Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Przestroga dla tych, którzy spędzają zbyt wiele czasu grając na telefonie. To naprawdę szkodzi!

30 880  
40   8  
U 21-letniej mieszkanki Dongguan w Chinach niedawno zdiagnozowano okluzję tętnicy siatkówki prawego oka - po tym, jak prawie bez przerwy grała na smartfonie w popularną grę - Honor of Kings.


Kilka dni temu Wu Xiaojing, grając w swoją ulubioną grę na komórce, zauważyła, że nie widzi nic na prawe oko. Myśląc, że wynika to ze zwykłego zmęczenia, poszła spać. Niestety ślepota nie minęła następnego dnia, mimo że dziewczyna wstała wyspana.

Rodzice zabrali ją do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali poważny stan znany jako okluzja tętnicy siatkówki. Zazwyczaj narażeni są na nią starsi pacjenci, ale w tym przypadku oczy Wu były bardzo nadwyrężane z powodu stałego uważnego wpatrywania się w mały ekran smartfona.


Wu przyznała się, że spędzała bardzo dużo czasu, grając na swoim telefonie. Zwykle przychodziła z pracy do domu i zaczynała grać nieprzerwanie przez 6 lub 7 godzin. Ponadto, pracując w finansach, większość czasu pracy spędzała w biurze, spoglądając w ekran komputera, co tylko zwiększało obciążenie dla oczu.   W weekendy było jeszcze gorzej - grała niemal przez całą dobę, z krótką przerwą na sen.

Kliknij i zobacz więcej! 
W czasie urlopu budziłam się o 6 rano, jadłam śniadanie i zaczynałam grać około 16 godzin. Potem robiłam krótką przerwę, by coś zjeść i trochę się zdrzemnąć, a następnie kontynuowałam grę, do pierwszej lub drugiej w nocy. Czasem nawet byłam zbyt leniwa, żeby zrobić przerwę i zjeść.

W tym roku, zamiast wyjść gdzieś z przyjaciółmi lub po prostu odpocząć podczas świątecznego Golden Week w Chinach, Wu postanowiła zorganizować sobie maraton z grą King of Glory (inna nazwa Honor of Kings). Jej oczy nie wytrzymały wysiłku i dziewczyna oślepła na jedno oko. Teraz Wu pozostaje w szpitalu, gdzie lekarze próbują przywrócić jej wzrok w oku, ale jak dotąd postęp jest nieznaczny. Kiedy lekarze świecą jej w oko latarką, dziewczyna nadal mówi, że nie widzi światła prawym okiem.

Kliknij i zobacz więcej!

Oglądany: 30880x | Komentarzy: 8 | Okejek: 40 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało