Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Hugh Hefner. 7 ciekawostek o człowieku, który nie przeniósł się w lepsze miejsce

99 851  
341   48  
Śmierć Hefnera to koniec pewnej epoki. Playboy pilnował, by nawet w czasach postępującej wulgaryzacji nigdy nie zejść poniżej pewnego poziomu, ekhm, przyzwoitości.

#1.


Zanim zajął się zmienianiem świata na lepsze, Hugh Hefner pisał dla magazynu Esquire. Zrezygnował w 1952 roku, kiedy wydawca odmówił mu 5 dolarów podwyżki. Od tej chwili minęło zaledwie jedenaście miesięcy i na rynku zadebiutował nowy magazyn - Playboy ze zjawiskową Marilyn Monroe na okładce. Na tej samej okładce zabrakło natomiast daty wydania, bo Hefner nie wiedział, czy w ogóle będzie jakikolwiek następny numer.

#2.


Budowę swojego imperium Hefner zaczynał zupełnie od zera. Z prośbą o pożyczkę zwrócił się do ojca, ten jednak odmówił, twierdząc, że magazyn nie może być dochodowym interesem. Co ciekawe, na sfinansowanie początków przedsięwzięcia Hugh dała się namówić jego mama, która z własnych oszczędności wyłożyła 1000 dolarów. Można niemal powiedzieć, że Playboy zaczął jako rodzinny interes.

#3.


Kończąc Northwestern University, Hugh Hefner przygotował pracę dyplomową pt. Zachowania seksualne a amerykańskie prawo. Dowodził w niej, że gdyby wcielić w życie postulowane zakazy dotyczące łóżkowych upodobań Amerykanów, większość społeczeństwa wylądowałaby za kratkami. Przyjmijmy, że to po prostu były zupełnie inne czasy…

#4.


Imperium Playboya rozrosło się do ogromnych rozmiarów, marka stała się rozpoznawalna na całym świecie. Wraz z tym przyszły wielkie pieniądze. Tak wielkie, że Hefner mógł bez wahania przeznaczyć 900 tysięcy dolarów dla fundacji Trust for Public Land na ratowanie napisu Hollywood w Los Angeles, który miał zostać usunięty, by zrobić miejsce dla czterech nowych luksusowych rezydencji.

#5.


Hefner inwestował nie tylko w spektakularne przedsięwzięcia i te, których dzieciom raczej nie wypadało oglądać. Za którymś razem uczniowie liceum w Chicago zwrócili się do Hefnera - swoją drogą ciekawe skąd pomysł, by zwrócić się właśnie do niego - z prośbą o wsparcie gazetki szkolnej. Czy otrzymali jakieś atrakcyjne kontakty, tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że założyciel Playboya wypisał czek na 50 tys. dolarów.

#6.


Nie sposób odmówić Hefnerowi doświadczeń. Poznał życie jak mało kto - choć zapewne w stosunkowo wąskim aspekcie zainteresowań. Zapytany kiedyś o to, dlaczego spotyka się tylko ze znacznie młodszymi dziewczynami, odpowiedział, że „unika relacji ze starszymi, bardziej doświadczonymi kobietami, bo nie wiedziałby, co z nimi robić”.

#7.


Hugh Hefner dzierży dwa oficjalne rekordy Guinnessa. Jeden za bycie najdłużej urzędującym redaktorem naczelnym pisma, a drugi za największą na świecie kolekcję wycinków z gazet. Cóż, można zakładać, że było co zbierać! Założyciel Playboya zmarł 27 września 2017 roku, w godnym wieku 91 lat. I to by było na tyle!

Źródła:
1, 2, 3

Oglądany: 99851x | Komentarzy: 48 | Okejek: 341 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało