganta, twierdząc, że przez pokazywanie liczby spalonych kalorii Google piętnuje osoby z nadwagą i zaburzeniami jedzenia. Google bardzo poważnie potraktował te komentarze i usunął nową funkcjonalność. (źródło)

#3. Czad znalazł się na liście krajów, których obywatele nie mogą wjechać do USA. Powód: w Czadzie skończył się papier do drukowania paszportów


Czad to kolejny kraj obok między innymi Jemenu, Syrii czy Iraku, który znalazł się na liście mającej pomóc rządowi amerykańskiemu w ograniczaniu napływu terrorystów na teren Stanów Zjednoczonych. Jednak oficjalnym powodem umieszczenia tego afrykańskiego państwa na liście jest brak dostarczenia przez czadyjski rząd wzoru czadyjskiego paszportu, którego przedstawienie stanowiło jedno z kryterium oceny tego, czy dane państwo znajdzie się na liście czy nie. Władzom Czadu nie udało się dostarczyć takiego dokumentu, ponieważ – jak twierdzą amerykańskie władze – w Czadzie skończył się papier do drukowania paszportów. Posunięcie Amerykanów wydaje się o tyle zaskakujące, że do tej pory Czad blisko współpracował ze Stanami w zakresie walki z terroryzmem. (źródło)

#4. Austriaccy policjanci zrobili nalot na sklep LEGO Ninja w związku z prawem, które zakazuje zakrywania twarzy


Niedawno w Austrii weszło w życie prawo, które zakazuje osobom przebywającym na terenie Austrii zasłaniania swoich twarzy. Choć nowe przepisy zostały wymierzone głównie w osoby zakrywające twarz muzułmańskimi burkami, to ofiarami nowego prawa padają także ludzie niemający wiele wspólnego z islamem. Jakiś czas temu grzywną ukarano mężczyznę, który promował produkty jednej z firm w przebraniu rekina, a teraz kobieta z Wiednia musiała tłumaczyć się policjantom z noszenia na sobie stroju LEGO Ninja. Tym razem obyło się bez mandatu. (źródło)

#5. Mężczyzna pozwał linie lotnicze, bo na pokładzie samolotu podano mu wino musujące zamiast szampana


Kanadyjczyk Daniel MacDuff wytoczył proces liniom lotniczym Sunwing Airlines, ponieważ na pokładzie samolotu, którym leciał, podano mu wino, a nie obiecywanego w reklamie szampana. Prawnik MacDuffa twierdzi, że w sprawie wcale nie chodzi o jakość trunku, tylko o złamaną obietnicę, którą w reklamie złożyły linie lotnicze. W wystosowanym oświadczeniu Sunwing Airlines twierdzą, że hasła „szampańskie wakacje” oraz „szampańska obsługa” zostały użyte „w celu określenia poziomu usług w odniesieniu do całego pakietu usług dla klientów”, a nie do opisu napojów serwowanych na pokładzie. (źródło)

#6. Ukazał się raport, w którym stwierdzono, że gdyby delfiny miały ręce, to już dawno podbiłyby gatunek ludzki


Zespół naukowców pod wodzą Suzanne Shulz z University of Manchester przygotował analizę, w której stwierdzono, że podwodne zachowania społeczne delfinów do złudzenia przypominają zachowania ludzi. Delfiny, podobnie jak ludzie, nadają sobie imiona, posługują się różnymi dialektami mowy, wspólnie wychowują dzieci i opiekują się starszymi, więc gdyby nie brak rąk, to delfiny mogłyby tworzyć własne technologie i grupować się w taki sposób, by podbić ludzi. Badacze podkreślają, że nie mieli na celu oceniać możliwości zdominowania świata przez te wodne ssaki, a chcieli raczej poznać mechanizm, który sprawił, że to ludzie znaleźli się na samym szczycie drabiny rozwoju gatunków. (źródło)

#7. Młoda kobieta poślubiła księcia poznanego w klubie i została księżniczką


Amerykanka Ariana Austin na własnej skórze przeżyła historię, która zdarza się co najwyżej w baśniach dla dzieci. Bawiąc się z koleżanką w jednym z waszyngtońskich klubów w 2005 roku Austin poznała czarnoskórego mężczyznę, który powiedział, że obie kobiety wyglądają jak chodząca reklama dżinu Bombay Sapphire i zaraz potem dodał, że Austin zostanie jego dziewczyną. Para zaczęła się ze sobą spotykać i wówczas okazało się, że mężczyzna nazywa się Joel Makonnen, znany również jako Książę Joel – prawnuk ostatniego cesarza Etiopii Hajle Syllasje I. Po 12 latach znajomości Ariana i Joel wzięli ślub, a huczna ceremonia zaślubin odbyła się w chrześcijańskim kościele w amerykańskim stanie Maryland, ponieważ rodzina Joela nie mieszka w Etiopii, z której musiała uciekać, gdy komuniści dokonali przewrotu w kraju. (źródło)

#8. Po raz pierwszy zarejestrowano zderzenie dwóch gwiazd neutronowych, które doprowadziło do eksplozji niewyobrażalnych ilości złota, srebra i platyny


Do zderzenia doszło 130 milionów lat świetlnych od Ziemi. W wyniku kolizji doszło do eksplozji, która doprowadziła do powstania ogromnych ilości złota o masie 100 Ziem, srebra o masie 50 Ziem i platyny o masie 500 Ziem. Jak tłumaczą astronomowie, tworzenie się metali szlachetnych w taki sposób to całkiem normalny proces, któremu zawdzięczamy także zasoby złota, srebra i platyny znajdujące się na Ziemi. Szacuje się, że samo złoto powstałe w wyniku zderzenia posiada wartość 100 kwadryliardów dolarów (10 28). (źródło)

#9. Transportowiec brytyjskiej marynarki wojennej wydobył kotwicą starą torpedę


Kotwica okrętu transportującego 1000 ton paliwa zahaczyła przypadkiem o starą torpedę spoczywającą na dnie morza u wybrzeży brytyjskiego Portsmouth. Gdy tylko fragment miny został zauważony, do akcji przystąpili nurkowie, a prawie cała pozostała załoga okrętu została ewakuowana. Na pokładzie zostało 6 osób, by podjąć próbę gaszenia pożaru, gdyby torpeda eksplodowała. Na szczęście udało się ją po kilku godzinach bezpiecznie przetransportować na bezpieczną odległość i zdetonować w kontrolowanym wybuchu. (źródło)

#10. Grupa zawodników uprawiających curling oburzyła się, gdy powiedziano im, że curling to nie sport


Do zdarzenia miało dojść na jednym z amerykańskich lotnisk, gdy pracownik linii lotniczych American Airlines rzekomo stwierdził, że curling to nie sport, po tym, jak zawodniczka McInrue Savage usiłowała mu wytłumaczyć, że kij od szczotki używanej w curlingu to sprzęt sportowy, a więc można obłożyć go niższą opłatą za bagaż. Po kilku minutach wyjaśniania pracownik ostatecznie zgodził się na niższą opłatę, ale miał też na koniec wyrazić nadzieję, że McInrue Savage nigdy już nie poleci liniami jego pracodawcy, czemu oburzenie kobieta dała później wyraz na swoim Facebooku. W odpowiedzi linie zaprzeczyły zaistnieniu takiej sytuacji i dodały, że uważają curling za prawdziwy sport. (źródło)

#11. Dobra wiadomość: pensje Polaków i Niemców zrównają się; zła wiadomość: na początku XXII wieku


Jak wyliczają analitycy serwisu Cinkciarz. pl, w tej chwili statystyczny Niemiec zarabia 3,7 tys. euro brutto miesięcznie, a Polak – niecałe 4,5 tys. złotych. W ciągu ostatniej dekady pensje naszych zachodnich sąsiadów rosły średnio o 2,05 proc. rocznie przy 4,17 proc. rocznie u nas. Jeśli inflacja i tempo wzrostu płac utrzymałyby się na podobnym poziomie, to dogonilibyśmy Niemców za 83 lata, ale ci sami analitycy dodają, że utrzymanie takiego stanu rzeczy jest w zasadzie nierealne, więc istnieje graniczące z pewnością prawdopodobieństwo, że doganianie Niemców zajmie nam dużo więcej czasu. (źródło)

#12. Brutalny tyran miał otrzymać od Światowej Organizacji Zdrowia tytuł „Ambasadora dobrej woli”


Rządzący Zimbabwe Robert Mugabe został doceniony przez WHO za „swój wkład w rozwój zdrowia publicznego”. Decyzja organizacji spotkała się z ogromną falą krytyki między innymi ze strony brytyjskiego rządu oraz środowisk walczących o prawa człowieka. Wszyscy zgodnie twierdzą, że Mugabe, który na badania lata do klinik poza granicami swojego kraju, doprowadził Zimbabwe na skraj zapaści ekonomicznej, gdzie pracownicy służby zdrowia często pracują za darmo i gdzie brakuje leków. Po fali oburzenia, z którym spotkała się WHO, organizacja zdecydowała się wycofać ze swojej decyzji. (źródło)

#13. Polak stworzył ekran powitalny nowej wersji Photoshopa


Autorem widocznej na zdjęciu grafiki jest Janusz Jurek, absolwent Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Artysta zajmuje się grafiką od 1996 roku i nie jest to pierwszy tego typu sukces w jego karierze, ponieważ grafikę zatytułowaną „Birds Code” firma Adobe, producent Photoshopa, umieściła kilka lat wcześniej na ekranie powitalnym programu InDesign CC 2015.4. W wywiadzie udzielonym Spider’s Webowi Jurek zdradza, że w przeciwieństwie do „Birds Code”, którą Adobe wybrała losowo z serwisu Behance, tym razem otrzymał bezpośrednie zlecenie. (źródło)

#14. Rosyjskie trolle uczyły się amerykańskiej polityki z serialu „House of Cards”


Taką wiadomość podał korespondent Yahoo Michael Isikoff. Zdradził on, że pracownicy słynnej „fabryki trolli” z Sankt Petersburga otrzymali polecenie obejrzenia wszystkich odcinków serialu „House of Cards”, co miało dać im wiedzę niezbędną do pisania w Internecie wiadomości nastawiających Amerykanów przeciwko ich własnemu rządowi. Ten sam korespondent opublikował wywiad z jednym z takich trolli, w którym troll przyznał, że cała operacja trollowania wypowiedzi Amerykanów na temat historii rodziny Hillary Clinton, gejów, broni i religii została zaplanowana jako część kampanii Władimira Putina mającej wpłynąć na wyniki wyborów w USA. (źródło)

#15. Badania dowiodły, że po alkoholu lepiej radzimy sobie z rozmową w obcym języku


Przynajmniej jeśli chodzi o wymowę, czego dowiodło badanie przeprowadzone na grupie 50 niemieckich studentów uczęszczających na zajęcia w jednej z holenderskich szkół. Grupę podzielono na 2 części – jednej podano niewielką ilość alkoholu, a drugiej wodę. Następnie studenci z obu grup odbyli rozmowy po holendersku z tzw. native speakerami, czyli osobami mówiącymi w ojczystym języku. Okazało się, że ci, którym podano alkohol, wypowiadali się płynniej niż pozostali. Alkohol nie wpłynął natomiast na stosowaną gramatykę, słownictwo czy rozumowanie. Badacze podkreślają, że choć alkohol pomaga w prowadzeniu płynnej rozmowy, to zbytnia przesada z takim wspomaganiem może sprawić, że w ogóle nie dogadamy się z rozmówcą. (źródło)

Oglądany: 114289x | Komentarzy: 128 | Okejek: 376 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało